آشنایی با نکات سفر به دبی

شرح

نکات مهم سفر به دبی

1 - در سفر به دبی اگر قصد سوار شدن به تاکسی را دارید از تاکسی هایی که به تعداد زیادی در خیابان های این شهر می باشد استفاده کنید که ورودی اش 5 درهم و بقیه آن نسبت به طول مقصد شما محاسبه خواهد شد البته به طور کلی بهتر از از مترو استفاده نمایید تا در هزینه صرفه جویی کنید.

2 - شما می توانید از گوشی همراه خودتان با استفاده از حالت رومینگ استفاده کنید ولی به دلیل هزینه بالایی که برای شما خواهد داشت پیشنهاد ما برای شما استفاده از سیم کارت های خود امارات خریداری و استفاده کنید ، شما میتوانید در فرودگاه و مجتمع های خرید نمایندگی سیم کارت Du یا Etesalat را پیدا کرده و سیم کارت خود را در آنجا دریافت نمایید .

3 - با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی حتما بیمه مسافرتی خود را از آژانس مربوطه دریافت نمایید .

4 - بهترین زمان سفر بین ماه های اکتبر تا آوریل و بهترین زمان برای خرید در شهر دبی ژانویه تا فوریه به دلیل فستیوال سال نو میلادی می باشد .

5 - در دبی گزینه ای مبنی بر مالیات بر ارزش افزوده نداریم ولی با این حال در هتل های دبی و رستوران های دبی 10% مالیات شهرداری و 10% حق سرویس محاسبه می گردد .

6 - شما مسافران عزیز به هنگام ورود و خروج در فرودگاه بین المللی دبی حتما مطمئن شوید که ویزایتان همراهتان هست و مهر ورود خروج در ویزای شما درج می شود تا با مشکلات مربوطه مواجه نشوید.

1 - هنگام سفر به شهر دبی خیلی باید مراقب داروهایی که با خود به این کشور حمل می کنید باشید ، با خود به هیچ عنوان قرص های مسکن و کدئین دار و یا داروهای آرامش بخش همراه نداشته باشید چرا که در این کشور غیر قانونی می باشد و جریمه بسیار سنگینی برای شما به همراه خواهد داشت و گاها باعث زندانی شدن شما می شود و نکته مهم اینجاست که فرودگاه بین المللی دبی به ایرانی ها بسیار سخت میگیرد .

2 - با توجه به اینکه کشور امارات کشوری مسلمان می باشد، مصرف الکل در اماکن عمومی آن ممنوع است .

3 - ضمنا خوردن و آشامیدن در ایستگاه های مترو و واگن ها ممنوع می باشد و جریمه ای نقدی برای شما دارد .

4 - در هنگام سفر به دبی در ماه مبارک رمضان خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی در دبی و کشور امارات ممنوع می باشد .

ممنوعیت های قوانین سفر به دبی

  • تاریخ انقضای ویزا و تاریخ و زمان بلیت برگشت خود را دقیق بدانید چرا که نقض قوانین امارات همچون تاخیر در خروج شامل جریمه های سنگینی است.
  •  همراه داشتن هر گونه مواد مخدر ممنوع است.
  • و…

نباید های اجتماعی در قوانین سفر به دبی

  • حمل یا استعمال مواد مخدر در امارات متحده عربی ممنوع بوده و همراه داشتن حتی کوچکترین موردی از مواد مخدر می تواند شما را به دردسرهای بزرگی بیاندازد.
  • پوشش نامناسب در سطح شهر ممنوع بوده و شامل جریمه می شود, بنابراین به فرهنگ محلی احترام بگذارید.
  • حجاب کامل خانم ها برای ورود به مساجد الزامی است.
  • و…

    بنابر آمار و شاخص های جهانی امنیت در کشور امارات متحده عربی در رده ۶۱ دنیا قرار دارد.  یکی از دلایلی که دبی از امنیت بالایی برخوردار است اجرای همین قوانین است که اگرفردی مرتکب جرم و جنایتی شود، بلافاصله از کشور امارات اخراج می گردد.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: