خیابان اورچارد یا ارکید سنگاپور

شرح

مردم سنگاپور عاشق خرید و حضور در مراکز تجاری هستند. بدون شک اگر خرید کردن را در گروه ورزش ها طبقه بندی می کردیم، این ورزش تبدیل به ورزش ملی مردم سنگاپور می شد و به همین دلیل میزان تراکم مراکز خرید؛ مال ها و بازارهای موجود در این جزیره باریک و کوچک از تمامی بخش های دیگر دنیا بیشتر است و این مساله به معنی این حقیقت است که اگرچه این کشور در روی نقشه تنها یک خط باریک سرخ رنگ محسوب می شود، اما در عین حال سنگاپور را می توان بهترین مقصد گردشگری به منظور خرید و بازارگردی در سراسر دنیا محسوب کرد. خیابان اورچارد یا ارکید یکی از مراکز خرید و سرگرمی و یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری در سنگاپور محسوب می شود .

مراکز خرید خیابان اورچارد

در این خیابان ، مراکز خرید بزرگ و مهم و هتل‌های مجللی وجود دارند . این خیابان شلوغ و پرزرق و برق را با بزرگترین خیابان‌های شهرهای توریستی دنیا مقایسه می‌کنند و جزو یکی از بهترین مکان های خرید دنیا به شمار می رود . دو طرف این خیابان را ساختمان ها و فروشگاه های داخلی و بین‌المللی ، بوتیک‌های کوچک ، دفاتر تجاری و اداری ، اسپا یا ماساژ ، آرایشگاه ها و سالن‌های زیبایی ، هتل های بسیار خوب ، مراکز تفریحی ، رستوران‌ها و کافه‌های متعدد و شگفت انگیز پر کرده اند که به همین دلیل یک مکان فوق العاده برای گردشگران و بازدید کنندگان است .

وضعیت جغرافیایی مراکز خرید

طول این خیابان 2 کیلومتر است که دارای 6 مرکز خرید بزرگ و 22 فروشگاه بی نظیر می باشد. در اصل این خیابان علاوه بر اینکه بهترین و کامل‌ترین مکان برای خرید در سنگاپور است ، یک مرکز تفریحی بزرگ و بسیار عالی نیز به حساب می آید . فروشگاه‌های این منطقه تلاش می‌کنند تا با ارائه‌ی اجناس متنوع‌تر و برگزاری نمایشگاه‌ها و حراجی‌های گوناگون ، توجه خریداران و بازدید کنندگان را به خود جلب کنند . هر کالایی که فکر کنید در مراکز خرید این خیابان را می توانید پیدا کنید. افراد می‌توانند به سنگاپور آمده و هیچ کاری جز خرید انجام ندهند چراکه سنگاپور یک شهر با کلاسی جهانی برای مدل‌ها و طرح‌های شیک و به روز است.

خیابان اورچارد مکان فوق‌العاده‌ای برای شروع یک خرید خوب به شمار آمده و مغازه‌های با کیفیت و گران‌قیمتی در هر طرف آن وجود دارد. در دو سوی این خیابان 22 پاساژ، 6 مرکز خرید و 4 سینما شامل imax و یک کارائوکه KTV نیز وجود دارد. همچنین اگر شما گرسنه شدید و پول زیادی برای خرج کردن دارید می‌توانید از رستوران‌های بین‌المللی بی‌شمار این خیابان نیز لذت ببرید. در واقع این خیابان علاوه بر اینکه بهترین و کامل‌ترین مکان برای خرید در سنگاپور است، یک مرکز تفریحی بزرگ هم محسوب می‌شود.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: