استادیوم بوکس تپراسیت

شرح

استادیوم بوکس تپراسیت پاتایا (Thepprasit Boxing Stadium)، یک استادیوم ساده موی تای با ظاهر و اتمسفری خشن و جدی است. این استادیوم در بین مردم محلی تایلند فوق‌العاده محبوب است. سه شب در هفته، رینگ این استادیوم شاهد مبارزه جوانان امیدوار و آینده‌دار تایلندی و همچنین بوکسورهای مطرح ملی و بین‌المللی است.

استادیوم بوکس تپراسیت، پاتایا

گاهی اوقات از این استادیوم با نام استادیوم Fairtex هم یاد می‌شود. این استادیوم خانه باشگاه Honour Muay Thai است و قدیمی‌ترین استادیوم پاتایا به حساب می‌آید. استادیوم بوکس تپراسیت در سال 2006 افتتاح شده و به وضوح قدمتش را نشان می‌دهد. طراحی ساختمان بسیار ساده است: 500 صندلی ساده دورتادور رینگی که با نورافکن‌های بسیار زیاد روشن شده، چیده شده‌اند و همگی زیر سقفی آهنی قرار گرفته‌اند. این سازه دیوار و سیستم تهویه مطبوع ندارد، در نتیجه در زمان تماشای یک مبارزه مهیج  ، احتمالا شما هم به اندازه مبارزان خیس عرق شوید.

استادیوم بوکس تپراسیت شکوه و زرق و برق دیگر استادیوم‌های موی تای پاتایا را ندارد و مبارزان نام‌آشنا و معروف کمتری را نسبت به دیگر استادیوم‌های پاتایا به خود می‌بیند. به جای آن بسیاری از بوکسورهای بین‌المللی که در کمپ‌های محلی آموزش دیده‌اند، بعدازظهرهای چهارشنبه، پنجشنبه و شنبه وارد رینگ می‌شوند تا اولین مبارزه خود را تجربه کنند. مبارزات آن‌ها البته از نظر خشونت و هیجان‌انگیز بودن، از دیگر مبارزه‌های این چنینی دست کمی ندارند؛ مخصوصا وقتی که می‌بینید تماشاچیان مبارزی که شخصا می‌شناسند را تشویق می‌کنند و جوی پر هیجان ایجاد می‌کنند.

با رفتن به این استادیوم  نسبت به خیلی از استادیوم‌های دیگر، می‌توانید خیلی بیشتر به رینگ نزدیک شوید، چرا که با پرداخت هزینه کمی بالاتر اجازه این کار را خواهید داشت. بلیت‌ها برای صندلی‌های جایگاه‌ها 1200 بات و برای جایگاه کنار رینگ 1500 بات است. این قیمت‌ها برای مسافران  در نظر گرفته شده و قیمت‌ها برای تایلندی‌ها ارزان‌تر است، به این معنی که بیشتر تماشاچیان را مردم محلی تشکیل می‌دهند.

این استادیوم در کوچه پس کوچه‌های باریک جاده تپراسیت قرار گرفته و پیدا کردنش  کمی مشکل است. این استادیوم نزدیک به انتهای جاده سوخومویت و درست روبه‌روی بازار شبانه فوق‌العاده معروف تپراسیت قرار گرفته است. خوراکی و نوشیدنی در داخل مجموعه در دسترس‌تان است و حدود 50 تا 100 بات قیمت دارند.

موقعیت "استادیوم بوکس تپراسیت، پاتایا" روی نقشه

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: