کوه نمک خوراکی در آلمان

بازدیدها: 69

کوه نمک خوراکی در آلمان ، کوه مونته کالی(Monte Kali)، مکانی مشهور اما غیر عادی در شهر کوچک هرینگن (Heringen) در شرق ایالت هسه (Hesse) آلمان است. این کوه از پتاس و سدیم کلرید تشکیل شده است. وسعت این منطقه به اندازه شهر مونیخ است و بزرگ ترین معدن و منبع نمک خوراکی در کشور آلمان می باشد.
کوه مونته کالی علاوه بر اینکه از نظر صنعتی به توسعه و نیز رشد اقتصادی کشور آلمان کمک شایانی نموده است،شروع تخلیه سدیم کلرید(نمک خوراکی) از این منطقه به سال1903 بازمی گردد و تا به امروز ادامه دارد و بیشتر از 100 سال است این صنعت در مونته کالی رواج پیدا کرده است. در هر ساعت 900تن نمک به این منطقه اضافه می شود. میزان نمک انباشته شده در این ناحیه حدود 188 میلیون تن می باشد.
از لحاظ گردشگری نیز هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود فرا میخواند. جالب است بدانید بومیان آن منطقه نام کلیمنجارو برگرفته از کوه آتشفشان کلیمانجارو واقع در کشور تانزانیا را روی کوه مونته کالی گذاشته اند. ترکیبی از دو لغت کالی (Kali) که کوتاه شده کلمه کالیسالز (Kalisalz) به معنی پتاس و نام کوه آتشفشانی معروف “کلیمانجارو” است. زیبایی وصف ناشدنی این کوه نمک خوراکی در آلمان، مونته کالی را به منطقه ای توریست پذیر تبدیل نموده است و سپیدی حاصل از نمک، به این کوه ظاهر کوه سر تا پا و همیشه برفی داده است.

کوه نمک خوراکی در آلمان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.