راهنمای سفر با کشتی به دبی

شرح

راهنمای سفر با کشتی به دبی

اگر اهل گردشگری و سفر باشید حتما تاکنون از وسایلی مانند هواپیما اتوبوس قطار یا اتومبیل شخصی استفاده کرده اید ، ولی کمتر کسی است که برای مسافرت سوار کشتی شده باشد. سفر با کشتی به دبی می تواند تجربه خوبی از سفر دریایی باشد. کشورایران با ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی ، می تواند در زمینه گردشگری و تفریحات دریایی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از گردشگران اطلاعات کمی از سفرهای دریایی دارند. این بدان خاطر است که کشورما امکان استفاده از ناوگان دریایی درتمام شهر ها را ندارد. حمل و نقل و گردشگری دریایی در ایران به ندرت استفاده می شود . به همین خاطر اکثر سفرها به مقصد دبی از طریق  پرواز دبی صورت می گیرد . در این بین همواره ماجراجویانی وجود دارند که مایلند سفرهای دریایی را نیز تجربه کنند. بیشترین سفرهای دریایی در جنوب ایران و در مسیر دریایی جزایر قشم ، کیش و هرمزگان می باشد و خط دائمی کشتیرانی تفریحی ، مسافرتی و باری مسیر بندرعباس به دبی – قشم به دبی و بندر لنگه به دبی به خوبی می تواند برای گردشگرانی که قصد سفر به دبی را دارند مورد استفاده قرار گیرد .

سفر با کشتی به دبی خاطره ای متفاوت

سفر با کشتی به دبی خاطره ای متفاوت را برای گردشگران ایرانی به ارمغان آورده است. هر چند این سفر بیشتر از هواپیما طول می کشد ولی مزایایی نیز دارد . مدت زمان سفر دبی از بندرعباس به دبی با کشتی تندرو از زمان حرکت حدودا ۷ تا ۸ ساعت می باشد.البته این مدت زمان وابستگی زیادی به شرایط دریا از نظر وزش باد و مواج بودن دریا دارد. سفر با کشتی های کند رو مدت زمان بیشتری طول میکشد.

کاهش هزینه های سفر در سفر با کشتی به دبی

علاوه بر تماشای مناظر و موجودات بی نظیر دریایی ، در کاهش هزینه های سفر نیز تاثیر گذار است. قیمت بلیط سفر دبی با کشتی تقریبا نصف هواپیما است و محدودیت حمل بار برای هر نفر در سفرهای هوایی ۲۰ کیلو اما در سفر با کشتی پنجاه کیلواست . پس می توانید بدون دغدغه به خرید بپردازید . سازمان منطقه آزاد قشم و کشتیرانی والفجرتوافقنامه ای را به امضا رساندند و با مشارکت بخش خصوصی یک فروند کشتی تندرو با تجهیزات کامل به طور دائمی برای سفر دبی با کشتی اختصاص داده شد. امکانات جابجایی مسافران و گردشگران سفر دبی با کشتی ، از اسکله دبی وجود دارد و پس از رسیدن به دبی به راحتی می توانید به هتل مورد نظرتان بروید. علاوه بر آن چند شرکت کشتیرانی در بخش حمل و نقل توریستی و گردشگری در بنادر جنوبی کشور و بنادر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس فعال هستند.

نهایتا می توانید در هر مسیر به ازای هر نفر 20 کیلوگرم بار داشته باشید. اما اگر با کشتی این مسیر را طی کنید، می توانید نفری 50 کیلوگرم بار وارد کشتی کنید و اگر هم بارتان اضافه شد، فقط مبلغ 5 هزار تومان را به ازای هر کیلوگرم بار اضافه پرداخت کنید.

معایب سفر به دبی با کشتی

اگر بخواهید با کشتی به دبی سفر کنید، مسلما زمان بیشتری در راه خواهید بود. اول از همه اینکه همان طور که گفته شد، شما باید خودتان را به بندر لنگه برسانید و باید ببینید که شهر محل زندگی شما چقدر از بندر لنگه فاصله دارد. دوم اینکه وقتی هم که به بندر لنگه رسیدید، باید حدودا 7 تا 8 ساعت را هم درون کشتی و روی آب بگذرانید. با اینکه این مسیر بسیار جذاب است و مطمئنا در طول آن به شما خوش خواهد گذشت، اما به هر حال سختی های خاص خودش را هم دارد و شما باید ببینید که با توجه به شرایط خودتان، سفر به دبی با کشتی برای شما مناسب هست یا خیر!

تهیه بلیط سفر با کشتی به دبی

می توانید از شهر خودتان و توسط آژانس های مسافرتی بلیت سفر دبی با کشتی را تهیه کنید و یا با سفر به شهرهای ساحلی جنوب خودتان شخصا بلیت را خریداری نمایید. دفاتر مسافرتی در بندرعباس ، بوشهر، بندرلنگه ، خرمشهرو دبی وجود دارد که مسافران به راحتی و بدون هیچ مشکلی از این دفاتر بلیت خود را تهیه می کنند. برای ورود به امارات ویزای یک ماهه صادر می شود. این نوع ویزا معمولا از طریق آژانس‌های مسافرتی تهیه می ‌شود . با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و شروع سفرهای تفریحی و خانوادگی ، سفر دبی با کشتی تجربه ای متفاوت و دلچسب را با هزینه ای اندک مهیا می کند. درحال حاضر حدود ۸۵ آژانس مسافرتی فروش بلیت کشتی‌ها در این مسیرهای دریایی را بر عهده دارند. همچنین دفاتر شرکت‌های کشتیرانی در بندرعباس، بوشهر، لنگه، خرمشهر، دبی، شارجه و کویت مستقرند که اطلاعات و خدمات مربوط به برنامه حرکت کشتی‌ها و بلیت را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. جدا از این، مسیرهای بین‌المللی، سفرهای دریایی داخلی نیز بین جزایر هرمزگان و همچنین خرمشهر برقرار است. امکانات موجود در بخش دریایی نشان می‌دهد بیشترین ظرفیت دریایی ایران در جابجایی مسافران متمرکز شده و نه تفریح و سرگرمی. این درحالی است که سفرهای تفریحی دریایی بویژه با کشتی‌های کروز امروزه یکی از سودآورترین نوع گردشگری محسوب می‌شود و کشورهای زیادی برای خرید و همچنین جذب این کشتی‌ها به بنادر خود سرمایه‌گذاری می‌کنند.

روزهای حرکت کشتی از بندعباس به شارجه:

روزهای حرکت کشتی در مسیر بندرعباس به شارجه روزهای شنبه , چهارشنبه میباشد. وهمچنین  مسیر شارجه به بندرعباس روزهای یک شنبه , پنج شنبه ساعت ۲۱ می باشد .

هزینه سفر به دبی با کشتی

در نهایت اگر تصمیمتان را برای سفر به دبی با کشتی قطعی کردید، نوبت به محاسبه هزینه های سفر به دبی با کشتی می رسد. اولین هزینه ای که شما برای سفر به دبی با کشتی پیش رو دارید، هزینه اخذ ویزای دبی است. شما برای اخذ ویزا دبی 14 روزه باید حدود 295 درهم را کنار بگذارید.

بعد از گرفتن ویزا دبی باید خودتان را به بندر لنگه برسانید که آن هم هزینه های خاص خودش را دارد. بسته به اینکه شهر شما چقدر از بندر لنگه دور است و اینکه شما با چه وسیله ای می خواهید به بندر لنگه بروید، این هزینه برای شما متفاوت خواهد شد.

در نهایت هم شما باید یک بلیط کشتی دبی را برای خودتان تهیه کنید. قیمت بلیط کشتی دبی از بندر لنگه به صورت یک طرفه 625،000 تومان و به صورت دو طرفه 967،000 تومان است.

نکاتی مهم برای خرید بلیط کشتی دبی

  • باید ۳الی ۴ ساعت قبل از سفر در کشتیحاضر باشید تابستان شلوغ است و باید زودتر بلیط خود را رزرو کنید اما در بقیه ایام سال آنقدر خلوت می شود که می توانید به راحتی چند صندلی را برای استراحت و خواب اشغال کنید.
  • به دلیل پخش فیلم یا روشنایی که در محل وجود دارد ماسک چشم و گوش گیر برای خواب لازمتان می شود.
  • نمازخانه نیز جای خوبی برای استراحت است.
  • در زمستان گاهی دمای هوا به ۱۸ درجه می رسد، بنابراین اگر می خواهید پتو برای خود ببرید.
  • شام (برنج و گوشت) و صبحانه (نان ، مربا و چای و…) به صورت رایگان ارائه می شود و آب آشامیدنی نیز وجود دارد
  • یک بوفه کوچک قبل از شام و صبحانه باز می شود که می‌توانید خوراکی های خود را از آنجا تهیه نمایید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: