جشنواره های استانبول

شرح

فستیوال موسیقی با حضورستاره های مشهور جهان  برای طرفداران موسیقی هر سال در استانبول برگزار می شود.فستیوالهای محبوب مردم شامل "فستیوال آکبانک جاز"، فستیوال موزیک استانبول،فستیوال چیل آوت،فستیوال وان لاو، فستیوال جاز استانبول و"راکن کوک" می باشد.

فستیوال فیلم استانبول

از سال 1982 فستیوال های بین المللی فیلم از 5 تا 15 آوریل در شهر استانبو ل برگزارمی شود.ترکیه به خاطر فیلم های بزرگش در سراسر دنیا مشهور است .این فیلمها در 9 مکان مختلف از مراکز فرهنگی گرفته تا سینما های اصلی به نمیش گذاشته می شود.

 

فستیوال بین المللی تائتر

هر دو سال یکبار فستیوال بین المللی وبومی تئاتراز" 9 می تا"6 ژوئن" در استانبول برگزارمی شود. یکی از ویژگیها ی این فستیوال و قت آزاد کاری آن است .ا

فستیوال گل لاله استانبول

این جشنواره مر بوط به نوعی فرهنگ ترکی است که هر ساله در آوریل و "می" برگزار می شودکه با شکوفا شدن گلها ی زیبا شهر رنگ و بوی خاصی به خود می گیرد.مشهور ترین پارکهای قدیمی شهر مانند "گلهان"، یلدیز و"امیرگان"محل برگزاری این جشنواره است.در سال 2006 حدود سی میلیون پیاز گل در این جشن کاشته شد.  

 

فستیوالهای پیروزی

 این جشنواره به مدت یک هفته از 26 تا 31 "می"بخاطریک رویداد تاریخی  در تر کیه بر گزار می شود.این جشن با انداختن نور ولیزر بر روی "شیپور طلایی تاریخی"به اوج خود می رسد.همچنین رژه سزبازان ارتش و نواختن موسیقی "مهتر"از ویژگی های این جشنواره است. 

 

فستیوال خرید استانبول

 

جشنواره از 1تا31 جولای طولانی ترین جشنواره برای فروش اجناس به صورت عمده است.علاوه بربازازهای بسیاربرای نشان دادن مد وتشویق خریدار برا ی خریدسرگرمی های دیگری مانند نشان دادن فیلم در فضای باز واستفاده کودکان از محوطه های بازی نیز مهیا است.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: