تپه پنانگ مالزی نمایی پانوراماتیک از جورج تاون

شرح

در میان ارتفاعات و قله های گرانیتی شهر پنانگ در مالزی، ارتفاعات پنانگ که به طور کلی «تپه پنانگ» شناخته می شود، از معروف ترین ارتفاعات مالزی به شمار می رود. تپه پنانگ مالزی شامل 5 تپه است: وسترن هیل (Western Hill)، تایگر هیل(Tiger Hill) ، فلگ استف هیل (Flagstaff Hill) ، گاورنمنت هیل(Government Hill) و باکیت لاکسامانا (Bukit Laksamana).

تفریحات پنانگ در تپه پنانگ مالزی

 در ارتفاع 735 متری (2411 فوتی) این تپه ها، نمایی پانوراماتیک از جرج تاون (Georgetown)، پل پنانگ و تنگه Malacca به چشم می خورد. از این رو، ارتفاعات پنانگ اغلب مورد توجه تورهای گردشگری مالزی واقع شده و گشت و گذار در آن از تفریحات پنانگ محسوب می شود. این تپه ها و ارتفاعات، مناطقی جنگلی با پستی و بلندی های فراوان هستند. اگر هنگام خرید بلیط مالزی به دنبال مقصدی خوش آب و هوا هستید، ارتفاعات پنانگ را در نظر داشته باشید؛ این مقصد گردشگری، اغلب در برنامه های توریستی تور پنانگ مالزی جای دارد. بعد از پیاده روی و گشت و گذار در ارتفاعات پنانگ، می توانید به فود کورت هایی که در اینجا وجود دارد بروید و غذایی میل کنید، سپس از باغ ها، یک مسجد و یک معبد هندو که در اینجا وجود دارد دیدن کنید.

از بالای تپه پنانگ، کوه های لانگ کو (mountains of Langkawi) و بخش شمالی Kedah  را می توان دید، اما آنچه که بیش از همه چشمگیر است، نمای جورج تاون است که بخصوص در شب بسیار جالب می باشد. بیشتر مردم به منظور لذت بردن از آب و هوای پنانگ به آنجا می روند و در زیر درختانی به بلندای 30 متر، در امتداد مسیری سر سبز پیاده روی می کنند. بیش از 100 گونه پرنده در اینجا زندگی می کنند.

در ارتفاعات پنانگ مالزی، مسیر پیاده روی به نام Canopy Walk وجود دارد؛ در فاصله 2 کیلومتری این مسیر پیاده روی، هتلی به نام  Bellevue به چشم می خورد. این مسیر پیاده روی در واقع بر روی یک پل معلق به طول 220 متر است که در ارتفاع 30 متری، از میان جنگل های متراکم عبور می کند. این پل در سال 2003 افتتاح شد و برای مدت کوتاهی مورد استفاده قرار گرفت، اما پس از چند وقت به دلیل ناکامی در جذب مشتری، تا اطلاع ثانوی بر روی گردشگران بسته است.

راه آهن تپه پنانگ در مالزی

راه آهنی که در ارتفاعات پنانگ وجود دارد، در سال 1923 ساخته شد و یکی از قدیمی ترین سیستم های فانیکولار (راه آهن کابلی در کوهستان) جهان است که مسیر 2007 متری را طیّ 30 دقیقه می پیماید. این راه آهن محبوب ترین مسیر تردد در تپه پنانگ محسوب می شود.

ساعات بازدید از تپه پنانگ مالزی

تورهای کوالالامپور، گردشگران و علاقه مندان می توانند از ساعت 6:30 تا 23:00 از این جاذبه گردشگری مالزی دیدن فرمایند. فروش بلیط نیز در ساعت 6:30 تا 22:30 انجام می شود.

برنامه قطار تپه پنانگ مالزی

  • در طول روزهای معمولی، قطارها از ساعت 6:30 شروع به فعالیت می کنند و تا ساعت 23:00 فعالیت دارند. فواصل زمانی حرکت قطار به صورت زیر است:- هر 30 دقیقه یکبار بین ساعت های 06:30 تا 08:00- هر 15 دقیقه یکبار بین ساعت های 08:00 تا 20:00 - هر 30 دقیقه بین ساعت های 20:00 تا 23:00 توجه داشته باشید که دفتر فروش بلیط در ساعت 22:30 بسته می شود.

قیمت بلیط ارتفاعات پنانگ

قیمت های توریستی برای بازدید از این مجموعه گردشگری برای بزرگسالان RM 30 و برای بچه های 4 تا 12 سال RM 15است.

موقعیت و آدرس ارتفاعات پنانگ

مالزی، پنانگ، 6 کیلومتری Georgetown.

Address: Jalan Stesen Bukit Bendera | Air Itam, George Town, Penang Island 11500, Malaysia

 

 
 
 
 
 
 
 
 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: