برج آتاکوله در آنکارا

شرح

 

آنکارا علاوه بر مرکزیت سیاسی دارای مراکز آموزشی بسیاری است و از نظر فرهنگی نیز در میان شهرهای ترکیه زبانزد است . آنکارا هر ساله مسافران زیادی به خود می بیند که برخی از آن ها برای تفریح و برخی دیگر نیز برای پیگری امور کاری خود به این شهر سفر می کنند فرقی نمی کند هدف شما از سفر به آنکارا چه باشد تفریحی یا کاری می توانید با بازدید از برج آتاکوله در آنکارا ساعتی عالی را تجربه کنید برای آشنائی بیشتر با این برج با ما همراه باشید .

[caption id="attachment_10781" align="alignnone" width="500"] برج آتاکوله | Atakule Tower | آنکارا[/caption]

 

درباره برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower)

 

 

همیشه تماشای شهرها از ارتفاع بالا لذت بخش بوده و معمولا گردشگران دوست دارند شهر مقصد خود را از بالا ببینند برج آتاکوله در آنکارا این فرصت را برای شما فراهم کرده است تا در سفری که به این شهر دارید بتوانید چشم اندازهایی زیبا و دل انگیز از آنکارا را مشاهده کنید . این برج که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد از اولین چیزهایی است که در بدو ورود به آنکارا نظر شما را جلب می کند و به نوعی نماد این شهر می باشد .

 

اطلاعاتی در مورد برج آتاکوله در آنکارا

 

 

عمیلات ساخت و ساز برج آتاکوله در سال 1987 آغاز شد و با صرف انرژی زیاد و استفاده از نیروهای توانمند ظرف مدت دو سال در سال 1989 به اتمام رسید و طی مراسمی با حضور تورگوت اوزال ، رئیس جمهور وقت ترکیه افتتاح گردید و بعد از ان مورد بازدید عموم مردم و گردشگران تور آنکارا قرار گرفت . این برج با ارتفاع 125 متر از بلندترین ساختمان های موجود در آنکاراست و به دلیل مرتفع بودن و همچنین قرارگیری بر روی یک تپه از تمام نقاط شهر قابل رویت است این برج که در مرکز شهر و در منطقه Cankaya قرار گرفته در شب به سبب نورپردازی های مختلفی که بر روی آن انجام شده بسیار زیبا و دیدنی است . برای شهر آنکارا که نسبت به شهرهای دیگر ترکیه ، جاذبه های کمتری برای توریست ها دارد ، رفتن به بالای این برج و دیدن تمام شهر آنکارا جز دیدنی های آنکارا به شمار می آید و مورد علاقه گردشگران می باشد .

 

بخش های برج آتاکوله ترکیه

 

 

در سال 1989 میلادی در بخش های پایینی برج مرکز خریدی افتتاح شد که از اولین مراکز خرید مدرن در ترکیه و آنکارا بود اما به دلیل عدم استقبال بعد از مدتی بسته شد و اکنون از این مکان به عنوان یک مرکز سبک خرید معاصر استفاده می شود . در بالای برج یک رستوران گردان با تراس بزرگ قرار گرفته است و به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر صرف غذا از منظره شهر آنکارا لذت ببرید. خوردن غذا و نمایشی ۳۶۰ درجه از آنکارا برای گردشگران تور ترکیه بسیار جذاب خواهد بود . تفریحاتی چون پرش با چتر از بالای برج از جاذبه های دیگر این شهر است . پارک گیاه شناسی آنکارا ، که یکی از جاهای دیدنی آنکارا می باشد ، در مجاورت برج قرار دارد . دوربین های دوچشمی پانوراما برای بررسی دقیق تر وجود دارند ولی برای استفاده از آن ها نیاز به پرداخت هزینه دارید . گفتنی است که برای رفتن به بالای برج باید ورودی پرداخت کنید .

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: