محله های ایرانی نشین استانبول

محله‌هایی مثل سیسلی، باکیرکوی، ایوب سلطان، کایتانه و ساریر از جمله محله‌های خوش آب و هوا و با بناهای شیک و زیبا در استانبول اند که در بخش اروپایی قرار دارند محله مشابه این محلات در بخش آسیایی می‌توان به کادیکوی، کارتال و بیکوز اشاره کرد. مردم چنین محله‌هایی با حضور افراد غیر همزبان و خارجی در شهرشان آشنا هستند و به همین دلیل مهاجران برای زندگی در این شهر و معاشرت با این افراد مشکلات کمتری نسبت به برخی از دیگر محله‌های استانبول دارند.

محله های ایرانی نشین – منطقه Beylikdüzü استانبول

اگر به دنبال  منطقه‌ای مملو از خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه‌‌ی ایرانی است قطعا این محله در بین محله‌های استانبول گزینه‌ی محبوب شما خواهد بود. در کوچه و پس کوچه‌های این محله‌ی استانبول پر از کبابی و جگرگی و فست فودهای خوشمزه با سبک ایرانی است. اگر هوس نان‌های خوشمزه‌ و یا شیرینی‌های سبک ایران هستید چیزی نیست که نتوانید در این منطقه آن را پیدا کنید. با زندگی در منطقه‌ی بیلیکدوزو بعد از مدتی برایتان عادی می‌شود که در مغازه‌هایی مثل مشاور املاک هم همزبان خود را بیابید.

برج‌ها و ساختمان‌های لوکس تجاری و مسکونی این منطقه از ویژگی‌های خیره کننده‌ی آن است که تا حدی آن را به منطقه‌ی نواب تهران شبیه کرده است. پارک‌ها و فضاها سبز این منطقه را به سبزترین منطقه‌ی استانبول تبدیل کرده و تبدیل به بستری فوق العاده برای خانه‌های لوکس و ویلایی در مناطق سرسبز و ساحلی کرده است. با مقایسه‌ی محله‌های استانبول بر اساس جمعیت ایرانیان می‌توان این منطقه را جز پرجمعیت‌ترین مناطق ایرانی نشین دانست.

ویداگشت مجری تورهای استانبول با کمترین نرخ

محله های ایرانی نشین – منطقه Esenyurt استانبول

ایرانیان با توجه به شباهت و شرایط جوی مشابه ایران تمایل بیشتری به برخی از محله‌های استانبول نشان می‌دهند. از این بین منطقه‌ی اسن یورت Esenyurt به تازگی بسیار مورد توجه ایرانیان برای سکونت و خرید ملک بوده‌اند به گونه‌ای که با انتخاب این منطقه از استانبول احساس تنهایی نخواهید کرد و به آسانی میتوانید دوستان و همسایگان همزبان در نزدیکی خود داشته باشید.

با مقایسه‌ی محله‌های استانبول خواهیم دید که این محله با توجه به پروژه‌های بزرگ ساختمانی چند طبقه بسیار رو به رشد و آینده‌ی روشنی در انتظار آن است و باتوجه به قیمت متوسط خرید ملک گزینه‌ی بسیار خوبی برای ایرانیان می‌باشد. برای مقایسه‌ی نوع محله و قیمت ملک در آن می‌توان آن را به محله‌ی نظام آباد و یا سهند تهران تشبیه کرد با این تفاوت که آب و هوا و مناظر عالی را به آن اضافه کنید. این شهرک بزرگ مسکونی علاوه بر برج‌های زیبا و مدرن مسکونی امکانات رفاهی و حمل و نقلی از جمله متروباس را در اختیار شما خواهد گذاشت.

محله های ایرانی نشین – منطقه Fatih استانبول

اگر از گذشته تا کنون در خصوص مهاجرت و سفر به شهر استانبول خبر داشته باشید حتما می‌دانید این منطقه از استانبول از اولین مناطق انتخابی ایرانیان برای سکونت بوده و جالب‌تر آن‌ که از پر جمعیت‌ترین سکونتگاه‌های ایرانیان در استانبول است و عمدتا انتخاب بسیار مناسبی برای مهاجران مسلمان ایرانی است. قدرت ایرانیان در این محله‌ استانبول تا حدی بوده که یکی از مساجد تاریخی به نام مسجد والد خان متعلق به اولین مهاجران ایرانی در این ناحیه است.

محله‌های تاریخی و آثار قدیمی این منطقه حاکی از قدمت زیاد این منطقه دارد پس طبیعی است که کمتر با ساختمان‌های مسکونی مدرن و جدید برای سکونت مواجه شوید اما اگر حال و هوای ایرانی اولویت زیادی برای شما دارد باید بگوییم این محله مناسب شماست.

در مقایسه‌ی محله‌های استانبول و برای تصور بهتر می‌توانیم این محله را از نظر قدمت زیاد و همچنین تردد زیاد توریست‌های شهر به فضایی شبیه به میدان انقلاب تهران تشبیه کرد و همان جنب و جوش و فعالیت مردم را از آن انتظار داشت، همچنین مانند همین منطقه از تهران از امکانات رفاهی و خدمات شهری خوبی برخوردار است با این تفاوت که با زندگی در این ناحیه از لذت همجواری دریا نیز بهره مند خواهید شد.

ویداگشت سفر خوشی را برای شما آرزومند است

بیشتر بخوانید

ثروتمندان استانبول در کجا زندگی می کنند؟

محله های بالا شهر استانبول

برای خرید ارزان در استانبول کجا بریم

با رعایت این چند نکته به استانبول ارزان سفر کنید

 

 

 

بازدیدها: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *