پروازهای داخلی ترکیه

اطلس گلوبال

اطلس گلوبال ترکیه در سال 2001 تاسیس شد که دفتر مرکزی آن در شهر استانبول قرار داشته و فرودگاه بین المللی آتاترک قطب این شرکت به حساب می آید و در حال حاضر  به 58 مقصد بین المللی پرواز می کند.

نام قبلی این شرکت اطلس جت بوده که در 1 فوریه 2015 به اطلس گلوبال تغییر یافت.

میزان حمل بار مجاز برای پروازهای داخلی اطلس گلوبال، در کلاس پروازی بیزینس کلاس ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم و در کلاس پروازی اکونومی پلاس ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم می باشد.

مسیرهای اطلس گلوبال در پروازهای داخلی ترکیه به شرح زیر است:

آدانا، ‌آنتالیا،‌ استانبول،‌ بدروم،‌ قاضی انتپ،‌ ازمیر،‌ کایسری،‌ قبرس شمالی و ‌ارجان.

از جمله خدماتی که شرکت هواپیمائی اطلس گلوبال به مسافرین ارائه می دهد سرویس اتوبوس رایگان می باشد که مسافرین می توانند جهت برخورداری از این سرویس با مراجعه به سایت این شرکت مسیرهای تحت پوشش ترانسفرهای رایگان را مشاهده نمایند. 

ناوگان مسافربری اطلس گلوبال

 • ایرباس ای 100-319 تعداد 1 فروند
 • ایرباس ای 200-320 تعداد 8 فروند
 • ایرباس ای 100-321 تعداد 2 فروند
 • ایرباس ای 200-321 تعداد 14 فروند
 • بوئینگ 737 تعداد 1 فروند

اونور ایر

شرکت هواپیمائی ترکیه ای  انور ایر یکی دیگر از شرکتهای هواپیمائی خصوصی در ترکیه است که روزانه پروازهای منظم داخلی ترکیه و خارجی در مسیرهای ترکیه به کشورهای اروپائی را برگزار مینماید. دفتر مرکزی این شرکت در استانبول و در فرودگاه بین المللی آتاترک قرارا دارد.

انور ایر به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی هوائی در ترکیه در سال 1992 میلادی فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر 80 نقطه پروازی به 30 کشور دنیا و 14 شهر داخلی ترکیه را  دارد این شرکت فعالیت خود را با اجاره هواپیماهای ایرباس 320 شروع نمود و اینک توانسته است در طی 25 سال فعالیت خود 90 میلیون مسافر جابجا نماید.

اونور ایر دارای سه کلاس پروازی پروموشن، ‌فلکسیبل،‌ و پرمیوم فلکس می باشد.

میزان حمل بار مجاز برای پرواز‌های داخلی اونور ایر، حداکثر ۱۰ کیلوگرم می‌باشد.

مسیرهای هواپیمایی اونور ایر در پروازهای داخلی ترکیه به شرح زیر است:

آدانا، آنتالیا،‌استانبول، ازمیر، دیارباکیر، الازی، قاضی انتپ، کایسری، مالاتیا، سامسون، شانلی اورفا و ترابزون.

ناوگان مسافربری انور ایر

 • ایرباس ای 320 تعداد 8 فروند
 • ایرباس ای 321 تعداد 10 فروند
 • ایرباس ای 330 تعداد 12 فروند

پگاسوس

شرکت هواپیمائی پگاسوس  یک شرکت هواپیمائی ارزان قیمت ترکیه است و دفتر مرکزی آن در پندیک استانبول واقع شده است. مالکیت این شرکت با خانواده سابانجی می باشد.

این شرکت در سال های اول فعالیتش به عنوان اپراتور پروازهای چارتری شرکت ایر لینگاس شروع به فعالیت نمود، که در سال 1989 با مشارکت دو شرکت دیگر به نامهای نت ایر و سیلک ایر و همچنین با همکاری شرکت ایر لینگاس به عنوان یک شرکت ارائه دهنده پروازهای چارتر تحت نام خطوط هوائی پگاسوس تشکیل شد و از سال 1990 با دو فروند بوئینگ 400-737 شروع به کار نمود. در سال 1992 سومین هواپیمای خود را که یک بوئینگ 737 بود را خریداری نمود و برای تابستان همان سال دو فروند ایرباس ای 320 اجاره نمود.

در سال 1994 خطوط هوائی ایر لینگاس و نت ایر سهام خود را به شرکت یاپی کردی بانک به فروش رساند و شرکت پگاسوس تبدیل به یک شرکت کاملا ترکیه ای گردید. در سال 1997 پگاسوس به عنوان اولین شرکت ترک یک فروند بوئینگ 400-737 و یک فروند بوئینگ 737 را به شرکت هواپیما سازی بوئینگ سفارش داد و سپس قرارداد اجاره 10 فروند بوئینگ 800-737 را با شرکت آی ال اف سی منعقد نمود.

در ماه ژانویه 2005 خانواده سابانجی دومین خانواده ثروتمند ترکیه از طریق شرکت سابانجی هولدینگ اقدام به خرید شرکت هواپیمائی پگاسوس نمود که پس از دو ماه ، فعالیت این شرکت را از شرکت هواپیمائی چارتری به شرکت هواپیمائی سیستمی تغییر داد و در همان سال تقاضای خرید 12 فروند بوئینگ 800-737 را ارائه نمود و در سال 2008 تمامی 12 فروند هواپیمای سفارش داده شده را تحویل گرفت. 

شرکت هواپیمائی پگاسوس در سال 2007 بیشترین مسافر را به عنوان خطوط هواپیمائی خصوصی در ترکیه جابجا نمود و  در سال 2008 به بیش از 4.4 میلیون مسافر خدمات پروازی ارائه نمود ، در سال 2012 به عنوان دومین شرکت هواپیمائی ترکیه معرفی شد. در حال حاضر ناوگان زیر را به صورت عملیاتی در اختیار دارد و همچنین اولین مشتری ترکیه ای هواپیمای ایرباس ای 320 نئو  با درخواست 100 فروند نام گرفته است که این قراداد بزرگترین قرارداد هواپیمای تجاری بین خطوط هواپیمائی ترکیه محسوب می گردد.

از آنجایی که پگاسوس ایرلاینی ارزان قیمت است، تنها یک کلاس پروازی اکونومی را به مسلفران ارائه می‌دهد.

میزان حمل بار مجاز برای پروازهای داخلی هواپیمایی پگاسوس، ۱۵ کیلوگرم می‌باشد.

مسیرهای هواپیمایی پگاسوس در پروازهای داخلی ترکیه به شرح زیر است:

آدانا، آنتالیا،‌ بالی کسیر،‌باتمان، بدروم، مارماریس، دیارباکر، الازیر، ارزوروم، قاضی انتپ، هاتای، ازمیر، کایسری، قونیه، مالاتیا،

موش، نوشهیر، سامسون، وان و قبرس شمالی.

ناوگان مسافربری هواپیمائی پگاسوس

 • بوئینگ 800-747 تعداد 47 فروند
 • ایرباس ای 200-320 تعداد 12 فروند
 • ایرباس ای neo-320 تعداد 22 فروند

سان اکسپرس

هواپیمائی سان اکسپرس شرکت هواپیمائی ارزان قیمت ترکیه ای است که در سال 1989 توسط سرمایه گذاری دو شرکت بزرگ ترکیش و لوفتهانزا تاسیس گردید. که دفتر مرکزی ان در شهر آنتالیا  قرار دارد  که فرودگاههای عدنان مندرس  ازمیر و فرودگاه آنتالیا قطب های شرکت هواپیمائی سان اکسپرس می باشند. در حال حاضر با 45 فروند هواپیما روزانه 52 مقصد در اروپا، آسیا و آفریقای شمالی را پوشش می دهد.

این شرکت در سال 1989 با پرواز فرانکفورت آنتالیا فعالیت خود را شروع نمود و به تدریح شبکه پروازی خود را گسترش داد و در سال گذشته توانست بیش از 7 میلیون مسافر را جابجا نماید.

سان اکسپرس دارای سه کلاس پروازی سان اکو،‌ سان کلاسیک و سان پرمیوم می‌باشد.

میزان حمل بار مجاز برای پرواز‌های داخلی سان اکسپرس، در کلاس سان اکو ۳۰ کیلوگرم،‌ کلاس سان کلاسیک ۳۵ کیلوگرم و در کلاس سان پرمیوم ۴۰ کیلوگرم می باشد.

مسیرهای هواپیمایی سان اکسپرس در پروازهای داخلی ترکیه به شرح زیر است:

وان، ازمیر،‌استانبول، ترابزرون، آنتالیا، ارزوروم، دیارباکر، کایسری، قاضی انتپ،‌ قونیه و سامسون.

ناوگان مسافربری هواپیمائی سان اکسپرس

 • بوئینگ 800-737 تعداد 45 فروند
 • بوئینگ max8-737 تعداد 25 فروند سفارش داده شده

آنادولوجت

این شرکت هواپیمائی  زیر مجموعه شرکت هواپیمائی ترکیش ایرلاین می باشد با هدف ارائه پروازهای ارزان قیمت به مسافرین تاسیس گریده است. و هدف اصلی این شرکت ارائه خدمات به مسافران با هر بودجه مالی می باشد. هواپیمائی ترکیش با قصد ارائه خدمات بلیط ارزان قیمت به مسافران خودش را با همان کیفیت و امنیت پرواز این شرکت را راه اندازی نموده است.

هواپیمائی آنادولوجت فعالیت خود را با 5 فروند هواپیما آغاز نمود و با توجه به گسترش شبکه فروش و رضایت مسافرین ، ناوگان خود را به 38 فروند افزایش داد که با 69 مسیر پروازی به 41 فرودگاه در حاضر فعالیت می نماید.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر آنکارا واقع شده  و در سال 2008 با مسیر پروازی آنکارا به قبرس شالی  راه اندازی  نمود.

آنادولوجت دارای دو کلاس پروازی بیزینس و اکونومی می‌باشد.

میزان حمل بار مجاز برای پرواز‌های داخلی آنادولوجت، حداکثر ۱۵ کیلوگرم می‌باشد.

مسیرهای هواپیمایی آنادولوجت در پروازهای داخلی ترکیه به شرح زیر است:

آدانا، آنکارا، آنتالیا، ارزوروم، استانبول،‌ازمیر، سامسون،‌ آدی یامان، آلانیا، بینگول، چاناکاله، بدروم و نوشهیر.

ناوگان مسافربری هواپیمائی آنادولوجت

 • بوئینگ 800-737 تعداد 38 فروند

 

 

بازدیدها: 73

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *