جاذبه های گردشگری باتومی

شرح

باتومی شهری است که از دیدن آن واقعاً لذت بردم. این شهر محل‌های زیبایی برای پیاده‌روی، بلوار‌های بلند، ساختمان‌های جدید شیشه‌ای و قدیمی قرن نوزدهمی و میدان‌های زیبایی دارد که باعث می‌شد حس کنید در اروپا هستید. همین‌طور پارک‌هایی سرسبز، محل‌های خوب و آرامی با دریاچه، آب‌نما و اگر پول داشته باشید انواع خدمات از رستوران و هتل گرفته تا انواع کازینو‌ها و کلوپ‌های شبانه، پارک آبی، کلوپ غواصی و کلوپ قایق‌های تفریحی دارد.

 

1. از پیادهروی یا دوچرخهسواری یا استراحت در بلوار باتومی لذت ببرید

 

 

این بلوار که در سال ۱۸۸۴ ساخته شده به طول ۶ کیلومتر در امتداد ساحل قرار دارد. در مسیر، می‌توانید بهترین دیدنی‌های باتومی، از جمله مجسمه علی و نینو را ببینید، سازه‌ای فلزی از یک مرد و زن که به زیبایی به هم می‌پیوندند و عشق می‌ورزند. این مجسمه نورپردازی زیبایی در شب دارد. علی و نینو یک زوج آذربایجانی- گرجی در رمان مشهور قربان سعید هستند. همین‌طور می‌توانید چرخ و فلک بزرگ و برج الفبای ۱۴۵ متری را ببینید که یادبودی برای حروف الفبای قدیمی و منحصر‌به‌فرد گرجی است. از کنار کافه‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی عبور می‌کنید و سمت چپتان برج‌های زیادی می‌بینید، هتل‌های جدید رادیسون و شرایتون و بلند‌ترین ساختمان گرجستان، برج ۲۰۰ متری باتومی. همچنین منظره‌های زیبایی از دریا می‌بینید، مکان‌های خوبی برای عکس گرفتن که شامل بلوار قدیمی و آب‌نما‌های زیادی می‌شود. از همه مهم‌تر، محل مناسبی برای استراحت، تماشای مردم، پیاده‌روی، دوی صبحگاهی، بیرون بردن سگ، مشاهده غروب دریای سیاه، تماشای کوه‌ها، کرایه کردن دوچرخه، بازی با بچه‌ها و غیره است.

 

2. از میدان اروپا دیدن کنید

 

 

باتومی فقط ساختمان‌های جدید ندارد. بهترین بنا‌هایش به قرن نوزدهم برمی‌گردد، زمانی که شهر بندر آزادی در مسیر نفت دریای خزر به اروپا بود و به دلیل سرمایه‌گذاری‌های امثال نوبل و روچیلد رو به شکوفایی بود. دورتادور میدان بنا‌های بازسازی شده قدیمی و ساختمان‌های جدید با سبک قدیمی هست و می‌توانید قلعه‌ای با ساعت نجومی و مجسمه یادبود مدیا را در وسط ببینید. مدیا اولین زن گرجی شناخته شده در تمام جهان از اساطیر آرگونات‌ها بود که پشم طلایی را از قلمروی نفت‌خیز کولچیس گرجستان به یونان باستان برد.

 

3. در میدان پیازا حس می‌کنید در اروپا هستید

 

حس می‌کنید وسط ایتالیا هستید، مکان خوبی است با رستوران‌های عالی، موزیک زنده و زنگی که از ساعت ۳ بعد از ظهر به بعد هر یک ساعت به صدا درمی‌آید (موزیک می‌زند).

 

4. با دلفین‌ها بازی کنید، از فضای تفریحی ۲ دریاچه نزدیک پارک۶ می و داخل آن لذت ببرید

 

در اینجا، جاذبه‌های گردشگری زیادی خواهید یافت: بخش جانورشناسی، دلفیناریوم و آکواریوم. دریاچه زیبای نوری گلی وسط پارک واقع شده و محلی هیجان‌انگیز برای استراحت است. دلفیناریوم یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گرجستان است. نمایش هیجان‌انگیزی دارد. دلفین‌های دوست‌داشتنی و باهوش کار‌های جالب و بامزه‌ای می‌کنند، می‌رقصند، آواز می‌خوانند، یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند. یک مجری عالی نمایش را به سه زبان اجرا می‌کند: گرجی، روسی و انگلیسی. آن طرف پارک ۶ می یک دریاچه مصنوعی است با فواره‌های رقصان، رستوران و مناظری از بافت جدید و برج‌های باتومی. می‌توانید عدالتخانه و یک شعبه جدید مک‌دونالدز را ببینید که در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه بهترین ساختمان سال شد. در businessinsider اطلاعات بیشتری در این باره موجود است.

 

5. از دید پانورامای باتومی لذت ببرید

 

تراموای برقی آرگو شما را به مکان‌هایی با دید خوب پانوراما از شهر می‌برد. در حال حاضر، قیمتش ۱۰ لاری است. همین‌طور می‌توانید با تاکسی به صومعه سامبا بر فراز تپه‌ای در بالای شهر بروید. با این که از دید من خط افق باتومی از ساحل ماخینجواری بهتر از ارتفاعات دیده می‌شود، این هم تجربه خوبی است. می‌توانید به محل‌های دیگری در نزدیکی باتومی بروید، مثلاً پارک ملی میترالا.

 

6.غذاهای محلی آجاری را امتحان کنید

 

 

می‌توانید کاچاپوری آجاری یا غذا‌های دیگر آجاری را امتحان کنید. محبوب‌ترین غذا‌های محلی عبارتند از بورانو (پنیری که در کره آب می‌شود)، چیربولی (صبحانه‌ای با تخم مرغ و گردو) و سینوری (غذایی با پنیر کلبه که روی خمیر قرار می‌گیرد - این غذای آجاری مورد علاقه من است). انواع شیرینی‌های محلی معروف هم موجود است، به خصوص، باقلوا و شکرلمه (شیرینی شکری).

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: