دیدنی های شارجه

شرح

آبنمای المجاز – Al Majaz Waterfront

جاذبه اصلی این منطقه سرگرم کننده خانوادگی در پایین تالاب خالد، آبنمای شارجه است. که پس از تاریکی هوا ،با ترکیب موسیقی ، چراغ ها، لیزر و پاشیدن ستون های آب نمایش پنج دقیقه ای قابل توجهی را اجرا می کند.
گذشته از کافه ها و فست فود های خیابانی ، تفریحات دیگری مانند مینی گلف ،پارک آبی(تفنگ آبی)، زمین بازی ،باجه گرفتن عکس و قایق سواری در انتظار بازدید کنندگان است.

موزه تمدن اسلامی شارجه – Sharjah Museum of Islamic Civilisation

همه چیزهایی که می خواستید در مورد اسلام بدانید را می توانید در این موزه ی زیبا و خوب طراحی شده، در یک قدمی آب نمای شارجه پیدا کنید.
گالری های طبقه پایین در جنبه های مختلف دین اسلام، از جمله مراسم و اهمیت حج و دستاوردهای علمی عرب، به ویژه در ریاضیات و نجوم هستند.
طبقات بالای به ۱۴۰۰ سال هنر اسلامی و صنایع دستی، از جمله سرامیک، چوب، منسوجات و جواهرات اختصاص داده شده است.. موزاییک زودیاک زیر گنبد مرکزی را از دست ندهید.

موزه میراث شارجه – Sharjah Heritage Museum

این موزه خلاقانه در جهت شناخت آسان فرهنگ و سنت های اماراتی برای بازدیدکنندگان طراحی شده است.
هر یک از پنج گالری در جنبه های مختلف زندگی محلی، از زندگی در صحرا، ارزش های مذهبی، مراسم تولد و دفن تا مراسم تعطیلات، مراسم ازدواج و مراسم عروسی و پزشکی عامیانه، طراحی شده است.فراوانی اشیاء اصلی با کیفیت و قاب های انگلیسی بسیار عالی، یک تجربه رضایت بخش و آموزشی را در اینجا ایجاد می کند.

پارک صحرا شارجه – Sharjah Desert Park

این پارک کویری چهار سالن در فضای ۱ کیلومتر مربع را شامل می شود.از جمله یک موزه تاریخ طبیعی، یک موزه گیاهی و یک مزرعه کودکان که در آن کودکان می تواندد بز ها،شترها و اردک ها را نوازش کنند و به آن ها غذا بدهند و سوار اسب ها و شتر ها بشوند.
اگرچه، جاذبه اصلی ، مرکز حیات وحش عربی است که یک باغ وحش برای نشان دادن تنوع مخلوقات محلی است.افعی ها، فلامینگو ها ،گربه های وحشی ، میمون ها ، کفتارها ، گرگ ها و پلنگ های با شکوه عربی همگی در این مکان قابل مشاهده هستند.
بازدیدکنندگان به راحتی از طریق محفظه شیشه ای (همراه با پرواز پرندگان آزاد) اکثر حیوانات را مشاهده می کنند. زمین های پارک نیز شامل امکانات کافی شاپ و پیک نیک می باشد. واقع شده در ۲۶ کیلومتری شرق شارجه.

القاسبه – Al Qasba

این مجموعه ترکیبی از کافه ها، چرخ و فلک ها، قایق سواری، مغازه ها، آبنمای کوچک موزیکال و چشم امارات(یک چرخ و فلک ۶۰ متری) می باشد. بهترین زمان بازدید عصرهاست البته اگر شلوغی را دوست ندارید جمعه و شنبه شب ها به این مکان سر نزنید. طرفداران هنر باید آخرین نمایش را در مرکز هنر ماریا(Maraya Art Centre) بررسی کنند.

موزه هنر شارجه – Sharjah Art Museum

یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین موزه های هنری منطقه و یکی دیگر از دیدنی های شارجه است.در طبقه فوقانی این موزه یک نمایشگاه دائمی قرار دارد که به بررسی جامع هنر ایجاد شده در جهان عرب در طول ۵۰ سال گذشته می پردازد.در گالری های دیگر می توانید از آثار بین المللی بازدید کنید و همچنین یک کافه در این موزه وجود دارد.

بیت النبوده – Bait Al Naboodah

این خانه که در ۱۸۴۵ ساخته شده متعلق به یک معامله گر سابق مروارید است . با یک ورودی بزرگ، دکوراسیون تزئین شده با دقت و حکاکی شده و یک حیاط وسیع نمونه خوبی از معماری های اولیه اماراتی و زندگی روزمره است.

موزه دریایی شارجه – Sharjah Maritime Museum

یکی از موزه های جذاب برای نشان دادن و معرفی تاریخ دریایی امارات می باشد .می توانید در آنجا از جهاز ها (نام عمومی انواع شناورهای چوبی)، تجهیزات ماهیگیری و صید صدف دیدن کنید و برای نیم ساعت و یا بیشتر در تخیلات خود غرق شوید.

آکواریوم شارجه – Sharjah Aquarium

وارد یک قایق برای نزدیک شدن به موجودات دریایی از ساحل غربی و شرقی امارات متحده عربی شوید حتی بدون اینکه پایتان خیس شود.
انواع جانوارن دریایی مانند عروس دریایی،کوسه، طبیعت موجود در زیر آب مانند تپه های مرجانی ، مانگروها و دیگر زیستگاه های آبزی محلی را می توانید در این آکواریوم مشاهده کنید.

مسجد النور – Al Noor Mosque

در میان زیباترین مساجد از ۶۰۰ مسجد موجود در شارجه، النور دارای منظره ای رویایی از تالاب خالد است.این مسجد تنها مسجد امارت است که به روی غیر مسلمانان باز می شود.
در یک تور یک ساعته هدایت شده توسط مرکز غیرانتفاعی ارتباطات فرهنگی شارجه ، می توان از این مسجد بازدید کرد. تور ها همراه با جلسه پرسش و پاسخ است.لباس مناسب بپوشید و می توانید دوربین به همراه بیاورید. ثبت نام لازم نیست.

موزه قلعه شارجه – Sharjah Fort Museum

یک ردیف از توپها به بازدید کنندگان این موزه ی زیبا خوش آمد می گوید ،این قلعه در ۱۸۲۳ ساخته شد و در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک موزه مورد بازسازی قرار گرفت.
با بازدید از می توانید با تاریخ شارجه و تاریخ خود ساختمان آشنا شوید.از برجسته ترین قسمت های آن می توان به برج زندان دایره ای آن اشاره کرد.

منطقه میراث شارجه – Sharjah Heritage Area

منطقه میراث عمدتا شامل دو محله کوچک، الشیوخ و المریج می باشد – آنها به طور کامل بازسازی شده و بهم مرتبط شده اند. در اینجا چند موزه کوچک جالب وجود دارد که تحت چتر موزه میراث شارجه قرار دارند.این موزه ها ارزش بازدید را دارند. البته در دبی نیز منطقه ای با عنوان دهکده میراث و غواصی دبی موجود است.

بنیاد هنر شارجه – Sharjah Art Foundation New Art Spaces

گالری های سفید مکعبی که در میان در خانه های ترمیم شده اماراتی در منطقه میراث، پشت مسجد الزهرا قرار گرفته اند.در سال ۲۰۱۵ افتتاح شده که فیلم های مرتبط با هنر را نیز در فضای باز نمایش می دهد.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: