بهترین سواحل چشمه: اقامتگاه محبوب ازمیر

شرح

شهر ساحلی چشمه (Çeşme)، که حدود یک ساعت از مرکز شهر ازمیر فاصله دارد، به یکی از محبوب ترین نقاط تفریحی و البته یکی از بهترین اقامتگاه های تابستانی ترکیه تبدیل شده است. وقتی هوا رو به گرم شدن می رود، جوانان ترکیه ای، علی الخصوص جوانان ازمیری به سمت سواحل خوش آب و هوا و زیبای ترکیه راهی می شوند؛ و عجیب نیست که چشمه هم به عنوان یکی از بهترین مناطق ماسه ای، با دریای زیبایش، یکی از جا هایی باشد که جوانان، خود را به آن می رسانند تا از شر گرمای هوای شهری در امان باشند. شهر توریستی چشمه به دلیل سواحل زیبا و بی نظیرش، در کنار امکانات و تفریح هایی که ارائه می دهد، اخیراً به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با چند مورد از محبوب ترین سواحل چشمه آشنا کنیم. اگر به گشت و گذار در طبیعت بکر و یا استراحت و تفریح در کنار ساحل علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

۱. للیکا پلاژی (Ilica Plaji)

ساحل للیکا با آب های زلال و ساحل ۲ کیلومتری مملو از ماسه های سفید، انتخاب های متعدد برای اقامت، و چشمه های آب گرمی که بعضا در آب دریا واقع شده اند؛ توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. حوضچه های مملو از گل های دارویی، و همینطور امواج و باد هایی که شرایط مناسبی را برای موج سواری فراهم می کنند، هم از دیگر جاذبه های گردشگری للیکا پلاجی است.

۲. پیرلانتا پلاژی (Pirlanta Plaji)

پیرلانتا پلاجی هم با توجه به موج ها و باد های مناسبی که دارد، یکی از بهترین نواحی برای موج سواری است. همه ساله علاوه بر گردشگران، بسیاری از موج سواران با بادبان و موج سواران با کایت در تور ازمیر شرکت کرده، و خود را به ساحل پیرلانتا می رسانند تا در آب ها و امواج آن موج سواری کنند. این ساحل که به دلیل ماسه های درخشانش به ساحل الماس معروف است، در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر چشمه واقع شده است. پس از ورود به آب، می توانید تا حدود ۲۵۰ متر بر روی ماسه ها قدم بزنید که در نوع خودش جالب است.

۳. آلتینکوم پلاژی (Altinkum Plaji)

وقتی بشنوید که آلتینکوم پلاجی در واقع به معنای ماسه طلایی است، شاید سخت نباشد که تصور کنید این سواحل چقدر می توانند زیبا و رویایی باشند. این ساحل بسیار زیبا در حوالی ۱۰ کیلومتری مرکز شهر چشمه واقع شده است. باد های شمالی رو به دریای آزاد در سواحل دوست داشتنی و زیبای آلتینکوم می وزند و باعث می شوند دمای آب این منطقه در مقایسه با دیگر سواحل اطراف شهر چشمه، پایین تر باشد. با گرم تر شدن هوا، شنا کردن در آب های خنک آلتینکوم حسابی می چسبد.


۴. ماوی کوی (Mavi Koy)

ساحل زیبای ماوی کوی با آب های زلال، شفاف و درخشانش به آکواریوم معروف شده است. این منطقه محل مناسبی برای تماشا و شناخت دنیای زیر آب است. البته برای لذت بردن از مناظر زیبا و منحصر به فرد خلیج فیروزه ای، که تنها با تور های قایقی قابل دسترسی هستند، حتماً باید دلتان را به دریا زده و به داخل آب بپرید. می توانید از تور هایی که در مسیر شهر چشمه و ماوی کوی، یا در مسیر جزایر اسک و ماکری (Esek and Makri Islands) در رفت و آمد هستند، استفاده کنید.


۵. بویالیک پلاژی (Boyalik Plaji)

ساحل زیبای بویالیک پلاجی در مقایسه با ساحل للیکا پلاجی با آن ماسه های سفید و زیبا و ساحل طولانی و ۲ کیلومتری اش، یک فضای آرام تر و البته طبیعی تر دارد. این ساحل زیبا با باد های ملایم و محیط دنج و آرامش، برای فرار از ازدحام و شلوغی های شهری یک محل فوق العاده به حساب می آید. البته اگر این آرامش حوصله تان را سر برد، می توانید به کافه های ساحل سری بزنید و یا ورزش های آبی ساحل مجاور را امتحان کنید.


۶. آیایورگی کویو (Ayayorgi Koyu)

ساحل آیایورگی که در مجاورت ساحل بویالیک پلاجی واقع شده است، تا دلتان بخواهد مراکز تفریحی متعدد، سواحل آفتابی، چمن زار های زیبایی که برای ورزش کردن و یا حتی برای دراز کشیدن مناسب هستند، و البته بخش های آرام تر و خانوادگی برای کسانی که چندان طرفدار شلوغی و هیجان نیستند، دارد. همه این امکانات رفاهی و تفریحی در کنار هم، ساحل زیبای آیایورگی را به محبوب ترین ساحل تفریحی چشمه تبدیل کرده است که هر گردشگری را به سمت خود می کشاند.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: