محل زندگی ثروتمندان استانبول

شرح

در شمالی ترین نقطه و در قسمت اروپایی استانبول،منطقه ای بزرگ و زیبا وجود دارد،اسم این منطقه ساریر است. روملی فنر، تارابیا،ینی کوی،ایستینیه،امیرگان و روملی حصاری در این منطقه هستند.

موقعیت مکانی این منطقه که در ساحل دریای سیاه قرار گرفته و تا دهانه غربی بسفر و روستای کیلیوس ادامه دارد، باعث شده ساریر برای تفریح و چه برای سرمایه گذاری با استقبال بالایی رو به رو بشود.
از لحاظ تفریحی، جنگل بلگراد، مرکز خرید فوق العاده ایستینیه،پارک و مرکز خرید استانبول در اینجا قرار دارد.

قدم زدن در کنار بسفر عالی است،این منطقه هم جنگل دارد، هم ساحل و هم دریا. این منطقه از لوکس ترین مناطق برای خرید ملک در استانبول است. خیلی از سلبریتی های ترکیه در این منطقه سکونت دارند و سرمایه گذاران، ساریر را بهشت سرمایه گذاری می دانند.

ساریر پر از ویلاهای زیبا است.در محله های دنج سرسبز و رویایی،محله ماسلاک هم در این منطقه قرار دارد،بسیار لوکس است و دسترسی بسیار راحتی به مترو دارد. قلعه روملی حصار،پارک گیاه شناسی آتاتورک، پارک امیرگان و موزه ساکیب سابانجی هم در این منطقه قرار دارند.

رتبه بندی مناطق استانبول

خوب است که مناطق شهر استانبول را به خوبی بشناسید تا بتوانید،برای هر بار که به این شهر سفر کردید برنامه ریزی خوب و دقیقی داشته باشید.

شهر استانبول به 39 منطقه تقسیم شده است،این39 منطقه باتوجه به معیارهایی مثل؛ آموزش، بهداشت، اقتصاد، حمل و نقل،مرکز خریدها، محیط زیست و زندگی اجتماعی رده بندی شده اند.
مناطقی که بهترین کیفیت را در استانبول برای زندگی دارند، شامل:

کادی کوی، بی اوغلو و بشیکتاش هستند.

مناطقی که پایین ترین کیفیت را در استانبول برای زندگی دارند، شامل: سلطان بیلی، اسنلر و غازی عثمان پاشا است.

معمولا استانبولی ها اولین اولویتشان برای زندگی کردن، مناطقی است که در حاشیه بغاز مانند؛ ساری یئر، بی اوغلو،بی کوز،کادی کوی و منطقه هایی مثل مال تپه، آتاشهیر، زیتین بورنو و فاتح در اولویت بعدی قرار دارند.

شهر استانبول، تمام انواع دیدنی ها،تفریحات و اماکن رنگارنگ را در بر دارد مانند: قصرها و کاخ ها،مسجدها و کلیساها،دریا و جنگل،کافه ها و مرکز خریدهای معروف.

شاید برایتان جالب باشد که منطقه های اروپایی و لوکس استانبول را بشناسید: 1-تکسیم 2-فیندینگ زاده 3-شیشلی 4-تنگه بسفر 5-خلیج شاخ طلایی 6-بشیکتاش 7-سلطان احمد 8-آلسکاری 9-لاللی

توضیحی درباره محله های معروف استانبول:

توضیح و رتبه بندی محله های استانبول

محله جهان گیر استانبول:معروف به محله مهاجرپذیر شهر استانبول که قسمتی از میدان تکسیم است.

محله چوکور جوما: گزینه ای مناسب برای یک منطقه ارزان است و این محله کاملا بومی ست.

محله گالاتا: این محله،محله ای محبوب برای پیاده روی و عابران پیاده است،جالب اینکه دیدگاه 360درجه از کل شهر استانبول را دارد و این قضیه باعث شده است که محبوبیت این منطقه بین مهاجران زیاد شود.اجاره مغازه ها و خانه ها در این محله منطقی است،این محله روی یک شیب قابل توجه است.

محله طوفانی: این محله بین محله های کاباتاش و کاراکوی قرار دارد، این محله یک محله سنتی است و دسترسی آسانی به وسایل حمل و نقل دارد.

محله بشیکتاش: این محله در غرب استانبول قرار دارد.یک محله کوچک،بازسازی شده و بسیار محبوب است.

محله سیسلی: بزرگترین مرکز خرید استانبول در آن واقع شده است،جالب است که این مرکز خرید دومین مرکز خرید بزرگ جهان است.

محله ببک: یکی از معتبر ترین محله های استانبول است.

محله کادیکوی: این محله عمدتا مسکونی است و جدیدترین پایگاه نیروی انسانی است، در حالیکه بخش های مختلفش برای مهاجران محبوبیت دارد.یکی از پرجنب و جوش ترین مناطق در طول شبانه روز است.

محله بیوک کادا: در این منطقه به علت ویژگی های خاصی که دارد،هیچ ماشینی اجازه تردد در آن را ندارد.این منطقه آرامش خاصی دارد.

ویداگشت سفر خوشی را برای شما آرزومند است

موقعیت اقامتگاه

کشور: ترکیه