بهترین زمان سفر به مارماریس چه وقت است؟

شرح

مارماریس، شهری ساحلی در جنوب غربی کشور ترکیه، واقع در دریای مدیترانه مقابل جزیره یونانی رودس (Rhodes) در سال‌های اخیر از یک دهکده ماهیگیری تبدیل به یک اقامتگاه تفریحی جذاب شده و طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. این شهر در فصول خلوت گردشگری دارای سی هزار شهروند است، اما این عدد در فصل داغ گردشگری به چند صد هزار نفر نیز می‌رسد.

آب‌وهوای مارماریس در فصل بهار ماه‌های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

آب‌ و هوای مارماریس در فصل بهار معتدل است. اگر شب‌های خنک را می‌پسندید و هوای گرم را دوست ندارید، اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به مارماریس است. دمای هوا در روزهای اول بهار بالاتر از هفده درجه سانتی‌گراد نمی‌رود و شب‌ها هم کمتر از چهار درجه سانتی‌گراد نمی‌شود. البته به‌ مرور که به ماه‌های میانی بهار نزدیک می‌شویم، دمای هوا بیشتر می‌شود و در اواخر بهار روزها و شب‌ها گرم‌تر خواهند شد. نگران بارش‌های متوالی نباشید، بهار مارماریس فصلی خشک و کم باران است.

آب‌وهوای مارماریس در فصل تابستان ماههای ژوئن تا آگوست ( 11 خرداد تا 9 شهریور )

در تابستان‌های مارماریس، خبری از باد و باران نیست. همین موضوع سیل گردشگران را به سمت این منطقه روانه می‌کند. قیمت هتل‌ها در این فصل بالا می‌رود و ساحل دریا شلوغ‌تر از همیشه است. دمای هوای مارماریس در روزهای تابستان به 34 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. البته که شب‌های تابستانی هم گرم هستند و در بعضی از شب‌ها دما 21 درجه سانتی‌گراد می‌شود.

اگر از شلوغی خوشتان نمی‌آید و می‌خواهید در ساحل با خودتان خلوت کنید، بهتر است فصل دیگری را برای سفر در نظر بگیرید. همچنین اگر می‌خواهید سفر ارزان مارماریس را تجربه کنید، قطعا تابستان انتخاب مناسبی برایتان نیست.

اما اگر از شلوغی لذت می‌برید و تفریحات تابستانی را با هیچ ­چیز عوض نمی‌کنید، بهترین وقت سفر به مارماریس همین تابستان است. حمام آفتاب بگیرید و اجازه بدهید خورشید تا عمق جانتان نفوذ کند، البته تفریحات آبی را فراموش نکنید که لذت سفر تابستانی به تجربه همین تفریحات آبی متنوع است.

آب‌ و هوای مارماریس در فصل پاییز ماههای سپتامبر تا نوامبر ( 10 شهریور تا 9 آذر )

پس از تابستان سوزان و گرم مارماریس، پاییز برگ‌ریز در این شهر فرا می‌رسد. هنوز هم آب و هوای مارماریس در روزها و شب‌ها گرم است اما باد خنکی که می‌وزد، این گرما را قابل‌تحمل‌تر می‌کند. نشستن در ساحل شنی در عصرهای خنک پاییزی و تماشای غروب خورشید روی دریا، شگفت‌انگیز است.

گاهی هوای مارماریس بارانی می‌شود. همین موضوع باعث شده که مارماریس در پاییز گردشگران کمی داشته باشد. دوستداران پاییز رنگارنگ و آب و هوای خنک و معتدل، پاییز را بهترین زمان سفر به مارماریس می‌دانند. چراکه مارماریس در این فصل تقریبا خلوت است و ساحل و تمام امکانات مارماریس در اختیار گردشگران حاضر در آن است.

آب‌وهوای مارماریس در فصل زمستان ماههای دسامبر تا فوریه ( 10 آذر تا 9 اسفند )

 پیشنهاد ما این است که سفر به مارماریس در زمستان را در نظر داشته باشید. درست است که در زمستان روزهای برفی و بارانی مارماریس از راه می‌رسد، اما دیگر خبری از هجوم گردشگران به این منطقه نیست و ساحل مارماریس روی آرامش می­بیند.

دمای هوای روزهای زمستانی مارماریس حدود 15 درجه و دمای هوای شب‌هایش حدود پنج درجه است. پس اگر سرمایی هستید از این سفر صرف‌نظر کنید.

البته که مارماریس روزهای گرم و آفتابی هم در زمستان دارد. برای پیدا کردن این روزها، باید آب و هوای یک‌ماهه آن را بررسی کنید. زندگی کردن حتی برای چند روز، در یک شهر ساحلی خلوت و زیبا مانند مارماریس، آرزوی هر گردشگری است. زمستان این رویای شما را برآورده می‌کند و مارماریس زیبا، با تمام جاذبه‌های تفریحی و تاریخی‌اش برای شما خواهد بود.

مارماریس؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، جداولی از میانگین بارش و دما در ماه‌های مختلف سال به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به‌صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

 ماه  دما (سانتی‌گراد)   میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه ۱۱٫۷ ۱۲٫۴
فوریه ۱۱٫۸ ۷٫۱
مارس ۱۵٫۱ ۵٫۱
آوریل ۱۷٫۶ ۱٫۵
می ۲۱٫۴ ۱٫۵
ژوئن ۲۶٫۹ ۰٫۵
جولای ۳۰٫۳ ۰
آگوست ۳۰٫۹ ۰
سپتامبر ۲۷٫۷ ۱
اکتبر ۲۲٫۳ ۸٫۱
نوامبر ۱۸٫۴ ۱۲٫۷
دسامبر ۱۳٫۸ ۹٫۱

میانگین ماهیانه دما و بارش در مارماریس

چه زمانی به مارماریس برویم

ماه حداقل دمای میانگین حداکثر دمای میانگین حداقل دمای ثبت شده حداکثر دمای ثبت شده تعداد روزهای بارانی
ژانویه ۷ ۱۵ ۴- ۲۰ ۱۲
فوریه ۸ ۱۶ ۰ ۲۳ ۱۲
مارس ۹ ۱۸ ۲ ۲۶ ۹
آوریل ۱۱ ۲۱ ۵ ۳۱ ۷
می ۱۵ ۲۵ ۸ ۳۴ ۷
ژوئن ۱۹ ۳۰ ۱۲ ۴۱ ۲
جولای ۲۲ ۳۲ ۱۶ ۴۲ ۰
آگوست ۲۲ ۳۳ ۱۲ ۴۲ ۰
سپتامبر ۱۹ ۳۰ ۱۱ ۳۸ ۲
اکتبر ۱۵ ۲۶ ۷ ۳۵ ۷
نوامبر ۱۱ ۲۲ ۴ ۲۶ ۶
دسامبر ۷ ۱۷ ۲- ۲۲ ۱۱

حداقل و حداکثر دما در مارماریس

 

 

 

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: