فرودگاه بین المللی قشم

فرودگاه قشم یک فرودگاه بین المللی است که در مرکز جزیره قشم قرار دارد.
فرودگاه بین المللی قشم

معرفی فرودگاه بین المللی قشم

فرودگاه قشم یک فرودگاه بین المللی است که در مرکز جزیره قشم قرار دارد. این فرودگاه به فرودگاه بین المللی دیرستان نیز معروف است. فرودگاه بین المللی قشم در مرکز استان قشم، روستای دیرستان، استان هرمزگان قرار دارد. این فرودگاه یکی از پنج فرودگاه خصوصی ایران و جزو فرودگاه های شلوغ به حساب می آید. در حال حاضر روزانه بیش از 10 پرواز داخلی و خارجی در این فرودگاه انجام می شود. این فرودگاه بین المللی دارای مزایایی به شرح زیر است:

قرار گرفتن در مسیر A1 به عنوان راه هوایی بین المللی در غرب خاورمیانه
شرایط مناسب برای حمل و نقل مسافر، ترانزیت، پذیرایی و فروش سوخت به هواپیماهای عبوری
تجهیز فرودگاه به یکی از پیشرفته ترین ماشین های آتش نشانی فرودگاهی در جهان

فرودگاه قشم چهار خط هوایی در چهار مقصد متفاوت پرواز دارد. مسیر تهران (THR)  بیشترین پرواز با میانگین 30 پرواز در هفته از فرودگاه دیرستان است. که بیش از 64 درصد پروازهای هفتگی را شامل می شود. یکی از مقصدهای بین المللی از قشم دبی (DXB)  امارات متحده عربی است.

قشم ایر حدود 19 پرواز در هفته دارد. که بزرگترین ایرلاین با تعداد پرواز در فرودگاه قشم به حساب می آید. دومین شرکت هواپیمایی بزرگ فرودگاه دیرستان، هواپیمایی آتا است. انواع هواپیما با بیشترین پروازهای برنامه ریزی شده Avro RJ100/85/75 و Boeing 737 هستند.

پایانه ها و امکانات فرودگاه قشم

این فرودگاه دارای ترمینال هایی برای پروازهای داخلی، خارجی و حج است. ترمینالی که به پروازهای حج اختصاص دارد. در سطح دوم به مساحت 3000 متر مربع  است.

همچنین امکانات فرودگاهی شامل قسمت های مختلفی به شرح زیر است:

ورود و خروج، گیت خروج، گم شده و پیدا شده، منطقه تحویل چمدان، گذرگاه حمل و نقل، انبار چمدان، مراکز فروشگاه، دسترسی به اینترنت، رستوران، دستگاه خودپرداز و خدمات فوریت های پزشکی.

 

 

بازدیدها: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *