راهنمای خرید کیف و کفش در استانبول

شرح

[caption id="attachment_60149" align="alignright" width="733"] هر کسی که قصد عزیمت به استانبول را داشته باشد قطعا نیم نگاهی به بازارهای سنتی و مراکز خرید آن دارد، چه بسا افرادی تنها به منظور خرید به استانبول می‌روند. در هر صورت استانبول آنقدر مراکز خرید متنوع و جذاب دارد که یکی از مناسب‌ترین شهرهای دنیا برای مسافرت و خرید به حساب می‌آید. در این میان با توجه به پیشرو بودن صنعت مد و لباس در ترکیه مراکز خریدی که مختص عرضه انواع لباس هستند از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند. در این مطلب می‌خواهیم به سراغ فروشگاه‌ها و برندهایی که انواع کیف و کفش را عرضه می‌کنند برویم و معروف‌ترین برند‌ها را معرفی کنیم .[/caption]

کیف و کفش از اساسی‌ترین اجزای پوشش ما هستند و تعیین آن‌ها است که سبک و استایل هر فرد را کامل می‌کنند. به خصوص برای خانم‌ها انتخاب کیف و کفش مناسب بسیار حائز اهمیت است و بدون انتخاب صحیح نمی‌توان استایلی مختص به خود را داشته باشند.

قبل از معرفی مراکز خرید کیف و کفش استانبول لازم است این نکته را عرض کنیم که بر خلاف شهرهایی مانند تهران که عمده فروش‌ها محصولات را به صورت تکی به فروش می‌رسانند، در استانبول چنین خبری نیست و عمده فروشی‌های استانبول به هیچ عنوان تک فروشی ندارند، بنابراین توصیه می‌شود به مراکز خرید یا فروشگاه‌های که در ادامه معرفی می‌کنیم، مراجعه کنید.

 برند فلو (Flo):

فلو برند ترک است؛ هم در زمینه کیف و کفش مردانه فعالیت دارد و هم زنانه. تنوع محصولات در فلو بالاست و شما می‌توانید از کفش ورزشی گرفته تا کفش‌های کلاسک و مجلسیرا در این مغازه پیدا کنید. بنابراین اگر گاهی اسپورت می‌پوشید، دیدن از این مغازه را حتما به شما توصیه می‌کنیم. طراحی کفش‌های فلو زیباست و رنگبندی محصولات به شما کمک می‌کند تا کفش متناسب با لباس‌تان را به راحتی پیدا کنید. 

برای خرید از برند فلو توصیه می‎‌کنیم به فروشگاه های بزرگ در استانبول مراجعه کنید مانند جواهیر، ونیزیا اوت‌لت استانبول و.... البته در جاده استقلال هم شعبه‌ای از این مغازه وجود دارد اما شعبه ونیزیا اوت‌لت در استانبول بسیار شیک و به روز است. 

 برند داچمن:

داچمن یک برند آلمانی است که کفش و کیف ورزشی می‌فروشد. صد در صد کیفیت اجناس آن از برند فلو بهتر است والبته به همین دلیل قیمت آن بالاتر هم می‌رود. داچمن را می‌توانید در مرکز خرید جواهیر در استانبول پیدا کنید. 

برند هوتیچ (hotiç):

یکی از برندهای فوق‌العاده در صنعت کفش و کیف هوتیچ ترکیه است. مغازه‌های هوتیچ علاوه بر شهرهای مختلف ترکیه، در استانبول بیش از 10 شعبه دارند. بهترین طراحی همراه با کیفیت فوق‌العاده اجناس هوتیچ، لذت خرید از این برند ترک را چندین برابر می‌کند. 

یکی از شعب هوتیچ که دسترسی به آن آسان‌تر است، شعبه خیابان استقلال است. از میدان تکسیم مستقیم، خیابان استقلال را ادامه دهید تا در مسیر به مغازه هوتیچ برسید. نکته مثبت این شعبه نسبت به دیگر واحدهای هوتیچ این است که یک ساعت زودتر شروع به کار می‌کند بنابراین لازم نیست مانند دیگر شعبه ها برای خرید خود را بعد  از ساعت 10:00 صبح به مغازه برسانید، بلکه ساعت 9:00 مغازه هوتیچ در جاده استقلال برای خرید کیف و کفش باز است. البته برند هوتیچ در مرکز خرید جدید استانبول به نام ونیزیا اوت‌لت هم هست. 

این مغازه هم اجناس مردانه دارد و هم زنانه. بهترین کمربندها و کیف‌های پاسپورت مردانه را می‌توانید اینجا پیدا کنید. برای خانم‌ها هم تنوع اجناس بسیار زیاد است. اگر در زمان تخفیف یا به قول ترک‌ها "ایندیریم" سری به هوتیچ بزنید، حسابی با دست پر از مغازه خارج خواهید شد. بهترین حراج‌های استانبول را از دست ندهید.

برند اینجی(inci):

برند بعدی که در زمینه کفش و کیف فعال و البته بسیار هم معروف است، برند اینجی ترکیه است. این فروشگاه زنجیره‌ای تقریبا در اکثر مراکز خرید در ترکیه و از جمله در ونیزیا اوت‌لت استانبول، شعبه دارد. قیمت‌ها از فلو بالاتر است اما کیفیت و تنوع کارها بسیار بالاست.اغلب خود مردم ترکیه هم از این برند خرید می‌کنند.  اینجی بهترین کیف و کفش‌های ترک را عرضه می‌کند. با دست پر از اینجی خارج می‌شوید. 

برند گریدر (greyder): 

 این برند در ونیزیا اوت‌لت استانبول است. مدل‌های گریدر فوق‌العاده شیک و به روز هستند. کیفیت آنها هم بسیار عالی است. شعار برند گریدر این است که بهترین‌ها را با برترین کیفیت تولید می‌کند. کفش‌های گریدر خیلی راحت هستند و از صندل های تابستانی گرفته تا کفش‌های ورزشی و کلاسیک برای میهمانی‌ را می‌توانید اینجا پیدا کنید. حدود قیمت‌ها از 70 لیر ترکیه شروع و تا حدود 200 لیر افزایش می‌یابد. البته برای پیدا کردن کیف مناسب باید به مغازه دیگری سر بزنید چون گریدر فقط تولید کفش است. سر زدن به گریدر را حتما به شما توصیه می‌کنیم. در عین حال که در ونیزیا اوت‌لت قدم می‌زنید، دیدن این مغازه کیف و کفش ترک را از دست ندهید. 

مطالب مرتبط

خیابان بغداد یکی از شیک ترین خیابان های استانبول

بهترین منطقه برای گرفتن هتل در استانبول

رستوران های ایرانی در استانبول

رستوران های استانبول با چشم انداز بسفر

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: