ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها

شرح

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - ازمیر

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر می‌توانند لذت یک خرید خوب را دوبرابر کنند.  در این مقاله همچنین به نکاتی درباره‌ی خرید در ازمیر اشاره می‌کنیم. به‌عنوان یک توریست، دانستن نکاتی برای خرید و ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر، حتما به شما کمک می‌کند.

تجربه‌ی خرید در ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - خرید خوب در ازمیر

ازمیر شهر بازارهای رنگی و مراکز خرید

«ازمیر» شهر بازارهای رنگی و مراکز خرید است. در ازمیر هم مثل بیش‌تر نقاط ترکیه فروشگاه‌های زیادی پیدا می‌کنید. از مغازه‌های عتیقه‌فروشی تا بوتیک‌های شیک و از مراکز خرید بزرگ تا بازارهای تاریخی و محلی. خرید کردن در یک کشور تازه، برای توریست‌ها کار جذابی است. خیلی‌ها لذت خرید کردن را با خوردن یک وعده غذای خوشمزه مقایسه کرده‌اند. ترکیه در مسیر جاده‌ی ابریشم، مسیر محبوب بازرگانان بوده است. امروز هم مکان محبوب آن‌هایی‌ست که دنبال «خریددرمانی» هستند.

بازارهای محلی ، جایی برای خرید یادگاری

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - خرید در ازمیر از بازارهای محلی

ازمیر و خرید سوغاتی از بازارهای محلی

برای بیش‌تر توریست‌ها، خرید سوغات از کشوری که به آن سفر کرده‌اند بسیار مهم است. می‌توانید به بازارها و ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر بروید، در آن‌ها گشت بزنید و غرق در لذت خرید در کشوری جدید شوید. یادتان باشد ازمیر جای خوبی است برای برداشتن یادگاری برای کسانی که دوست‌شان دارید. فرصت سفر به ازمیر و خرید ارزان را از دست ندهید. 

بازار کوچک سوسیته

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - سوسیته بازار ازمیر

«سوسیته بازار» در میان ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر

در شمال شهر بازار کوچک «سوسیته‌ی ازمیر (Societe Pazari)» قرار دارد. در این بازار کوچک و زیبا، قدم بزنید و از یک خرید ناب لذت ببرید. این‌جا جایی‌ست برای خرید لباس‌های محلی باکیفیت و صنایع دستی ترکیه. فرش‌های شرقی، دست‌بندهای دست‌ساز، کلاه‌های دست‌دوز و سوغاتی‌های بسیار دیگر که حسابی چمدان‌های شما را سرحال می‌کنند. بیش‌تر توریست‌ها این بازار را در میان ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر نمی‌شناسند. این بازار خیلی شلوغ نیست و قیمت‌های مناسبی هم دارد.

«بازار روباز ازمیر» هم در میان توریست‌ها بسیار معروف است. در این بازار عتیقه‌های کم‌نظیر و چیزهای اصیل بی‌شماری پیدا می‌کنید. کتاب‌های قدیمی، سکه‌ها، سوغاتی‌ها و ظرف‌های قدیمی زیبا یادگاری‌هایی هستند که می‌توانید از این بازار بخرید.

بازار تاریخی کمرالتی

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - بازار تاریخی کمرالتی

در ازمیر لذت خرید از بازار زیبای «کمرالتی» را از دست ندهید

بازار تاریخی «کمرالتی (Kemeralti)»، نماد همیشگی شهر ازمیر است. یک روز کامل هم برای گشتن در این بازار کم است. این بازار کالاهای متنوع و زیادی دارد. ده‌ها بساط لباس‌فروشی و کفش‌فروشی، ظرف‌های زیبا و تولیدات محلی، عطر و جواهر. تمام این‌ها فقط سرسوزنی از آن چیزی است که در این بازار پیدا می‌کنید.

برای توریست‌هایی که با هزینه‌ی معین به سفر آمده‌اند این بازار انتخاب خوبی برای خرید است. کمرالتی در میان ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر، بسیار پر رفت‌وآمد است. خانم‌ها می‌توانند از این بازار لوازم آرایش بخرند. این‌جا می‌توانید با قیمت مناسب، لوازم آرایشی خوب بخرید. بازار کمرالتی چارشیشی، محلی برای فروش شیرینی و ادویه هم هست.

اما برای خرید ارزان، می‌توانید به بازار «سوکه (Söke)» هم بروید. این بازار نزدیک شهر است. این‌جا می‌توانید محصولات متنوعی پیدا کنید که قیمت‌شان ارزان است. هر چند باید کمی از ازمیر فاصله بگیرید اما اگر می‌خواهید کمی پول با خودتان برگردانید، ارزش این را دارد که به این بازار بروید.

اوت‌لت‌های ازمیر ، محبوب‌ترین در میان توریست‌ها

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - اوپتیموم ازمیر

«اوپتیموم» را باید محبوب‌ترین اوت‌لت ازمیر دانست

برای لباس ارزان و زیورآلات، می‌توانید به «مودو اوت‌لت» بروید. این مجتمع تجاری هم نزدیک ازمیر است. در این اوت‌لت فروشگاه‌های برندهای معروف حضور دارند. چند‌بار در سال این فروشگاه تخفیف ویژه به مشتریانش می‌دهد. در زمان تخفیف می‌توانید لباس‌های برندهای معروف را با قیمت مناسب بخرید.

در داخل شهر هم یکی از مشهورترین فروشگاه‌های اوت‌لت را پیدا می‌کنید. اوت‌لت «اوپتیموم» جایی‌ست که می‌توانید در آن لباس‌های خوب با قیمت ارزان بخرید. در این فروشگاه مغازه‌هایی هم هستند که لوازم خانگی و کالاهای الکترونیکی را با تخفیف‌های خوب می‌فروشند.

دسترسی به این مرکز هم بسیار ساده است. مسیرتان پر از علامت‌هایی است که به شما می‌گوید چه‌طور به این مرکز خرید بروید. کار بسیار راحت است. در ایستگاه IZBAN سوار شوید و در ایستگاه ESBAS پیاده شوید.

اوت‌لت سلوای

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - خرید در اوت لت سلوای

«اوت لت سلوای» طراحی بسیار جالبی دارد

مارک‌های مشهور بسیاری در اوت‌لت «سلوای» بوتیک دارند. سلوای یک فودکورت ۲هزار متری هم دارد. یادتان باشد بعد از خرید حتما به این فودکورت بروید و از لذت خوردن غذاهای ترکی سرشار شوید. بلوک‌های مختلف این مرکز خرید با پل‌هایی که طراحی خاصی دارند، به هم متصل می‌شوند. این‌جا همه چیز پیدا می‌کنید. از انواع پوشاک تا چندین سوپرمارکت، از اسباب‌بازی تا زیورآلات و از وسایل سرگرمی تا محصولات الکترونیکی. این مرکز خرید بسیار نزدیک به فرودگاه است. می‌توانید عصر روزی را که به ازمیر می‌رسید در این فروشگاه بگذرانید و حسابی لذت ببرید.

نکاتی برای خرید در ازمیر

ارزان‌ترین مراکز خرید ازمیر ، از بازارهای محلی تا اوت‌لت‌ها - نکات خرید در ازمیر

برای خرید بهتر در ازمیر بهتر است یک سری از نکات را به خاطر بسپارید

  • از تغییر نظرتان در مورد خرید نترسید، فروشندگان ترکیه به این موضوع عادت دارند. می‌توانید زمان خرید حسابی وقت بگذارید و چیزی را که دوست دارید بخرید.
  • حتما از ازمیر با خودتان سرامیک‌های نقاشی شده و فرش بیاورید. این‌ها سوغاتی‌های منحصربه‌فرد ازمیر هستند.
  • حتما از منطقه‌ی «کارشیکایا کارسی» خرید کنید. در این محله می‌توانید لباس‌های سنتی ازمیر را پیدا کنید.
  • یادتان باشد اگرچه ازمیر شهر زیبا و امنی است، اما مراقب کیف‌قاپ‌ها باشید. آن‌ها در بازار به دنبال کیف‌های پرپول توریست‌ها هستند.
 
 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: