بهترین زمان سفر به مالدیو بر اساس شلوغی جمعیت

شرح

فصل داغ توریستی

ماه دسامبر تا آپریل، فصل داغ مالدیو به‌شمار می‌آید. در این زمان، بیشترین جمعیت گردشگران در کشور وجود دارد، البته شما در مالدیو، هیچ‌وقت احساس شلوغ بودن نخواهید کرد.

قیمت اتاق‌ها و هزینه‌ها در این زمان، افرایش خواهد یافت؛ پس اگر در این زمان از سال به مالدیو سفر می‌کنید، خیلی زودتر، هتل و بلیط‌های هواپیمایتان را رزرو کنید.

ارزان ترین فصل سفر به مالدیو

بین ماه های می تا نوامبر تعداد مسافرت ها به مالدیو و ثبت نام برای تور مالدیو از سایر اوقات سال کمتر است. در این ماه ها توریست های کمتری را می توانید در مالدیو مشاهده کنید. به همین دلیل قیمت هتل ها، تورها، اقامتگاه ها و بسیاری دیگر از خدماتی که به توریست ها و گردشگران ارائه می شوند، قیمت بسیار پایین تری دارند. این نکته را در ذهن داشته باشید که در این مقطع از سال احتمال بارش نیز زیاد است.

بهترین زمان سفر به مالدیو بر اساس فعالیت‌های توریستی

موج‌سواری

از ماه آپریل تا ژوئن (۱۲ فروردین تا ۹ تیر)، بهترین زمان سفر به مالدیو برای موج‌سواران است. در طول این زمان، بیشترین احتمال وجود آب‌های شیشه‌ای و موج‌های متوالی در مالدیو است. اگر در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) به مالدیو رفتید، حتما به دیدن مسابقات O’Neill Deep Blue Open WQS بروید؛ مکانی‌ که موج‌سواران را از سراسر جهان، به امید پیشرفت در این ورزش مهیج می‌بینید.

اسنورکل و غواصی

در ماه‌های زمستانی از ماه می تا نوامبر، بهترین زمان سفر برای اسنورکل و غواصان است. شفافیت آب در این زمان افزایش یافته و دید بهتری برای ستایش موجودات خارق‌العاده دریایی زیر سطح آب وجود دارد.

ویندسرفینگ و کایت‌سواری

ویندسرفینگ و کایت‌سواری، هر دو از فعالیت‎های پرطرفدار و محبوب در میان گردشگران است. بسیاری از اقامتگاه‌ها و شرکت‌های راهنمای تورها، در مالدیو برای علاقه‌مندان، کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنند و تجهیزات آن‌ها را اجاره می‌دهند.

بهترین زمان سفر برای مبتدیان که این ورزش مفرح را تجربه کنند، در تابستان است، زمانی‌که بادها و بارش‌های موسمی آب‌ها را تهدید نمی‌کنند. اگرچه برای حرفه‌ای‌ها، بهترین زمان سفر دقیقا معکوس است. آن‌ها در طول فصل بادهای موسمی، باید به مالدیو بیایند تا مهارت‌های خود را بیازمایند.

 

بهترین زمان سفر به مالدیو بر اساس رویدادها و فستیوال‌ها

نکته مهم در مورد تعطیلات مالدیو این است که برخی از آن‌ها از تقویم گرجستانی پیروی می‌کنند، درحالیکه بقیه آن‌ها مطابق تقویم قمری اسلامی است. تعطیلات جزیره در اقامت شما، تاثیر چندانی نخواهد داشت، اگرچه برخی از گردشگران مردم مالدیو را در طول ماه رمضان، با مهمان‌نوازی کمتری توصیف می‌کنند.

فستیوال‌ها و رویدادهای زمستانی

روز هوراوی (Huravee Day)

روز هوراوی (در ماه جولای)، یک رویداد ملی در مالدیو برای بزرگداشت سلطان حسن، مردی که کشور را از دست غاصبان جنوب هند، آزاد کرد، است. سلطان حسن، مردی جنگجو و شجاع بود که در طول ۴ ماه جنگ مالدیو با جنوب هند، این کشور را رهبری می‌کرد. سلطان حسن متعلق به خانواده هورا در ماله بود و به همین علت، نام این فستیوال، روز هوراوی است.

این رویداد، جشنی پر از موسیقی، رقص و خوراک‌های لذیذ مالدیوی است.

روز استقلال

مالدیو یکی از فقیرترین، کوچک‌ترین و منزوی‌ترین جزایر قاره آسیا است. در حال حاضر، مالدیو یکی از مشهورترین و اصلی‌ترین مقاصد ساحلی در اقیانوس هند به‌شمار می‌آید. این کشور تحت استعمار بسیاری از دولت‌های خارجی چون انگلستان، هلند، پرتغال و سلطان‌ها بوده است. در روز ۲۶ جولای ۱۹۶۵، مالدیو از حکومت دولت‌های خارجی آزاد شد و آن روز را روز استقلال نامیدند. از آن پس، در این تاریخ، مردم مالدیو به جشن و سرور می‌پردازند.

روز برد (Victory day)

از سال ۱۹۶۵، حکومت مستقلی بر مالدیو حکمرانی می‌کرد. در نوامبر ۱۹۸۸، کودتای ناموفقی در تاریخ مالدیو انجام شد. تعداد زیادی از مردم، در تیراندازی‌ها جان خود را از دست دادند و این واقعه دردناکی در تاریخ مالدیو است. این کودتا توسط چند فرد مالدیویایی خائن که قصد تهدید استقلال کشور خودشان را داشتند، انجام شد.

همچنین در سوم نوامبر ۱۹۸۸، گروه تروریستی سریلانکایی به حکومت مالدیو حمله کردند. آن‌ها قصد داشتند حکومت را براندازی کنند، اما موفق نشدند و از کشور گریختند. از آن پس، سوم نوامبر، روز برد نام گرفت و مردم، این روز را جشن می‌گیرند.

روز جمهوری

در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۶۸، رژیم سلطنتی مالدیو به جمهوری، تغییر پیدا کرد.

فستیوال‌ها و رویدادهای زمستانی

روز ملی

بر اساس تقویم اسلامی، روز اول ماه ربیع‌الاول (ماه سوم قمری)، روز ملی مالدیو است.

در سال ۱۵۵۸، پرتغالی‌ها به مالدیو حمله کردند و پس از کشتن سلطان کشور، مالدیو را مستعمره خود کردند. ۱۵ سال بعد، محمد تاکوروفانو به پایتخت آمد و به همراه یارانش، کشور را از پرتغالی‌ها، پس گرفت. از آن پس، این روز را روز ملی مالدیو می‌خوانند.

روز ماهیگیر

فستیوال روز ماهیگیر در مالدیو، یک رویداد سالانه خوشمزه است که هر سال در روز دهم دسامبر (۱۹ آذر) برگزار می‌شود. این جشن برای قدردانی از ماهیگیران برای کمک به اقتصاد بومی، گرفته می‌شود. اگر در این زمان به مالدیو رفتید، با شرکت در این فستیوال می‌توانید روش‌های سنتی ماهیگیری را یاد بگیرید و ماهی‌های دریایی متفاوتی چون ماهی تون اسکیپ جک (skipjack tuna) و ماهی ماکرل (frigate mackerel) را مزه کنید. این فستیوال، همچنین فرصتی برای آشنایی با زندگی و فرهنگ بومیان را برای شما فراهم می‌کند.

بهترین زمان سفر به مالدیو بر اساس هزینه هتل‌ها

مالدیو

بهترین زمان سفر به مالدیو بر اساس هزینه هتل‌ها ماه‌های می تا جولای (۱۱ اردیبهشت تا ۹ مرداد) است.

آب و هوای مالدیو

آب و هوای مالدیو از دو فصل قابل تشخیص موسمی تشکیل شده است.

فصل موسمی شمال شرقی از ماه دسامبر تا آوریل: این فصل خشک در نظر گرفته می شود اما به این معنا نیست که باران در این فصل نمی بارد. واقعیت این است که آب و هوای در این ماه ها باثبات تر است و احتمال بارندگی کمتر می شود. بعدازظهرها و شب ها کوتاه در آتول های جنوبی اغلب اتفاق می افتد. آتول (Atolls) جزایر مرجانی با فاصله بسیار زیاد از سرزمین های خشکی مجاور دریا را می گویند که آب در آنها بسیار شفاف است. اگر واقعا می خواهید از بارندگی در منطقه در امان بمانید، بهترین زمان برای سفر به مالدیو ماه های فوریه و مارچ در آتول های شمالی است.

فصل بادی و مرطوب در جنوب غربی از ماه می تا نوامبر: در این فصل توفان های دوره ای که می تواند کوتاه باشد یا چند روز کوتاه طول بکشد، اما پس از آن روزهای آفتابی بسیار زیبا به وجود خواهد آمد. آب و هوا در این مدت تقریبا غیرقابل پیش بینی است و شرایط می تواند در هر لحظه ای تغییر کند. همچنین باران بیشتر در طول فصل بارندگی در هنگام شب اتفاق می افتد. ماه های انتقال بین ماه های اکتبر تا اوایل دسامبر می توانند غیرقابل پیش بینی و همچنین بارندگی بیشتری مواجه شوند، پیش از اینکه کاملا فصل تغییر کند.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور: مالدیو
شهر: ماله