بهترین رستوران ها برای خوردن شاورما

شرح

یکی از جذاب ترین تجربه های شکم گردی در این شهر خوردن شاورما (Shawarma) است. در این ساندویچ خوشمزه تکه های گوشت آبدار و سیب زمینی سرخ کرده به همراه سس مخصوص لای نان نرم پیتا پیچیده می شود و خوردن آن در حالی که غرق تماشای آسمان خراش های دبی هستید خیلی می چسبد. در دبی رستوران ها و فست فودهای زیادی هستند که این ساندویچ مخصوص را می فروشند اما بعضی از رستوران های دبی به داشتن شاورماهای خوشمزه معروفند در ادامه با ویداگشت همراه باشید.

رستوران بلاد الشام | Belad Al Sham

در هر جای شهر که باشید دسترسی راحتی به شعبه های مختلف این رستوران دارید چون شعبه هایش به خوبی در سطح شهر پراکنده شده اند. کسانی که عاشق شاورما هستند حتما این رستوران را می شاسند چون شاورما هایش حرف ندارد مخصوصا شاورامای مرغش. همه مشتری ها عاشق دو تا سس مخصوص این رستورانند: سس تاهینی و سس سیر خامه ای که به مقدار زیادی روی هر ساندویچ ریخته می شود و وادارتان می کند تا دوباره و دوباره به این رستوران بروید.

رستوران اوپریشن فلال | Operation: Falafel

درست است که با شنیدن اسم این رستوران  یاد فلافل می افتید اما اینجا شاورماهای خوشمزه ای هم دارد و خیلی ها نه به خاطر فلافل بلکه به خاطر شاورما به این رستوران می روند. در اینکه شاورما در اصل در کدام کشور به وجود آمده بحث های زیادی وجود دارد اما وقتی این شاورمای لبنانی را می خورید شاید حتی فکر کنید که شاورماهای لبنان خوشمزه تر از دبی هستند!

رستوران الصفدی | Al Safadi Restaurant

با اینکه با دیدن لیست قیمت غذاهای این رستوران مطمئن می شوید که با یک رستورانی گران طرف هستید اما محیط دنج و آرام اینجا چنان شما را غرق آرامش می کند که احتمالا دوست ندارید حالا حالاها آن را ترک کنید. این رستوران معنی جدیدی به کلمه شاورما داده و در آن حتی می توانید شاورما را به سبک بریانی یا به همراه برنج سفارش دهید.

رستوران الحلب | Al Hallab

خیلی ها همین که پا به دبی مال می گذارند چنان غرق وسعت بزرگ و مغازه های زیاد این مرکز خرید می شوند که گذر زمان را نمی فهمند شاید بعد از ۲ ۳ ساعت گشت و گذار به خودتان بیایید و ببینید حسابی گرسنه شده اید در این صورت هیچ چیز بهتر از رفتن به رستوران الحلب نیست!  در این رستوران ترکیبی از محیطی جذاب و غذاهای اصیل خوشمزه انتظارتان را می کشد و البته یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین غذاهایش هم شاورماست که طعم بینظیری دارد.

کافه الملا | Al Mallah Cafeteria

با اینکه گردشگران با دیدن این کافه شاید فکر کنند جایی به این شلوغی به درد آن ها نمی خورد اما خیلی از مردم دبی این کافه را به داشتن شاورماهای اصیل می شناسند. اینجا ارزان است و در عین حال کارگران کمک رسانی دارد پس می توانید برای خوردن یک اسنک آخر شبی روی این رستوران حساب کنید. اگر به دنبال جایی می گردید تا در محیطی نه چندان شیک و رسمی به همراه دوستان و خانواده غذایی خوشمزه بخورید این رستوران گزینه خوبی است. البته طبق معمول شعبه های زیاد این کافه هم شما را برای پیدا کردن نزدیک ترین شعبه به دردسر نمی اندازد.

غذاخوری «آن دی وود» | On The Wood

این غذاخوری جایی برای نشستن ندارد و برای کسانی مناسب است که در حال گشت زنی در شهر هستند و دوست دارند شاورما را در ماشین و یا در پارک های نزدیک بخورند. ساندویچ های اینجا نان اضافی دارد و سیب زمینی هایش هم خیلی ترد و خوشمزه اند پس اگر دلتان می خواهد پول کمتری خرج کنید و در عین حال ساندویچی خوشمزه بخورید به این غذاخوری بروید.

رستوران زاروب | Zaroob Restaurant

شاورما همان کباب ترکی خودمان که در ایران هم زیاد پیدا می شود با این حال در بعضی از جاها ادویه و سس هایی که برای خوش طعم شدن این ساندویچ به کار می رود به آن طعمی باورنکردنی می دهد. اگر دوست دارید یک شاورمای کلاسیک و در عین حال لذیذ بخورید هیچ جا بهتر از رستوران زاروب نیست. این رستوران چندین شعبه دارد و تنوع شاورما هایش هم خیلی زیاد است از طرفی یکی از محبوب ترین جاهای دبی برای غذا خوردن در شب های دیر وقت است و انگار خواب ندارد به طوری که حتی اگر نیمه شب هم هوس یک ساندویچ خوشمزه کنید درهای آن به رویتان باز است.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: