محبوب ترین کشورها از لحاظ ارزان بودن برای ایرانی ها

 

فصول بهار و تابستان یکی از بهترین زمان‌هایی است که می‌توانید برای سفرهای خارجی برنامه ‌ریزی کنید. چرا که زمان کافی برای سفر خواهید داشت و بسیاری از مقاصد خارجی در بهترین شرایط آب ‌و هوایی هستند. اما شاید این سوال برای شما نیز مطرح شود؛ کدام مقصد را برای سفر انتخاب کنیم که هزینه کمتری داشته باشد؟ چه کشورهایی در لیست ارزان ترین کشور خارجی برای سفر قرار می‌گیرند؟

یکی از اولین و مهمترین نکاتی که در سفر حتماً مورد بررسی قرار میگیرد، هزینه ای است که سفر روی دست شما خواهد گذاشت و افراد مختلف با توجه به سطح درآمد خودشان سعی می کنند تا حد امکان از هزینه های اضافی در سفر خودداری و یا مقصد را به گونه ای انتخاب کنند تا هزینه ی کمتری برای آن‌ها داشته باشد.

ما در این مقاله ارزان ترین مقاصد و محبوب ترین ها میان ایرانیان را به شما معرفی میکنیم

ترکیه

بهترین جا برای مسافرات خارج از ایران

یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایرانیان کشور ترکیه است. ترکیه در غرب ایران قرار دارد. این کشور به دلیل هم مرز بودن با ایران و نزدیکی فرهنگی و زبانی با مردم کشور ما یکی از مقاصد اصلی سفر برای گردشگران ایرانی می باشد.

از آنجایی که می‌توان بدون داشتن ویزا به این کشور سفر کرد می‌توان ترکیه را بهترین جا برای مسافرات خارج از ایران دانست. کشور ترکیه از لحاظ آب و هوایی و مدرنیته بودن بسیار شبیه به کشورهای اروپایی بوده که در عین حال هزینه ی سفر و اقامت در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی برای ما ایرانیان بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.

جذاب ترین تورهای گردشگری از نظر ایرانیان در ترکیه تور استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و مارمارین است و بهترین زمان برای سفر فصل بهار و پاییز است. برای تهیه بلیط هواپیما ارزان می توان زمان سفر را فصل های با میزان سفر کمتر انتخاب کرد.

تاکنون کشور ترکیه رتبه اول را در جذب گردشگر ایرانی داشته است چون بسیاری از افراد نیز برای گرفتن وقت سفارت کشورهایی که در ایران سفارتخانه‌ ندارد، به ترکیه می‌روند.

دبی

اگر بخواهیم یکی دیگر از بهترین مقاصد گردشگری ایرانیان را نام ببریم باید به دبی اشاره کنیم. دبی شهری ساحلی است که در کنار آب های خلیج فارس واقع شده است. این شهر در سال 2007 به عنوان هشتمین شهر پربازدید جهان معرفی شد.

دبی یکی از هفت شهر امارات متحده‌ عربی است. این شهر دارای آب و هوای گرم و مرطوب بوده و بیشتر روزهای سال آسمانی صاف و آفتابی دارد. دبی جزو شهرهای چهار فصل است. در طی چندین سال اخیر صنعت جذب توریسم در دبی پیشرفت چشمگیری داشته و به‌عنوان یکی از شهرهای زیبا و قطب گردشگری در میان جهانیان شناخته شده است.

این شهر با تلفیقی از فضای زیبای سنت و مدرنیته جذابیت های بی نظیری در تفریحات ساحلی و کویری پدید آورده است. شهری پر از تجربه های منحصر به فرد، زرق و برق و هیجان که سبب تبدیل دبی به یکی از محبوب ترین مناطق توریستی جهان شده است.

در این شهر علاوه بر بازدید از سازه‌های زیبا و متنوع می‌توانید از لوکس ترین و جذاب‌ترین مراکز خرید دنیا خرید کنید و با انجام انواع تفریحات و ورزش های آبی، اسکی روی برف در روزهای داغ تابستانی، سافاری در بیابان های دبی لذتی تکرار نشدنی را برای خود ایجاد کنید.

دبی جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که تقریباً تمام آن‌ها را به دلیل نزدیکی مکان ها به هم می توان در 2 روز گشت ولی درصورتی که قصد اقامت بیشتری داشته باشید نگران نباشید چون در این شهر تفریحات فراوانی وجود دارد که حوصله ی شما در مدت اقامت سر نخواهد رفت و سرگرمی زیادی خواهید داشت؛ اما از مهم‌ترین جذابیت های توریستی این شهر می توان به جزیره پالم جمیرا، پیست اسکی روی یخ، برج خلیفه، موزه دبی و سافاری در بیابان های دبی اشاره کرد.

ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچک در شمال ایران و هم مرز با کشور مابوده که در زمره‌‌ی بهترین مقاصد گردشگری ایرانیان قرار گرفته است. یکی از مقاصد گردشگری در ارمنستان شهر ایروان پایتخت ارمنستان بوده که دارای جذابیت های طبیعی و تاریخی بسیاری است. این کشور از لحاظ فرهنگ و آداب و رسوم بسیار شبیه به ایران دارد.

از دلایل جذابیت این کشور برای سفر در میان گردشگران ایرانی نیاز نبودن ویزا و راه های دسترسی آسان است. این کشور به دلیل هم مرز بودن با ایران هم به طریق زمینی با اتوبوس و ماشین شخصی و از طریق مسیرهای هوایی قابل دسترس است و به همین دلیل سفر به ارمنستان برای ما بسیار ارزان تر از مقصد هایی مثل دبی و یا حتی ترکیه تمام می‌شود.

به ویژه به دلیل ناآرامی های اخیر در ترکیه به یکی از مناطق پرطرفدار گردشگری در ایران تبدیل شده است. ساختار معماری در ایروان تلفیقی از سنت و مدرنیته است که همین خود بر زیبایی های این شهر افزوده است.

به جز ایروان شهرهای مهم دیگر در ارمنستان گیومری، وانادزور و دلیجان هستند. از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری در این کشور می‌توان کلیسای جامع اچمیاتیس، صومعه ی هقپات و ساناهین، دره ی آزات و صومعه ی گغارد را نام برد و مهمترین جاذبه ی تاریخی آن‌ها نیز دژ ابونی مربوط به 789 قبل از میلاد است. از فعالیت تفریحی مفرح در این کشور می توان به صخره نوردی، اسکی، موج سواری و کوهنوردی را اشاره کرد.

آذربایجان

یکی از مقاصد گردشگری در جمهوری آذربایجان باکو می باشد که پایتخت و همچنین بزرگترین شهر این کشور می باشد و در کنار دریای خزر قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای بسیار مطلوب و مکان های طبیعی بسیار زیبایی می باشد. این شهر علاوه بر مناظر زیبای طبیعی دارای سازه های مدرن و تاریخی جذابی می باشد.
یکی از عوامل جذابیت این شهر به عنوان مقصد گردشگری پرمسافر بین گردشگران ایرانی علاوه بر جذابیت های طبیعی و گردشگری آن، می توان هم مرز بودن این کشور با ایران و کم هزینه بودن سفر به آن را دانست.
این شهر دارای فرهنگ و آداب و رسوم بسیار نزدیک به ایران می باشد. از مکان های گردشگری آن در قسمت شهر قدیم باکو می توان قصر شیروان شاه، قصر دختر و دروازه مراد را اسم برد. در شهر جدید باکو نیز می توان سه آسمان خراش باکو به اسم برج های شعله را نام برد که نماد و سمبل این شهر نیز می باشد.

گرجستان

اگر بخواهیم یکی دیگر از بهترین مقاصد گردشگری ایرانیان را نام ببریم باید به گرجستان اشاره کنیم. گرجستان کشوری در شمال ایران بوده که هیچ مرز خاکی مشترکی با ایران ندارد.

گرجستان کشوری است با جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار که به دلیل بودن کنار دریای سیاه علیرغم نداشتن وسعت زیاد دارای تنوعی آب و هوا در تمامی فصول سال دارد. در این کشور دو ناحیه اصلی اقلیمی وجود دارند که بخش‌های غربی و شرقی کشور را از یکدیگر جدا می‌سازند مناطق کوهستانی سرد و با فاصله ی نه‌چندان زیاد سواحل نیمه گرمسیری دریای سیاه قرار دارد؛ هرچند رشته کوه قفقاز مانع نفوذ هوای سرد شمال و روسیه به این کشور و تعدیل آب و هوا در این منطقه شده است.

از مناطق گردشگری پرمسافر در این کشور شهر ساحلی باتومی و شهر تفلیس پایتخت گرجستان است. شهر باتومی که به‌عنوان پایتخت گردشگری گرجستان بوده دارای جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و بناهای تاریخی جالب و دارای آب و هوایی معتدل است.

تفلیس دارای آب و هوای نسبتاً گرمی است و بهترین فصل برای سفر به تفلیس، فصل بهار و پاییز است. در کل به دلیل تنوع گسترده آب و هوایی در گرجستان این کشور به عنوان یک کشور چهارفصل از نظر گردشگری محسوب می‌شود.

از جذابیت های اصلی گردشگری در تفلیس می‌توان به قلعه ناریکلا، کلیسای کاشوتی، باغ های بوتانیکال، مجسمه مادر، حمام های حرارتی در آبانتوبانی اشاره کرد.

قبرس

 

از دیگر مقاصد خارجی برای سفر می‌توان قبرس را معرفی کرد. کشوری با آب‌ و هوای مدیترانه‌ای و سواحل بی‌نظیر که در همسایگی ترکیه قرار گرفته است. قبرس به دلیل هزینه‌های پایین، یک مقصد خارجی ارزان به‌شمار می‌رود. ضمن اینکه تنوع بالایی از هتل و اقامتگاه دارد که برنامه ریزی اقتصادی را برای شما ساده‌تر می‌کند.

از جمله جاذبه‌های این کشور می‌توان به آکاماس پنینسولا، ساحل گلپسیدس، دیوارهای شهر فاماگوستا، کلیسای بلاپایس، بندر و قلعه گیرنه و غیره اشاره کرد.

 

بازدیدها: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *