فرودگاه بین المللی سن پترزبورگ

فرودگاه پالکوو (Pulkovo Airport)  که با نام فرودگاه سن پترزبورگ نیز شناخته می‌شود،  این فرودگاه بین‌المللی است که در سن پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه، قرار دارد. تا سال ۲۰۱۰، پالکوو در حد فرودگاهی محلی بود و پس از این تاریخ، با افزوده شدن پروازهای بین‌المللی به برنامه‌های آن، پایانه‌ای جدید به ناوگان آن اضافه شد و در حال حاضر، پس از دو فرودگاه شهر مسکو، پرترددترین فرودگاه روسیه، با ۱۳ میلیون نفر مسافر در سال ۲۰۱۵، محسوب می‌شود. البته عمده ترافیک این فرودگاه مربوط به پروازهای داخلی است. فرودگاه سن پترزبورگ یک پایانه برای پروازهای داخلی و خارجی دارد که جایگزین دو پایانه قدیمی فرودگاه شده است. این پایانه از سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرد و دارای گنجایش ۱۷ میلیون مسافر در سال است. ساختمان پایانه در چهار طبقه، شامل ۸۸ پیشخوان پذیرش مسافر، ۱۷ در خروجی و ۱۱۰ جایگاه توقف هواپیما می‌شود. از این فرودگاه پروازهایی به تهران و اصفهان صورت می‌گیرد. 

ترمینال های فرودگاه بین المللی سنت پترزبورگ

فرودگاه سنت پترزبورگ یک پایانه برای پروازهای داخلی و خارجی دارد که جایگزین دو پایانه قدیمی فرودگاه شده است.این پایانه از سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرده و گنجایش ۱۷ میلیون مسافر در سال را دارد. ساختمان آن متشکل از ۴ طبقه ، ۸۸ پیشخوان پذیرش مسافر، ۱۷ در خروجی و ۱۱۰ جایگاه توقف هواپیما می باشد.

حمل و نقل فرودگاه بین الملی پالکوو 

تاکسی: پیشخوان‌های تاکسیرانی در سالن پروازهای ورودی در طبقه اول پایانه قرار دارند و مسافران باید ابتدا رسید تهیه کرده و سپس مبلغ مورد نظر را به راننده بپردازند.
اتوبوس: برای جا به جای مسافران سه خط متفاوت اتوبوس 39x، 39 و مینی ون شماره k39 در میان نزدیک‌ترین ایستگاه مترو مسکو به فرودگاه و برعکس وجود دارد.
 قطار: نزدیک ‌ترین ایستگاه قطار تا فرودگاه با ۱۵ دقیقه پیاده روی قابل دست رسی است.

 

بازدیدها: 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *