بازار ورنیساژ ایروان

شرح

بازار روباز ورنیساژ، یک بازار محلی است که معمولا آخر هفته‌ها و در نزدیکی میدان جمهوری ایروان ، کنار ایستگاه متروی این میدان تشکیل می‌شود. در این بازار هفتگی ایروان انواع جواهرات، نقره‌جات، نقاشی‌ها، صنایع‌ دستی، انواع اشیاء عتیقه، کتاب‌ها و چیزهای دیگر به فروش می‌رسند از همین رو ورنیساژ بسیار مورد علاقه‌ی توریست‌ها و مسافران ارمنستان است.

چرا بازدید از بازار ورنیساژ ؟

  • مشهورترین بازار محلی ایروان است.
  • گردش در این بازار همانند قدم زدن در میان فرهنگ و آداب و رسوم مردمان خونگرم ارامنه است.
  • محصولات با کیفیتی در بازار ورنیساژ به فروش می رسد.
  • تنوع کالا در این بازار زیاد است و قیمت ها نیز منصفانه هستند.

قبلا بازار ورنیساژ تنها محلی برای گشت و گذار آخر هفته های مردمان بومی بود؛ اما امروزه با آداب و سنن ارامنه عجین شده است و آثار فوق العاده ای در آن به فروش می رسند. در این بازار انواع صنایع‌ دستی کشور ارمنستان و اشیای عتیقه مثل سماور روسی، کریستال‌های قدیمی ارمنستان ، گردنبندهای نقره و قهوه‌جوش‌های قدیمی به فروش می‌رسد. این بازار یکی از بازارهای ارزان‌ فروشی و روباز معروف در ایروان است. البته بازار ورنیساژ یکی از بازارهای معروف دنیا هم هست. در این بازار نقاشان زیادی هم نقاشی‌های خود را برای فروش می‌آورند. در یک کلام انواع محصولات هنری و صنایع‌دستی در این بازار در دسترس شما خواهند بود. اگر مایلید یک تخته‌ نرد بسیار شیک یا یک شطرنج چوبی زیبا که اثری هنری هم باشد بخرید، راه را درست آمده‌اید. همچنین در این بازار انواع سکه‌های قدیمی و مدال‌های دولتی زمان شوروی، دوربین‌های روسی قدیمی، رادیو‌های قدیمی و … هم بفروش می‌رسد.

انواع هدایای ارزان‌قیمت و سوغاتی هم می‌توانید از این بازار تهیه کنید. مثلاً گردنبند زنانه و مردانه، انگشتر، سرویس‌های نقره و غیره.  حتی اگر دل‌تان نمی‌خواهد خرید کنید و می‌خواهید یک سفر مقرون به‌صرفه داشته باشید، ورنیساژ به‌خوبی شما را با فرهنگ و هنر ارمنی آشنا می‌کند. فقط یادتان باشد اگر خواستید چیزی بخرید، حتما از فروشنده تخفیف بخواهید.  فروشندگان این بازار بسیار خوش‌ رو و مهربان هستند و با لبخند از شما استقبال می‌کنند. ضمناً یکی از بهترین مسیرها برای دسترسی به این بازار مترو است. از نگاه گردشگران تور ارمنستان این بازار یکی از زیباترین و متنوع‌ترین بازارهای ایروان است که ساعت‌ها می‌توان در آن به پرسه زدن و مشاهده هنر و فرهنگ مردم ارمنستان مشغول شد. همچنین در اطراف این بازار رستوران‌ها و کافه‌های متعددی وجود دارد و شما می‌توانید پس از گردش و خرید در بازار ورنیساژ در آن‌ها استراحت کنید و انواع غذاها و نوشیدنی‌ها را میل نمایید. اگر قصد سفر به ارمنستان دارید و می‌خواهید از دیدنی های ایروان بازدید کنید،به این بازار سری بزنید و از خرید لذت ببرید.

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: