تصاویری از بلندترین ساختمان جهان در دبی

شرح

تصاویری از بلندترین ساختمان جهان در دبی

اولین سنگ بنای ساختمان جدیدی که تاور نام دارد در اکتبر ۲۰۱۶ توسط امیر دبی، محمد بن راشد ال مکتوم در بندر خور دبی گذاشته شد. این برج از بلندترین ساختمان جهان برج خلیفه که ۸۲۸ متر ارتفاع دارد بلندتر خواهد شد.

این برج که ۶ کیلومتر مربع پروژه توسعه خور دبی را شکل خواهد داد از برج خلیفه ارتفاع بیشتری خواهد داشت. این گفته ها را رئیس املاک عمار، همان شرکتی که برخ خلیفه را ساخته، در ماه آوریل بعد از اعلام ساخت این پروژه مطرح کرد. سازندگان این برج قصد دارند تا ساخت آن را قبل از اکسپو جهانی دبی در سال ۲۰۲۰ تکمیل کنند. طراح برج جدید دبی معمار سوئیسی- اسپانیایی به نام سانتیاگو کالاتراوا است که به ساخت ساختمان های مدرنی مثل شهر هنر و مجتمع علمی در والنسیا و قطب حمل و نقل مرکز تجارت جهانی جدید نیویورک معروف است. ویژگی های برجسته این برج اتاق اوج آن است که به صورت نوک سوزنی باریک طراحی شده،  چندین سکوی رصدخانه باغ مانند دارد که با درختان و گیاهان سرسبزی تزئین شده اند و چشم اندازی ۳۶۰ درجه از شهر می دهند.

این بنا بالکن هایی شیشه ای خواهد داشت که در خارج از دیوار برج می چرخند. همچنین هتلی لوکس و ۱۸ تا ۲۰ طبق مغازه، رستوران و دیگر امکانات گردشگری دارد. این برج درست در جایی ساخته می شود که هتل آدرس داون تاون هتل لوکس ۶۳ طبقه این شرکت در مراسم سال نوی ۲۰۱۵ آتش گرفت. آتش سوزی این هتل که از سال ۲۰۱۲ سومین آسمان خراش مهم دبی است ترس و نگرانی استفاده از مواد قابل احتراق را در نمای بیرونی صدها آسمان خراش امارات افزایش داد. مقامات این شهر در آن زمان دستور دادند تا امنیت ساختمان های این کشور بررسی شود و بعد از این ماجرا قول وضع قوانین سخت گیرانه تر را دادند.

تست های لرزه ای و باد بر روی برج جدید انجام می شود و همه جنبه های این برج از مواد سازنده آن گرفته تا تکنولوژی ساخت بر طبق بالاترین استانداردهای بین المللی طراحی می شود. وقتی در ماه آوریل خطر ریسک آتش سوزی این برج جدید مطرح شد سازندگان این برج گفتند اینکه بتوانیم هر گونه ریسک احتمالی را از بین ببریم امکان پذیر نیست. آن ها معتقدند که : «قوانین ایمنی خوب هستند اما انسان قادر نیست که همه علایم خطر را حذف کند، تا زمانی که ما در حال ساخت این برج هستیم احتمال ریسک و خطر وجود دارد تنها کاری که از دست ما بر می آید این است که کاری کنیم تا در صورت اتفاق هر چیزی، آن اتفاق در کمترین حالت ممکن باشد.» برج جده عربستان که قرار است تا سال ۲۰۲۰ ساخته شود از هر دو برج دبی بلندتر خواهد شد. تامین مالی آخرین فاز توسعه این برج به مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار در اواخر سال ۲۰۱۵ انجام شد.

در اوایل سال ۲۰۱۶ طرح ساخت برج اسکای مایل با ارتفاع ۵۵۷۷ فوت در توکیو توسط دو معمار نیویورکی انجام شد، اگر طرح ساخت این برج قبول شود این برج در سال ۲۰۴۵ از برج جده هم بالاتر خواهد بود.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: