تفریحات شهر ماله

شرح

جاذبه های گردشگری جزایر مالدیو

ماله (Malé)، شهر پایتختی و پر جمعیت ترین شهر جمهوری مالدیو با جمعیتی بیش از ۱۳۳ هزار نفر می باشد. تراکم جمعیت در این شهر جزیره ای در رتبه اول در تمام جهان قرار گرفته است. شهر ماله از نظر موقعیت جغرافیایی در لبه جنوبی North Malé Atoll  واقع شده است. از نظر تقسیمات شهری، ماله شامل یک جزیره مرکزی، فرودگاه و دو جزیره دیگر تحت مدیریت شورای شهر ماله قرار دارد. تفریحات شهر ماله بسیار جذاب هستند.

آب و هوای شهر ماله:

آب و هوای این منطقه به صورت موسمی گرمسیری است و ترکیبی از دو فصل مرطوب و خشک را ارائه می دهد. فصل مرطوب از ماه مه تا دسامبر ادامه دارد و سایر ماه ها دارای شرایط آب و هوایی خشک هستند. متوسط درجه حرارت هوای ماله حدود ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد.

جاذبه های گردشگری این شهر به قدری جذاب اند که توریست های زیادی علاقه مند به سفر به این جزیره های دیدنی هستند. هتل ها و مکان های اقامتی، جزایر زیبا، سواحل بی نظیر و طبیعت چشم نواز، مکان هایی هستند که در شهر ماله می توان از آنها لذت برد. در ادامه با جاذبه های تفریحی شهر ماله بیشتر آشنا خواهید شد.

تفریحات شهر ماله

1- غواصی  Dive Boat

 یکی از تفریحات شهر ماله استفاده از خدمات کلوب غواصی مالدیو است. این تفریح جذاب و هیجان انگیز برای گردشگران و علاقه مندان به تماشای دنیای زیر آب  ارائه می شود. کودکان، جوانان و حتی افراد میانسال می‌توانند از غواصی زیر آب لذت ببرند. دنیای زیر آب در آب های جزیره مالدیو توصیف ناپذیر است و بهترین مکان برای دستیابی به دنیای ناشناخته های اعماق آب می باشد. تفریحات شهر ماله با غواصی از طریق یک قایق مخصوص امکان پذیر است.

کلوب غواصی که در این جزیره قرار دارد تورهای گردشگری زیر آب را به صورت گروهی برگزار می کند. راهنمای این تورهای گردشگری به زبان‌های انگلیسی، عربی، آلمانی و ژاپنی تسلط دارند. مدت زمان غواصی با قایق در زیر آب های شهر، حدود چهار ساعت طول می کشد. هزینه این تفریحات آبی، حدود ۴۱ دلار است. برنامه های غواصی که در این کلوب ارائه می شود متفاوت است اما شامل بازدید از مناطق زیر می باشد:
Manta Point, Feydhoo Wall, Fish Tank, Banana Reef, and Kurumba Wall

2- پیاده روی و گردشگری در مناطق محلی شهر ماله

 یکی از تفریحات شهر ماله، گردش و تفریح در محله‌های بومی جزیره است. این تور گردشگری یک جذابیت ویژه ای دارد چرا که در حین گردش می توان با زبان رسمی مردم مالدیو آشنا شد. اگرچه بسیاری از مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما زبان رسمی مردم  مالدیو Dhivehi  است. با این حال، گردشگری به مدت یک روز کامل برگزار می شود؛ در این تفریح می توانید با زبان رسمی مردم مالدیو آشنا شوید و چیزهای جدید یاد بگیرید.

قیمت این تور گردشگری حدود ۸۰ دلار است. راهنمای تور به زبان انگلیسی و ژاپنی مسلط است. تورهای گردشگری کوتاهتر، حدود ۳ ساعت در نظر گرفته شده است. هنگامی که از این تورها استفاده می کنید، برخی از وسایل شخصی و خوراکی جزئی با خود به همراه داشته باشید؛ همچنین اگر قصد بازدید از جاذبه‌های گردشگری را دارید پول نقد به همراه بردارید. این گردشگری شما را با فرهنگ و عقاید مردم شهر آشنا می کند.

3-  قایق سواری بر روی امواج با قایق های بادبانی

یکی از جذاب ترین تفریحات آبی در شهر ماله در آب های اقیانوسی سوار شدن بر قایق های بادبانی و حرکت بر روی امواج است. آب های اقیانوس هند، اطراف جزیره مالدیو را احاطه کرده‌اند و با امواج آرام اما گاهی متلاطم، بهترین مکان برای قایق سواری هستند.

اگر به ورزش های هیجان انگیز علاقه مند هستید از این ورزش می توانید به عنوان یک تفریح لذت ببرید. دقت داشته باشید که اگر قصد قایق سواری با قایق های بادبانی را دارید حتماً در محدوده های مشخص شده حرکت کنید. بهترین زمان برای قایق سواری، ماه مه تا اکتبر است. این کار به مهارت شنا نیاز ندارد. اگر مهارتی در قایق سواری ندارید می توانید در مکان‌های نزدیک تر به ساحل تمرین به بپردازید.

4- قایقرانی

 یکی دیگر از تفریحات بسیار جذاب و هیجان انگیز در شهر ماله سوار شدن بر قایق توریستی و گردشگری و گردش در اطراف جزیره است. این قایق های گردشگری دارای ظرفیت محدود هستند و اغلب به صورت دو یا 5 نفر می توانند با آن حرکت کنند.

لحظات خاطره انگیزی را در آب‌ های اطراف جزیره ماله تجربه خواهید کرد. بهترین زمان برای قایقرانی در اقیانوس هند در ماه نوامبر تا آوریل است. هزینه استفاده خدمات قایقرانی ۷۰ تا ۹۰ دلار برای هر نفر است.

5- کایاک سواری

 کایاک سواری، یک تفریح هیجان انگیز که جذاب و ماجراجویانه در شهر ماله است. کایاک ها عموماً قایق های دوکی شکل هستند که یک نفر در وسط آن قرار می گیرد و با پارو بر روی آب حرکت می کند. کایاک سواری بر روی آب ‌های شفاف و نیلگون اقیانوس هند در اطراف جزیره ماله، نه تنها یک تفریح وصف ناپذیر است، بلکه به یک ورزش آبی نیز مبدل شده است.

بهترین زمان برای کایاک سواری، ماه های آوریل تا اکتبر است. برای قایق سواری باید در شنا مهارت داشته باشید. خدمات اجاره کایاک برای گردشگران عموماً دو ساعت در نظر گرفته شده است که قیمت آن ۳۰ تا ۵۰ دلار به ازای هر نفر است.

6- کایت سواری روی آب

 یکی دیگر از تفریحات جزیره ماله، کایت سواری بر روی آب می باشد. کایت سواری بسیار جذاب و پرهیجان است. در این تفریحات آبی، فرد بر روی تخته موج سواری می ایستد و از طریق حرکت کایت که با نیروی وزش باد حرکت می کند، بر روی آب های اقیانوسی به حرکت در می آید.

این ورزش جذاب یکی از تفریحات آبی مورد علاقه بسیاری از گردشگران و ورزشکاران است. بهترین زمان برای کایت سواری روی آب، ماه آوریل تا اکتبر است. هزینه این تفریحات آبی ۶۰ تا ۹۰ دلار برای هر نفر به ازای هر ساعت است.

7- قایق شیشه ای

سوارشدن بر قایق شیشه ای و گشت و گذار بر روی آب های جزیره مالدیو، یکی از بی‌نظیرترین تفریحاتی است که تمام توریست ها به آن علاقه دارند. یک قایق شیشه ای عبارتند از قایق هایی که کف آن با پنل های شیشه ای ساخته شده و گردشگران می توانند در اطراف قایق بنشینند و کف اقیانوس را از داخل شیشه ها تماشا کنند.

احساس بی نظیر تماشای گیاهان و حیوانات اقیانوسی در حالی که قایق در سطح آب حرکت می کند، یک هیجان وصف ناپذیر در شهر ماله است. بهترین زمان برای سوار شدن بر قایق شیشه‌ای، ماه آوریل تا اکتبر است. هزینه این قایق حدود ۳۰ دلار می باشد.

8-جت اسکی

 یکی از تفریحات شهر ماله، جت اسکی بر روی آب های اقیانوسی است. این ورزش جذاب به صورت تک نفره یا دو نفره انجام می‌شود و عموماً به مهارت زیادی نیاز دارد. کسانی که در این ورزش مهارتی ندارند می توانند به همراه راهنمای حرفه ای بر جت اسکی سوار شوند.

بهترین زمان برای لذت بردن از تفریحات جت اسکی، ماه آوریل تا اکتبر است. اگر قصد دارید از این تفریح استفاده کنید، همراه یک مربی بر روی جت اسکی سوار شوید. هزینه جت اسکی در شهر ماله حدود ۷۰ تا ۱۸۵ دلار برای هر نفر است. این قیمت با توجه به دستگاهی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

9- راه رفتن زیر آب

 شاید تعجب کنید اگر بگوییم راه رفتن زیر آب در آب های جزیره ماله یک ورزش هیجان انگیز شناخته می شود. افرادی که به این ورزش جذاب علاقه دارند و همچنین گردشگران خارجی می توانند با سفر به شهر ماله، زیباترین و بی نظیرترین مناظر زیر دریایی را از نزدیک تماشا کنند.

موجودات شگفت انگیز که در آب و هوای گرمسیری اقیانوسی زندگی می‌کنند از طریق این تفریح جذاب، قابل تماشا هستند! بهترین زمان برای راه رفتن در آب های جزیره ماله، ماه ژانویه تا آوریل است. این کار به مهارت شنا نیازی ندارد چرا که ورزشکاران از ماسک مخصوص و کپسول اکسیژن استفاده می کنند. هزینه این تفریح آبی حدود ۱۵۰ دلار است.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: