بهترین زمان برای سفر به استانبول

شرح

یکی از خوبی های مسافرت برای هر شهر و کشور آب و هوای مناسب منطقه می باشد,مثلا اگر ما قصد مسافرت به جنوب کشور بندرعباس داریم در فصل تابستان ماه تیر بسیار بد میگذرد برای شما.زیرا اب و هوای گرم بندرعباس شما را اذیت می کند.حال ما قصد داریم برای شما بهترین زمان برای سفر به استانبول بگوییم.

استانبول که جز پرطرفدارترین مقاصد گردشگری به شمار می رود باید بهترین زمان را برای سفر به استانبول انتخاب کنید تا بهترین سفر را داشته باشید.تور استانبول که همیشه کامل می باشد را زمانی انتخاب کنید که بین ماه های ماه‌های مارس تا مِی (اسفند – اردیبهشت) و سپتامبر تا اواخر نوامبر (شهریور – اوایل‌آذر) باشد.

در این ماه ها که بازگو کرده ایم هزینه اجاره اقامت گاه بسیار ارزان تر نسبتا به ماه های قبل می باشد و همچنین با موج گردشگران روبه‌رو نیستد و دمای هوا در طول روز نیز به‌طور تقریبی بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

در ماه ژوئن تا اواخر آگوست (خرداد – مرداد) شلوغ ترین زمان از نظر تعداد گردشگران و مسافران به استانبول می باشد که هزینه اقامت در هتل‌ها نیز افزایش و همچنین حداقل دما تقریبا حدود ۲۷ – ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.ارزان ترین زمان هم برای سفر به استانبول دسامبر تا فوریه (آذر – بهمن) می باشد که باید انتظار شرایط بارانی، برفی و گاهی یخبندان را داشته باشید,دمای هوا در این ماه ها هم بین ۱۰ تا ۱- درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود.

سفر در ماه های سپتامبر – نوامبر (شهریور – آبان)

بهترین زمان سفر به استانبول در ماه های شهریور ,مهر و ابان می باشد که با دمای هوای نسبتا دلپذیر (بیشینه دما در این مدت بین ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد و همچنین هزینه اقامت در هتل‌ها و هزینه بلیط‌های هواپیما در این مدت بسیار مقرون به صرفه است به همین دلایل است که این ۳ ماه بهترین زمان سفر و گردش در شهر استانبول به حساب می‌آیند.یکی دیگر از خوبی های این ماه سفر به استانبول برگزار شدن فستیوال‌های فرهنگی – هنری مختلفی نیز می باشد.

دسامبر – فوریه (آذر – بهمن)

در ماه های آذر و بهمن برای سفر به استانبول از نظر آب و هوایی باید بگویم که پدیده جوی مثل باران، برف، مه، بادهای سرد زمستانی را حتما دارید ولی قیمت‌های ارزان اقامتگاه‌ها می‌تواند دلیل خوبی برای سفر در طی این ماه‌ها باشد.

مارس – می (اسفند – اردیبهشت)

در ماه های اسفند,فروردین و اردیبهشت برای سفر به استانبول از نظر آب و هوا درجه حرارت روزانه تا ماه می بیشتر از حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد نمی‌شود و حتی بعد از ماه می نیز به ندرت دمای هوا بیشتر از ۲۰ درجه سانتی‌گراد و هزینه اقامت گاه ها و هتل ها تقریبا متوسط می باشد.

ژوئن – آگوست (خرداد – مرداد)

در ماه های خرداد,تیر و مرداد برای سفر به استانبول از نظر اب و هوا به طور میانگین ۲۷ – ۲۰ درجه سانتی‌گراد است ولی ممکن است که گرم‌تر احساس شود که علت آن رطوبت نسبتا بالای هوا در این موقع از سال است.ولی هزینه بالای اقامت گاه‌ها و هتل‌ها و نیز انبوه گردشگران از اقصی نقاط دنیا از مواردی هستند که باید در مدت زمان ژوئن – آگوست در سفر به استانبول منتظرشان باشید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: