بزرگترین موزه خودرو ترکیه: موزه کِی (Key Museum)

شرح

بزرگترین موزه خودرو ترکیه: موزه کِی (Key Museum)

موزه کِی یک موزه اتومبیل در ازمیر است. این موزه نه تنها برای دوستداران اتومبیل بلکه برای کسانی که می خواهند تاریخ جهان را از طریق اتومبیل ها ببینند هم مکان مناسبی است؛ که می توانند در آن از زمان خود لذت ببرند. این موزه با داشتن ۱۳۰ اتومبیل و ۴۰ موتورسیکلت بزرگترین موزه ترکیه محسوب می شود.

به عنوان پیشنهاد مکانی برای گردش آخر هفته، موزه کِی گزینه مناسبی می باشد. اینکه چگونه می توان به این موزه رفت؟ چه چیزهایی در این موزه به نمایش گذاشته می شود؟ و سوالاتی از این قبیل در این مقاله ذکر خواهد شد.

موزه کِی کجاست؟ و چگونه می توان به آنجا رفت؟

موزه کِی که در بخش توربالی ازمیر واقع شده است، در نزدیکی ازمیر قرار گرفته و در صدر مکان های قابل بازدید در توربالی می باشد. و برای بازدید روزمره هم مکان مناسبی می باشد. موزه کِی در منطقه صنعتی توربالی واقع شده و از بیرون ظاهری مشابه با کارخانه دارد اما داخل آن کلکسیونی فوق العاده جای گرفته است. راحت ترین دسترسی به این جا با خودروی شخصی صورت می گیرد اما امکان دسترسی با وسایل نقلیه عمومی هم وجود دارد. اگر می خواهید با وسایل نقلیه عمومی به این جا بیایید از ایزبان استفاده کنید.

موزه کِی ازمیر

موتورسیکلت ها و اتومبیل های کلاسیک که توسط دو برادر تاجر به نام های مراد و سلیم اوزگورکِی جمع آوری شده اند، تحت عنوان «موزه کِی» از سال ۲۰۱۵ پذیرای دوستداران ماشین های کلاسیک می باشند. موزه کی واقع در مجتمع توربالی متعلق به گروه اوزگورکِی است که در فضایی بسته به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع با ۴۰ موتورسیکلت و ۱۳۰ اتومبیل از سال های ۱۸۰۰ تا ۲۰۱۵ با آرم اتومبیل مدل ۲۵۵۰، کلکسیون روسری با تم ماشین و ۳۰۰۰ اتومبیل ماکت در حال نمایش است.

سمبل های اتومبیل، ماشین های تزئینی که روی کاپوت ماشین قرار دارد و معمولا سمبلی از شرکت های سازنده است به نمایش گذاشته شده است. اما در گذشته به غیر از شرکت های اتومبیل سازی، افرادی که می خواستند ماشین های خود را تزئین کرده و خاص تر جلوه دهند نیز می توانستند سمبل های مختص خود را سفارش دهند. اعتقاد بر این است که نخستین نمونه از این مورد در درشکه اسب توت‌عنخ‌آمون فرعون مصر به شکل شاهین بوده که به خوش شانس بودن آن باور داشتند. سمبل ها، به ویژه بین سال های ۱۹۲۰ و ۱۹۵۰ به طور گسترده به کار می رفته اند. در موزه در قسمتی جداگانه که مختص این سمبل ها است، ۳۰۰ نمونه از آن ها به نمایش گذاشته شده است.

Batmobile به کار رفته در فیلم بتمن، ساخته شده در سال ۱۹۶۶ و Batcycle بین قطعات قابل توجه این مجموعه هستند. اتومبیل ها و موتورسیکلت های موجود در این موزه به قدری منحصر به فرد هستند که هنگام بازدید از این جا مسحور خواهید شد. برای این موزه باید حداقل ۱ ساعت زمان بگذارید.

آنچه باید قبل رفتن به موزه کِی بدانید

ساعات و روز های بازدید

به غیر از روز های دوشنبه و سه شنبه در سایر روزهای هفته می توانید بین ساعات ۱۰.۰۰-۱۷.۰۰ از موزه بازدید کنید.

هزینه ورود

بلیت کامل ۲۰ لیر

بلیت تخفیف دار۱۰ لیر (دانش آموزان، دانشجویان، معلمین و افراد بالای ۶۵ سال)

بازدید گروهی ۱۵ لیر (۱۰ نفر و بالای آن)

موزه کارت + : افراد دارنده موزه کارت + ، دارای حق تخفیف ۲۵ درصدی از مبلغ بلیت کامل خواهند بود.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: