توشپا از جاهای دیدنی وان

شرح

کاوش های باستان شناسی و بررسی های انجام شده در شهر وان ترکیه نشان می دهد که تاریخ انسانی در این منطقه حداقل تا 5000 سال قبل از میلاد آغاز شده است. قله Tilkiteep در امتداد ساحل دریاچه وان و چند کیلومتر از جنوب ارابه وان، تنها منبع شناخته شده در مورد قدیمی ترین فرهنگ وان از زمان تأسیس «توشپا» (Tushpa) است. در شهر وان که یکی از شهرهای توریستی ترکیه است، بناهای تاریخی متعدد و دیدنی های وان ترکیه را می توان یافت که در دوران پادشاهی اورارتین ساخته شده است؛ قلعه وان و توشپا نمونه هایی از این بناهای تاریخی و دیدنی های وان ترکیه هستند. قلعه وان یک قلعه عظیم سنگی است که از قرن 9 تا 7 پیش از میلاد ساخته شد؛ این برج که نمونه ای پیچیده از توانایی دولت اورارتین است سبب هر چه برجسته تر شدن پایتخت این دولت یعنی توشپا گردید.

توشپا که یک واژۀ ارمنی است، در واقع شهری بود که در قرن نهم قبل از میلاد مسیح، به عنوان پایتخت اورارتو انتخاب شد. امروزه بقایایی از این شهر باستانی در بخش غربی شهر وان و در شرق دریاچه وان دیده می شود و به عنوان یکی از جاهای دیدنی وان ترکیه افراد زیادی را به خود جذب می کند.

دیدنی های وان ترکیه در اطراف توشپا

به علاقه مندان به تاریخ توصیه می شود که در تور وان یا در سفر به این شهر تاریخی – توریستی، از این مکان های تاریخی نیز دیدن کنند. شما می توانید علاوه بر توشپا، بناهای تاریخی دیگری همچون کلیسای ارمنی کارماراوانک، هفت کلیسا، کلیسای صلیب مقدس و قلعه چاووش تپه را نیز در شهر وان ببینید.

دسترسی به شهر باستانی توشپا در وان

 توشپا پایتخت اورارتو و شهری باستانی در شهر وان ترکیه است. اگر از قلعه وان دیدن کردید، سری هم به توشپا بزیند، زیرا دسترسی به توشپا از مسیر قلعه امکان پذیر می باشد. ویرانه های توشپا را می توانید در غرب شهر وان و شرق دریاچه وان ببینید. شما می توانید توشپا، قلعه وان و کتیبه بزرگ Xerxes را با هم ببینید. جهت دسترسی به شهر باستانی توشپااز آدرس زیر استفاده کنید:

آدرس: ترکیه، وان، 5 کیلومتری مرکز شهر وان، خیابان ملن (Melen)، نزدیک قلعه وان.

Address: Melen Caddesi, 5 km of city center, near van castle, Van, Turkey

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: