در ترکیه برای موج سواری به کجا برویم؟

شرح

موج سواری در ترکیه

ماجراجویی یکی از بهترین کارهایی ست که می تواند انسان را از روزمرگی و فعالیت های تکراری نجات دهد و ساعاتی به دنیای هیجان ببرد. یکی از مفرح ترین ماجراجویی ها، ورزش ها و تفریحات آبی ست که در میان آن ها موج سواری به خصوص در تابستان طرفداران زیادی دارد. دریاهای بعضی از نقاط دنیا با داشتن موج های مناسب، مکانی ایده آل را برای موج سواری به وجود آورده است؛ با اینکه ترکیه از نظر موج سواری چندان معروف نیست اما در این کشور هم نقاط خوبی برای موج سواری و لذت بردن از آب های کریستالی دریای مدیترانه و موج های پرتلاطم دریای سیاه وجود دارد.

مدرسه های موج سواری

ترکیه یکی از بهترین مقاصد دنیا برای ورزش های آبی ست و ماجراجویان زیادی فقط به هوای ماجراجویی های آبی به این کشور می روند. حتی اگر تا به حال یک بار هم موج سواری را امتحان نکرده اید می توان خیلی راحت در مدارس معروفی که در این کشور هست اصول اولیه را یاد بگیرید و خودتان را برای شروع این ماجراجویی آماده کنید. تا به حال به موج سواری در ترکیه فکر کرده اید؟ برای اینکه شرایط لازم برای موج سواری را داشته باشید باید اصول اولیه آن را یاد بگیرید. در سواحل دریای اژه و مدیترانه مدرسه های زیادی را می بینید که بهترین جا برای یادگیری این ورزش مفرح هستند. اگر به دنبال بهترین و معروف ترین مدارس هستید باید به شهرهای بدروم، استانبول، گوکچه آدا و آلاچاتی بروید.

آلانیا | Alanya

شهر توریستی آنالیا که در بخش های جنوبی ترکیه قرار دارد در ماه های دی تا فروردین یکی از محبوب ترین مکان ها برای موج سواری در ترکیه است شهری خوش آب و هوا که در این ماه ها دمای آن حدود ۱۸ درجه و دمای آب آن ۱۸ تا ۲۱ درجه سلسیوس است و شرایط خوبی را برای موج سواری در حدود ۲۰ روز از هر ماه فراهم کرده است. دو ساحل داملاتاس (Damlataş) و کیکوبات (Keykubat) از بهترین سواحل این شهر برای موج سواری هستند که هم امکانات خوبی دارند و هم موج هایشان برای حرفه ای ها و مبتدی ها عالی ست. متوسط طول موج در آنالیا بین ۶۰ سانتی متر تا ۳٫۵ متر است و از آن جایی که در ماه های مناسب برای موج سواری، گردشگران زیادی در شهر نیستند سواحل خلوت و آرام است و می توانید به راحتی از این ماجراجویی لذت ببرید.

دریای سیاه | Black Sea

یکی از بهترین مکان ها برای موج سواری در دریای سیاه درست در چند قدمی استانبول قرار دارد. سواحل دریای سیاه در حوالی روستای روملی فنری (Rumeli Feneri) با کیلومترها خط ساحلی و موج های عالی جایی ایده آل برای موج سواری است. مردم این ناحیه یک نوع خاصی از موج سواری مخصوص به خودشان دارند که تماشای ان هم جالب توجه است و می توانید در ماه های گرم سال در کنار آن ها این ورزش مفرح را انجام دهید.

اگر به موج سواری علاقه دارید در زمانی که به استانبول رفته اید حتما با مدرسه موج سواری استانبول تماس بگیرید چون این مدرسه زیر نظر بهترین موج سوارها اداره می شود و می توانید در آنجا مهارت های لازم را پیدا کنید و اطلاعاتی را درباره بهترین مکان های کشور برای موج سواری به دست آورید. خیلی از موج سوارهای حرفه ای این مدارس به ساحل سوما در کیلیوس می روند، ساحلی که حدود ۱ ساعت رانندگی تا استانبول فاصله دارد و جایی ایده آل برای موج سواری است.

شهر Kerpe

یکی دیگر از بهترین مقاصد ساحلی در دریای سیاه شهر کوچک و توریستی Kerpe با خلیج های صخره ای زیبا و آب های فیروزه ای ست. این شهر در تمام مدت سال برای موج سواری ایده آل است و از طرفی هتلی دارد که در بهترین سواحل این شهر کلاس های گروهی و انفرادی موج سواری تشکیل می دهد. این آکادمی در مدت ۲ تا ۳ روز کمپ های موج سواری تشکیل می دهد که تمامی امکانات و تجهیزات در آن ها فراهم هست. اگر دوست دارید بدون شرکت در این کمپ ها موج سواری کنید در شهر فروشگاهی هست که می توانید همه وسایل و لباس های مخصوص این ماجراجویی را از آنجا تهیه کنید.

شهر آلاچاتی | Alaçatı

در بعضی از سواحل ترکیه بادهای تندی می وزد برای همین موج سواری بادبانی و موج سواری با کایت هم در ماه های گرم تابستان به ورزش های محبوب تبدیل شده اند. شهر کوچک و تاریخی آلاکاتی (Alaçatı) بدون شک یکی از محبوب ترین مکان ها برای موج سواری بادبای و موج سواری با کایت است، شهری که به خانه ها و آسیاب های سنگی و تاریخی معروف است و به طور منظم مسابقات حرفه ای موج سواری بادبانی در آن برگزار می شود.

جزیره گوکچه آدا| Island of Gökçeada

نمی شود حرف از موج سواری در ترکیه باشد و اسمی از جزیره گوکچه آدا آورده نشود. جزیره گوکسیدا در نزدیکی بدروم بزرگ ترین جزیره ترکیه است و در فصل بهار ود تابستان بهترین شرایط را برای موج سواری بادبانی دارد. درنزدیکی های ساحل گاهی ارتفاع موج به ۱٫۵ متر می رسد و افراد زیادی را در حال انجام این ماجراجویی می بینید. اینجا همچنان در بین بیشتر گردشگران ناشناخته مانده است و می توانید در محیطی بکر و آرام بهترین ماجراجویی ها را امتحان کنید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: