بهار: بهترین فصل برای سفر به آنتالیا

شرح

بهار: بهترین فصل برای سفر به آنتالیا

با فرارسیدن بهار فصل رونق سفرهای گردشگری نیز اندک اندک آغاز می‌شود؛ در این میان، آنتالیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگران ایرانی است که از موقعیت بسیار خوبی در این فصل زیبا برخوردار است.

برخلاف اغلب شهرهای اروپایی که همچنان درگیر باران و رگبارهای بهاری هستند، آب‌وهوای آنتالیا با فرا رسیدن بهار گرم‌تر شده و از این رو، این منطقه را به گزینه‌ای ایده‌آل برای شروع تعطیلات تابستانی تبدیل کرده است. در این فصل به راحتی می‌توان در امتداد ساحل قدم زده و ضمن لذت بردن از غذاهای محلی و آفتاب دلچسب، در جشنواره‌های تفریحی به هنگام غروب آفتاب شرکت کرد.

البته در این موقع از سال آب‌وهوای کلیه سواحل مدیترانه گرم‌تر می‌شود و در نتیجه، کلیه بلیط‌های ارزان رزرو شده و برنامه‌ریزی‌ها برای تعطیلات آخر هفته به تدریج آغاز می‌شود. ولی با وجود این رقابت در میان شهرهای مدیترانه‌ای برای جذب گردشگران، آنتالیا همچنان گزینه‌ای بی‌رقیب برای گردشگران محسوب می‌شود.

به جرات می‌توان ادعا کرد که آنتالیا به دلیل برخورداری از طبیعت زیبا، آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای و تنوع جلوه‌های فرهنگی، مدرن‌ترین شهر ترکیه به شمار می‌رود. بنابراین، جای تردیدی وجود ندارد که این منطقه به بهشت گردشگران در تمام سال تبدیل شده است. البته بهترین زمان سفر به آنتالیا به الویت‌ها و ترجیح‌های گردشگران بستگی دارد و عوامل مختلفی مانند آب‌وهوا، تراکم گردشگران و … انتخاب زمان سفر را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

ولی در حالت کلی، بهار و ابتدای تابستان بهترین فرصت از نظر آب‌وهوایی برای سفر به آنتالیا است؛ زیرا در ماه مه هوای منطقه گرم و آفتابی بوده و نسبت به تابستان از رطوبت کمتری برخوردار است. همچنین در پایان ژوئن آب‌ دریا نیز به اندازه کافی گرم شده و کاملا برای شنا مناسب است. ماه‌های جولای و به ویژه آگوست رطوبت و گرمای هوا شدت بیشتری دارند و حتی در شب نیز می‌توان گرما را احساس کرد.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: