رستوران های ارزان ایروان

شرح

رستوران  ژینگلیانوو  هتز  

رستوران ژینگلیانوو هتز یک رستوران خوب در ایروان به حساب می آید، اما نباید انتظار تنوع زیادی در منوی آن را داشته باشید. در واقع تنها غذایی که این رستوران سرو می کند، ژینگیال است که در واقع یک نان لواش است که داخل آن سبزیجات پیچیده شده است و یک وعده غذایی سبک مناسب برای ماه های تابستانی به شمار می آید. با تمام سادگی این غذا، به شما توصیه می کنیم که حتما این غذای خوشمزه را در این رستوران در ایروان امتحان کنید. علاوه بر این می توانید از فروشندگان این رستوران درخواست کنید تا لقمه تان را بسته بندی کنند تا بتوانید آن را به صورت پیکنیکی در یکی از پارک های ایروان میل کنید.

ساعت کاری رستوران ژینگیالو هاتس ایروان: 11:00 تا 23:00
آدرس رستوران ژینگیالو هاتس: ایروان، خیابان کومیتاس ۳۶ (36 Komiltas Ave)
 

رستوران  مرطاقه  

مرطاقه یکی از اصلی ترین رستوران های ایروان برای خوردن غذاهای ارمنی است. به شما توصیه می کنیم که اگر از غذاهای گوشتی و پیتزا خوشتان می آید، حتما رفتن به رستوران مرطاقه را در برنامه سفری خود در ارمنستان بگنجانید. خاص ترین غذای این رستوران لاهماجون یا پیتزای ارمنی است که حتما باید امتحانش کنید. البته رستوران مرطاقه غذاهای لذیذ دیگری نیز سرو می کند که در صورت تمایل می توانید آن ها را امتحان کنید.اما به هرحال پیشنهاد ما به شما خوردن لاهماجون های مخصوص رستوران مرطاقه است.

ساعت کاری رستوران مر تاقه: 9:00 تا 00:00
آدرس رستوران مرتاقه: خیابان تومانیان ۲۱/۱ (21/1Tumanyan)
 

رستوران  ات  گایانز

رستوران ات گایانز نیز یکی دیگر از رستوران های ارزان ایروان است که می توانید انواع غذاهای محلی ارمنی را با قیمت مناسب در آن امتحان کنید.به شما توصیه می کنیم که حتما دلمه ها و خاشلاما های رستوران ات گایانز را تست کنید.رستوران ات گایانز در یک خانه مسکونی واقع شده است و جو بسیار دوستانه و صمیمی دارد و با رفتن به آن احساس یک مهمان خاص بودن به شما دست خواهد داد. جالب است که بدانید صاحب این رستوران خانمی به نام گایانه است که در همین رستوران زندگی می کند و با شما مثل مهمان خودش رفتار خواهد کرد و برایتان زمان خواهد گذاشت تا منوی رستوران را برایتان شرح دهد و داستان تاسیس رستورانش را برایتان تعریف خواهد کرد. پس اگر دوست دارید که یک تجربه متفاوت  داشته باشید و در محیط دوستانه ارمنی ها قرار بگیرید، نام رستوران ات گایانز را از خاطر نبرید.

ساعت کاری رستوران آت یاگانه ایروان: از 9:00 تا 23:00
آدرس رستوران آت یاگانه ایروان: خیابان تومانیان b35 (B35 tumanyan)
 

رستوران  آدزوخ 

این رستوران به قدری جذاب است که گفته می شود سفر به ارمنستان بدون خوردن یک شام دلچسب در رستوران آدزوخ کامل نمی شود! محیط این رستوران نیز مانند رستوران ات گایانز بسیار صمیمی و دوستانه است و غذاهایش نیز به قدری لذیذ هستند که باید در حین خوردن غذا مواظب انگشتانتان باشید! رستوران آدزوخ یکی از بهترین ساندویچ های باربیکیوی ایروان را سرو می کند و گوشت هایشان بسیار آبدار و تازه و نرم هستند. البته گیاهخواران عزیز نیز می توانند ساندویچ سبزیجات کباب شده این رستوران را میل کنند.

ساعت کاری رستوران آدوزوخ: از 9:00 تا 21:00
آدرس رستوران آدوزوخ: خیابان کوقیاتسی ۲۰  
 

رستوران  تون  لاهماجو  

رستوران تون لاهماجو یکی دیگر از رستوران های ایروان است که می توانید پیتزاهای ارمنی یعنی لاهماجون را در آن امتحان کنید. البته غذاهای محلی دیگری نیز در آن طبخ می شود که با یک قیمت مناسب می توانید از طعم بی نظیر آن ها لذت ببرید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که رستوران تون لاهماجو اغلب بسیار شلوغ است، اما به هرحال ارزشش را دارد که در این رستوران کمی برای آماده شدن غذایتان صبر کنید.

ساعت کاری رستوران لاماجو در ایروان: 10:00 تا 00:00
آدرس رستوران لاماجو: خیابان تریان ۲۳ (23 Teryan)
 

رستوران زعتر پیزا

زاتار پیتزا از آن رستوران های خوبیست که به خاطر قیمت های ارزان و کیفیت بالای غذاهایش در ارمنستان مشهور شده است. اگر به زاتار پیتزا رفتید، حتما هوموس، فلافل و لاهماجون هایش را با چاشنی های مختلف امتحان کنید. جالب است که بدانید همه غذاهای این رستوران حدود 500 درام (1 دلار) است. این رستوران انتخاب خوبی برای خوردن یک ناهار سبک در حین گشت و گذار در میدان جمهوری ایروان به نظر می رسد. گفتنی است که غذاهای این رستوران به قدری لذیذ و دلچسب هستند که احتمالا در زمان اقامتتان  یک بار دیگر برای خوردن غذاهایش به آن باز خواهید گشت.

ساعت کاری رستوران زعتر: 10:00 تا 23:00
آدرس رستوان زعتر ایروان: خیابان هانراپتوتیان ۲۴ (24 Hanrapetutyan)
 

رستوران  روم  5

اگر هم دوست داشتید که غذایی به جز غذاهای محلی ارمنی میل کنید، پیشنهاد ما به شما رستوران روم 5 است. این رستوران غذاهای آمریکایی، مکزیکی و بین المللی را سرو می کند و خدمه اش نیز بسیار مهربان هستند و رفتار صمیمانه ای دارند. به شما توصیه می کنیم که پیتزاهای مکزیکی را امتحان کنید و از طعم بی نظیرش شگفت زده شوید!

ساعات کاری رستوران روم فایو ایروان: 11:00 تا 23:00
آدرس رستوران روم فایو: خیابان اسپندیاران ۵ (5 Spendiaryan)
 

رستوران کی اف سی

در ایروان خبری از رستوان های زنجیره ی امریکایی نیست اما کی اف سی KFC در بسیاری از نقاط شهر شعبه دارد. ساندویچ های این رستوران بسیار متنوع و علاوه بر ساندویچ می توانید سالاد و سیب زمینی سرخ کرده نیز سفارش دهید. قیمت ساندویچ های این رستوران از ۷۰۰ درام (کمی ارزان تر از دو لار) شروع و گران ترین ساندویچ آن ۱۶۰۰ درام (در حدود سه دلار) است. 
آدرس رستوران کی اف سی ایروان: کی اف سی در خیابان های ماشتوتس (Mashtots)، تیگران (Tigran) و نورث اونیو(Northern Avenue) شعبه دارد
 

رستوران پونچیکانتوز

پونچی‌کانوتس Ponchikanots در واقع به معنی مکانی پر از دونات است. این رستوران یکی از بهترین مکان ها برای امتحان کردن دونات های خوشمزه وانیلی و شکلاتی محسوب می شود. البته علاوه بر دونات می-توانید کیک ها و بستنی های مختلف نیز سفارش دهید اما دونات های این رستوران بسیار مشهور هستند. قیمت هر دونات وانیلی ۱۰۰ درام و هردونات شکلاتی ۱۵۰ درام است
  آدرس رستوران پونچیکانتوز: خیابان ماشتوتس ۵۴ (54 Mashtots)
 

رستوران کاراس

رستوران Karas جزو رستوران های زنجیره ای ارمنستان است و در نقاط مختلف ایروان و ارمنستان شعبه دارد. غذاهای رستوران با قیمت پایین اما با کیفیت عرضه می شود. منوی رستوران شامل انواع برگرها، ساندویچ های مرغ، هات داگ ها و پیتزاهاست. قیمت غذاها نیز از ۲۵۰ درام شروع می شود. همچنین در این رستوران غذاهای ملی نیز عرضه می شود که براساس نوع غذا قیمت متفاوتی دارند.
ساعت کاری رستوران کاراس ایروان: شبانه روزی
آدرس رستوران کاراس ایروان: ارمنستان، ایروان، خیابان هاراچیا کوچر
 
ساعت کاری رستوران کاراس ایروان: شبانه روزی
آدرس رستوران کاراس ایروان: ارمنستان، ایروان، خیابان هاراچیا کوچر
 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: