بهترین غذاهای ازمیر که مزه اش را فراموش نخواهید کرد !

شرح

لیست بهترین غذاهای ازمیر ، بی شک 99% غذا های ازمیری را شامل می شود . واقعا سخت است از بین غذاهای خوش مزه این شهر ، مثلا دو نمونه را به عنوان بهترین غذاهای ازمیر انتخاب کنیم . اصلا اگر شانس دیدن ازمیر را داشته باشید و غذا هایش را امتحان کرده باشید ، می بینید که حتی خودتان هم نمیتوانید یکی از آن ها را به عنوان بهترین غذای ازمیر برگزینید .

بهترین غذاهای ازمیر

ولی ما برای آن که کمی خاطر شما را آسوده کنیم ، لیستی از درخشان ترین غذا های ازمیر را برایتان گرد آورده ایم . هم برای آن که بتوانید یکی را به عنوان محبوب ترین غذای خودتان انتخاب کنید و هم این که اگر به ازمیر سفر کردید یک پیش زمینه ذهنی از بهترین غذاهای ازمیر را داشته باشید تا بدون امتحان کردن این طعم های بی نظیر ازمیر را ترک نکنید.

تنوع خوراکی ها و غذا های ازمیر آنقدر زیاد است که تقریبا تمام وعده های غذایی شما را پوشش میدهد . از صبحانه و پیش غذا و ناهار و شام گرفته تا انواع میان وعده ها و شیرینی ها و کیک ها.

 

برای شروع ، به سراغ چند صبحانه محبوبِ ازمیری ها میرویم :

منه من :

برای میل کردن این صبحانه نیازی به تعریف و تمجید ندارید و با دیدنش میل به خوردن آن در شما موج خواهد زد! ترکیب اعجاب آور تخم مرغ هم زده و نوعی سبزی مخصوصِ محلی ترکیه که آغشته به سس است و در کنار چند تکه نان گرم میتواند صبح شما را دل انگیز کند.

پیشی :

پیشیِ ازمیری را نمیتوان با هیچ چیز دیگر به جز پنیر تولوم میل کرد . این که ذکر کردیم نمیشود با چیز دیگری خورد به این معنا نیست که اگر ببینند مثلا دارید با مربا میخورید بی احترامی تلقی می کنند. به این معنا است که با مکمل دیگری آن لذتی که پنیر تولوم به شما میدهد را نمیدهد . البته در طول تاریخ خیلی از اقوام سعی در تصاحبِ اصالت پیشی به نام خودشان را داشته اند ولی ازمیری ها نگذاشتند این صبحانه از انحصارشان خارج شود !

بویوز :

از نان های معروف و خمیری ازمیر است که فقط با تخم مرغ آبپز و چای شیرین آن را می خورند .

درست است که اکثر مردم صبحانه را اصلی ترین وعده غذایی به حساب می آورند ولی گویا در ازمیر پیش غذا ها وعده محبوب محسوب میشوند .

از معروف ترین پیش غذا های ازمیر به چند مورد اشاره میکنیم :

بورک :

حاصل ترکیب سبزیجات و گوشت چرخ کرده با لایه ای از خمیر سرخ شده ، خوراکی شگفت انگیز به نام بورک را به جهان هستی اضافه میکند که محبوبیت بسیاری در ترکیه دارد ! 

سوپ مرجمک :

عدس هرگز فکرش را هم نمیکرد که بتواند انقدر هنرمندانه طبخ شود و تا این حد طرفدار پیدا کند . ماده بنیادین سوپ مرجمک ، عدس است که البته حسابی هم برای حافظه مفید است . 

سوپ یوگورت :

یک پیش غذا مانند همان آب دوغ خیار ما است که البته بر خلاف ایران که مظلوم واقع شده ، در ازمیر به عنوان پیش غذا طرفدار زیاد دارد .

سوپ ترهانا :

ماده تشکیل دهنده این سوپ ترخینه است که بافت پودری و له شده اش باعث شده حتی در وعده صبحانه نیز سِرو شود .

ازغذا های ناهار یا شام گونه مشهور ازمیر باید چند مورد را حتما ذکر کنیم :

ساندویچ کورکوج :

شاید اگر به شما بگوئیم این غذا از پیچیده شدن روده بزرگ گوسفند به دور جگر سفید و سیاه و قلب گوسفند به عمل می آید ، بگوئید این غذا چگونه دلنشین و خوشمزه به نظر می آید !؟ ولی حقیقت این است که این غذا در بین دوست داران دل و جگر بسیار طرفدار دارد.

کومرو :

کومرو یکی از آن غذا های اصلی است که بر خلاف کورکوج سطح وسیع تری از افراد نسبت به آن علاقه نشان میدهند . کومرو ترکیبی بهشتی از کالباس ، سالامی ، پنیر کاشار ، گوجه فرنگی ، مایونز ، پنیر تولوم و فلفل است . 

دونر :

ساندویچی که با گوشت کبابی و مخلفاتی هم چون سبزیجات و سیر طبخ می شود و بسیار محبوب است. 

کاتمر :

نان کره ایِ پفکی  و جذابی است که درونش با : پنیر، جعفری و گوشت چرخ کرده پر شده است. 

در انتها نام چند شیرینی محبوب ازمیر :

شامبالی :

شیرینی با ترکیب خاص آرد سمولینا ، ماست و شکر به همراه بادام و خامه . 

نان خامه ای :

این شیرینی محبوب کالری بسیار زیادی دارد و معمولا لایه بیرونی آن آغشته به سس شکلات است.

لور تاتلیسی :

از پنیر لور و نوعی شربت مخصوص به دست میاید .

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: