آبنمای موزیکال دبی

شرح

شهر دبی همواره در حال پیشرفت است و ما هم همه روزه شاهد ساخت سازه هایی شگفت‌انگیز در این دیار هستیم. امروز به معرفی یکی از جالبترین دیدنی های دبی خواهیم پرداخت که توانسته رکورد بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا را از آنِ خود کند. اگر راهی دبی هستید باید بگویم که بازدید از این آبنما رایگان است و خاطره‌ای فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد، با فاینداتور باشید تا بیشتر درباره آبنمای موزیکال دبی برایتان بگوییم.

آبنمای موزیکال دبی

اگر با دبی آشنایی داشته باشید، می‌دانید که تا به حال رکوردهای بسیاری را به دست آورده است؛ از جمله مشهورترین رکوردهای این شهر ساخت بلندترین برج دنیا، ساخت باغ گل دبی، ساخت ساختمان قاب عکس دبی، افتتاح بزرگترین مرکز خرید دنیا، برترین پارک های آبی و... هستند.

 در محوطه این برج حوضی بزرگ وجود دارد که بیشتر شبیه به یک دریاچه است. در میان این دریاچه‌ی مصنوعی یک آبنمای موزیکال The Dubai Fountain وجود دارد به این معنا که آبهایی که از فواره‌های این آبنما خارج می‌گردد با موزیکی که پخش می‌شود هماهنگ است. موسیقی‌هایی در این آبنما پخش می‌شوند موزیکهای کلاسیک عربی هستند تا برای مردم شهر خاطره انگیز باشند، اما در زمانهای خاص مانند آغاز سال نوی میلادی موزیکهای بین المللی نیز در این مکان پخش می‌گردند. این آبنمای موزیکال غول پیکر را به 2600 لامپ LED مزین کرده‌اند تا این سازه‌ی شگفت انگیز در تاریکی شب بدرخشد.
به طور کلی 275 متر به آبنمای موزیکال دبی اختصاص داده شده است و فواره‌های آن به قدری قدرتمند هستند که می‌توانند آب را 152.4 متر به بالا پرتاب کنند. برای ساخت این آبنمای مشهور 800 میلیون درهم خرج کردند و در نهایت در تاریخ 8 می سال 2009 میلادی این آبنما افتتاح شد، درست همزمان با افتتاح مرکز خرید دبی مالحالا آبنمای موزیکال دبی 22000 گالن (معادل 83000 لیتر) آب را جابه جا می‌کند و رنگ چراغهایش قابلیت تغییر به 50 رنگ را دارند. ویژگی‌های آبنمای دبی باعث شدند که حالا این سازه از حدود 32 کیلومتر دورتر دیده شود.

بهترین مکان برای تماشای آبنمای موزیکال دبی

از آنجایی آبنمای موزیکال دبی شهرت زیادی دارد و همه روزه افراد بسیاری برای تماشای نمایش هایش اقدام می‌کنند، گرداگرد این آبنما پر از جمعیت می‌شود بنابراین چند نقطه را توصیه می‌کنیم که از آن اماکن نیز می‌توانید چشم اندازی رویایی از آبنمای موزیکال دبی داشته باشید؛ مکانهایی چون: برج خلیفه، سوق یا بازار البهار، کافه نرو، دبی مال و...

جاذبه ها و مناطق دیدنی اطراف آبنمای موزیکال دبی

افراد علاقه مند می توانند بعد از مشاهده بزرگترین و مرتفع ترین آبنمای جهان از سایر جاذبه های گردشگری که در اطراف این آبنمای رقصان وجود دارد هم دیدن کنند و از این طریق لحظات بسیار دلنشین و جذابی برای خود و همسفرانشان به یادگار بگذارند و از جمله این جاذبه های زیبا که در مجاورت این آبنما موزیکال قرار دارد می توان به بلندترین و مرتفع ترین سازه ساخته شده به دست بشر یعنی برج خلیفه دبی ، وسیع ترین و پهناورترین مرکز خرید جهان یعنی مرکز خرید دبی مال ، پارک برج خلیفه دبی و رستوران های پرطرفدار دبی چون رستوران معروف عبدالوهاب اشاره کرد . 

دلایل انتخاب آبنمای دبی ؟

  •  بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیاست.
  •  از برترین جاذبه های گردشگری شهر دبی محسوب می گردد.
  •  از زیباترین آبنماهای دنیا می باشد.
  •  رکورددار بلندترین فواره های دنیاست.

سازندگان آبنمای موزیکال دبی

آبنمای دبی توسط شرکت WET DESINE طراحی و اجرا شد. این شرکت در کالیفرنیا مستقر است و از حدود سال 1980 میلادی در زمینه ساخت آبنما و سازه‌های آبی فعالیت می‌کند. این شرکت هزاران سازه‌ی آبی را در رزومه‌ی خود دارد که آبنمای موزیکال دبی و برخی سازه‌های دیزنی لند کالیفرنیا تنها گوشه‌ای از آنها هستند. جالب است بدانید که برای ساخت سازه‌ی آبنمای دبی مدتی در حدود 3 سال را تخمین زده بودند اما شرکت کارآمد WET توانست این پروژه را در طی 18 ماه تکمیل کند که همین موضوع همه را شگفت زده کرد. حالا آبنمای موزیکال دبی دارای 5 دایره‌ی زیباست که از فراز برج خلیفه به خوبی مشخص می‌باشد و به نوعی می‌توان گفت که بخشی از این برج به حساب می‌آید.

زیپ لاین مارینای دبی

آبنمای موزیکال دبی به خودی خود جذاب است و از آنجایی که برای تماشایش لازم به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نمی‌باشد، همواره گردشگران خارجی را به سمت خود جذب می‌کند؛ اما مقامات دبی همیشه در صدد پیشرفت هستند، دستور دادند تا بر فراز آبنمای موزیکال دبی یک زیپ لاین نیز ساخته شود. این زیپ لاین از روبه‌روی برج خلیفه و بازار بهار (سوق البحار) گذر کرده و از فراز آبنمای موزیکال دبی رد می‌شود. این موضوع سبب شده تا افرادی که از این زیپ لاین استفاده می‌کنند، چشم انداز فوق العاده‌ای از شهر دبی را مشاهده کنند.
اگر زیپ لاین دبی را برای تفریح و هیجان انتخاب کنید، حدود 90 متر را طی خواهید کرد و به خوبی از بهترین زاویه‌ی ممکن می‌توانید آبنمای موزیکال دبی را مشاهده کنید. ارتفاع این زیپ لاین 30 متر است بنابراین پیش از امتحان آن به خوبی در رابطه با این ارتفاع فکر کنید زیرا پس از شروع حرکت راه برگشتی نخواهید داشت. این زیپ لاین یکی از طولانی‌ترین زیپ لاین های دنیا به حساب می‌آید و با نام XLINE یا زیپ لاین مارینا شناخته می‌شود.
قیمت بلیط زیپ لاین مارینا دبی: در حال حاضر 65 درهم می باشد.

اطلاعات بازدید از آبنمای موزیکال دبی

همانطور که در تصاویر می‌بینید، بسیاری از عکس هایی که از آبنمای دبی گرفته می‌شود در حالی است که فواره‌های این آبنما فعال نیستند، این موضوع به دلیل آن است که آبنمای موزیکال دبی در تمام طول روز روشن نیست و تنها از ساعت 19:00 تا 23:00 نمایش موزیکال اجرا می‌کند و در ایام تعطیلات رسمی این نمایشهای موزیکال تا ساعت 1:00 بامداد ادامه می‌یابند.
قیمت بلیط آبنمای موزیکال دبی: رایگان

نکات ضروری پیش از بازدید از آبنمای موزیکال دبی

حتما کفش راحت به پا کنید زیرا در اطراف آبنمای موزیکال دبی فضای خوبی وجود دارد که شما را علاقه مند به پیاده روی می کند.
می توانید در کنار بازدید از این سازه جذاب از دبی مال هم دیدن کنید.
نام آبنمای دبی با عنوان بزرگترین آبنمای موزیکال جهان در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است.
درست است که برای بازدید از آبنمای دبی نیاز به پرداخت هزینه نیست اما برای ورود به برج خلیفه باید ورودی پرداخت نمایید.
آژانس مسافرتی فلات پارس گیتی همواره پس از اتمام شیوع ویروس کرونا تورهای دبی را به فروش می رساند.
آبنمای دبی از معدود جاذبه های گردشگری رایگان در دبی است.
در بالای آبنمای دبی یک زیپ لاین وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید که هزینه ای اضافه دارد.
در تمامی فصول امکان بازدید از آبنمای دبی وجود دارد اما بهترین زمان بازدید بهار است.

آدرس آبنمای موزیکال دبی:

رسیدن به آبنمای موزیکال دبی بسیار آسان است، می توانید مترو سوار شوید و پس از پیاده شدن در ایستگاه دبی مال به آبنما برسید.
آدرس: امارات، دبی، مرکز شهر دبی، جنب برج خلیفه

*اگر با اتومبیل شخصی به سمت آبنمای موزیکال می‌روید می‌توانید ماشین خود را در پارکینگ فشن دبی مال پارک کنید.

 

موقعیت اقامتگاه

کشور:
شهر: