ویتنام یا تایلند؟ اول باید به کدامشان سفر کرد؟

بازدیدها: 44

اگر شما هم قصد سفر به جنوب شرق آسیا را دارید یا این که دوست دارید که در این قاره به گشت و گذار مشغول شوید، ویتنام و تایلند می توانند مقاصد بسیار مناسبی برای شما باشند. هردوی این مقاصد، بسیاری از لذایذ سفر را برای شما به ارمغان می آورند.

سواحل زیبا، جذاب، مناطق کوهستانی و طبیعت بکرشان می تواند نظر هر انسانی را به خودش جلب کند. اما سوال این جاست که اول از همه باید به کدام یکی از این مناطق سفر کرد؟ ما توانستیم ویژگی های شاخص هر مقصد گردشگری را برای شما دسته بندی کنیم و بر اساس این دو مقصد، یک لیست مفید ترتیب دهیم. پس لطفا با ما در ادامه همراه باشید.

بهترین غذا

غذا یکی از آن مواردی است که اخیراً در لیست مهم ترین معیار های مقاصد گردشگری قرار گرفته است. شاید شما هم با توجه به این معیار، در میان ویتنام و تایلند گیر افتاده باشید. اما باید بگویم که هردوی این مناطق، غذا ها و طعم های متفاوتی را به شما ارائه می دهند.

غذای تایلندی یکی از معروف ترین غذا ها در سرتاسر دنیا است. اما غذای ویتنامی هم در سال های اخیر توانسته جایگاه و هویت خودش را در میان غذا های سرزمین های مختلف ارتقا دهد. پس هر دوی این مقاصد می توانند برای شما مناسب و غنی باشند.

بهترین شب ها

اگر شما هم به فعالیت های شب هنگام مثل قدم زدن در خیابان ها و یا مهمانی های شبانه علاقه داشته باشید، باید بگویم که هم ویتنام و هم تایلند می توانند انتخاب های بی نظیر و بی شماری را به شما ارائه دهند. مهمانی های معروف تایلندی که در زیر نور ماه برگذار می شوند، در میان گردشگران به شدت محبوب هستند. این یعنی حتی با خاموش شدن چراغ های شهر، مردم در زیر نور ماه مشغول شادی و جشن هستند. بانکوک معدن این گونه پایکوبی هاست.

اما فعالیت های شبانه ویتنام اندکی چشمگیرتر است. سادگی محضی که در فعالیت های شبانه این کشور پیدا می کنید، به شدت جالب و بکر است. صمیمیتی که بین تمام غریبه های این کشور برقرار است در هیچ جای دنیا یافت نمی گردد. در این کشور، در هر گوشه و کناری در خیابان، با چند جایگاه پلاستیکی یک مکان برای برقراری جشن و پایکوبی و شادی کردن ایجاد شده است.

بهترین سواحل

تایلند و ویتنام هر دو دارای سواحل بسیار زیبا و بلندی به طور مثال سواحل خلیج تایلند هستند، اما مشکل اینجاست که سواحل زیبای ویتنام توسط دریای جنوب چین تخریب شد. از این رو تایلند در مقایسه بین بهترین سواحل، بدون شک برنده است.

سواحل ویتنام بسیار بلند هستند و ایستگاه های بین راهیِ آن، می توانند مناظر جالبی را در اختیار گردشگران بگذارند. اما در این سواحل، هیچ امکانات رفاهی ای برای تفریح و تفنن یا امکانات اورژانسی یافت نمی گردد. در نتیجه، از هر نظر که حساب کنیم سواحل تایلند انتخاب بهتری برای گردشگری هستند.

بهترین فرهنگ

ویتنام و تایلند فرهنگ های بسیار جذاب و جالبی دارند، اما معابد بزرگ و مشهور تایلند در این مورد حرف اول را می زنند. این معابد، می توانند متجلی فرهنگ بودیسم باشند و عظمت خارق العاده شان هر گردشگری را به خودش جذب می نماید.

در این کشور معابد بزرگ و متعددی وجود دارد که از طلا ساخته شده اند و روح و انرژی معنوی حاکم بر این فضا می تواند هر موجودی را در بر بگیرد. همچنین، معابد، مجسمه ها و سازه های جنگلی نیز، طبیعت بکر را با فرهنگ غنی ترکیب نموده و می تواند به عنوان مقصدی مناسبِ فرهنگ دوستان، خودی نشان دهد.

همچنین صد ها فستیوال، جشنواره مذهبی و فرهنگی نیز در تایلند برگزار می گردد که ناشی از باور این مردمان و گرایش آن ها به جشن و شادی است. جشنواره سال نو و جشنواره سونگکران، دو مورد از مشهورترین و زیباترین جشنواره برگزار شده در این کشور هستند.

اما در بانکوک، فرهنگ مدرن امروزی نیز یافت می گردد و گالری های هنر و فرهنگ بانکوک می توانند مکان مناسبی برای گشت و گذار باشند.

بهترین مکان برای ماجراجویی

اگر شما هم به دنبال ماجراجویی های خارج از خانه و گشت و گذار در مناطق بکر می شد، پس ویتنام بهترین مکان برای شما محسوب می گردد. جنگل های بزرگ و بی نظیر، سازه های سنگی و دره های عمیق آن، می تواند دل هر ماجراجویی را در جا ببرد.

در ویتنام، هم فضا برای قدم زدن های مسطح وجود دارد، هم برای سنگ نوردی و کوهنوردی های چالش برانگیز! پس از این رو برنده بهترین مقصد برای ماجراجویی، ویتنام و مناطق طبیعیِ بکرش است.

بهترین مقصد برای ماجراجویی های تاریخی و مدنی

بانکوک یکی از زخم خورده ترین و پرحادثه ترین شهر های دنیا بوده و تاکنون هرج و مرج های زیادی را به خود دیده است. از این رو ویتنام نیز در این مورد از تایلند پیشی می گیرد. این کشور، دو شهر مهم در جنوب (هو چای مین) و شمال (یعنی هانوی) دارد که از نظر مدنی و تاریخی، می توانند مقاصد بی نظیری باشند. موزه ها و آرامگاه های این کشور، مملو از کسانی است که بر این کشور با ظلم حکمرانی نموده اند و یا پر از ارواح بزرگی است که در جنگ با آمریکا، خودشان را جان نثارانه فدای میهن و خاکشان کردند. گشت و گذار در داستان طولانی تاریخِ ویتنام، تفریح بی نظیری برای تاریخ دوستان است.

با این وجود هردوی این کشور ها رستوران ها و کافه های بی نظیری دارند؛ اما از نظر خرج و مخارج، تایلند مقصد کم هزینه تری به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.