خیابان آبوویان

شرح

ایروان، جاذبه‌های زیادی را در خود جای داده است که خیابان آبوویان یکی از آنها به شمار می‌رود. این خیابان که حدود 1.5 کیلومتر طول دارد را شاید بتوان یکی از دیدنی‌ترین خیابان‌های شهر دانست چرا که با داشتن ساختمان‌های قدیمی، که اکثرا متعلق به قرن نوزدهم میلادی هستند می‌تواند شما را به سفری در تاریخ ببرد و حال و هوای روزهای گذشته را برای‌تان تداعی کند. خیابان آبوویان حد فاصل میدان خاچاتور آبوویان (Khachatur Abovyan) و میدان جمهوری (Republic Square) قرار دارد و این دو میدان را به یکدیگر پیوند می‌زند.

آبوویان یکی از خیابان‌های قدیمی ایروان به حساب می‌آید و به همین خاطر، ساختمان‌های قدیمی بسیاری را در خود دارد. از دیدنی‌های خیابان آبوویان باید به سالن کنسرت آرنو باباجانیان (Arno Babajanian)، گرند هتل ایروان با 5 ستاره، مرکز هنرهای ایروان (Artists Union of Armenia)، سینما مسکو، تئاتر روسی استانیسلاوسکی (Stanislavski Russian Theatre) و کلیسای کاتولیک ایروان (Katoghike Church) و.... اشاره کرد. همچنین اگر به دنبال جایی هستید که برای شب‌گردی و شکم‌گردی به آن بروید، این خیابان می‌تواند انتخاب خوبی باشد چرا که کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در آبوویان وجود دارد. اگر هم خرید تفریح مورد علاقه شماست می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های برند و یا حتی بوتیک‌های معمولی بروید.

در این خیابان کافه‌ های محبوب و قدیمی، رستوران، بوتیک و فروشگاه نیز قرار دارند و شما می توانید در کنار دست فروشان و دکه های فروش غذا مزه غذاهای خیابانی را بچشید.

شما در این خیابان می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید تا تمام طول آن را بپیمایید. از ساختمان‌های مهم در خیابان آبوویان می‌توان سالن کنسرت آرنو باباجانیان، هتل رویال تیولیپ ایروان، اتحادیه هنرمندان ارمنستان، سینما مسکو، کلیسای کاتولیک و دانشگاه پزشکی دولتی ایروان را نام برد. از جاذبه های دیدنی میدان چارلز آزناوور می توان به دوازده فواره آن اشاره کرد که به صورت دایره وار قرار گرفته اند.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: