جزیره سینامون بنتوتا

شرح

جزیره سینامون بنتوتا، جزیره دارچین است.

جزیره سینامون بنتوتا در نزدیکی شهر بنتوتا در کشور سریلانکا قرار گرفته است. این جزیره جزو مناطق گردشگری می باشد و توریست های زیادی را به این کشور می کشاند. علت نام گذاری این جزیره به جزیره ی دارچین گذشته تاریخی دارد. کشت دارچین از سال های دور به وسیله ی یک خانواده شروع و تا نسل های متوالی ادامه یافت. سینامون انگلیسی کلمه دارچین می باشد.

دارچین نوعی ادویه است. درختچه دارچین درختی است کوچک، همیشه سبز، به ارتفاع ۵ تا ۷ متر که از تمام قسمت‌های آن بویی مطبوع استشمام می‌شود. گلهای آن در فاصله ماههای بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود. برگ این درخت سبز سیر و دارای گلهایی به رنگ سفید است. دارچین بومی سریلانکا و جنوب هند است. پوست درختچه آن به عنوان ادویه بکار میرود.

دارچین یکی از مواد غذایی و چاشنی‌های قدیمی و معروف است که به دلیل طعم و عطر مطبوعش، در غذاهای ما ایرانی‌ها نیز بسیار استفاده می‌شود اما این ماده غذایی علاوه بر طعم و عطر، خواص زیاد دیگری هم دارد و به همین دلیل برای درمان بسیاری از مشکلات و اختلالات جسمی به کار برده می‌شود. این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی مورد نیاز بدن از جمله منگنز، آهن و کلسیم و همچنین فیبر می‌باشد.

 در قرون وسطی از دارچین برای درمان سرفه، ورم مفاصل و گلودرد استفاده می‌شد. تحقیقات جدید نیز بر خواص و فواید پزشکی دارچین تاکید دارند. 

 

دارچین

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: