فاصله مشهد تا شهرهای مهم

مشهد

                                                                                                                      مشهد حرم امام رضا

مشهد در کجا قرار دارد و مهم ترین شهرهای نزدیک مشهد کدامند

مشهد یکی از شهرهای پر بازدید ایران است. شهر مشهد از همه جای ایران بازدید کننده دارد. در ادامه فاصله چند شهر مهم ایران تا مشهد را باهم بررسی می کنیم. پس با ویداگشت تا انتهای مقاله همراه باشید.

مشهد یا طوس یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایران، که میزبان معروف ترین آثار تاریخی و باستانی است. که همه ساله گردشگران زیادی را برای گذراندن اوقات خوشی در میان طبیعت جذاب، باغ ها و پارک ها و همچنین مذهبی کهن به خود جذب می کند. بناهایی مانند مسجد گوهرشاد، حرم امام رضا، و تعداد زیادی جاذبه های گردشگری.

اگر می خواهید تجربه ای منحصر به فرد از سفر و بازدید از آثار باستانی مشهد داشته باشید. ابتدا باید بدانید مشهد در کجای ایران قرار دارد. و فاصله آن با سایر شهرهای مهم گردشگری چقدر است.

مشهد کجاست؟

مشهد در منتهی الیه منطقه خراسان در نزدیکی طوس باستان واقع شده است. و از سمت شمال با شهرستان کلات نادر و از شمال شرقی با شهرستان ترکمنستان همسایه است. و در ارتفاع 985 متری از دریا قرار دارد. همسطح و از شرق به شهر هرات و از سمت غرب به شهر نیشابور و از جنوب با شهر فریمان همسایه است.

فاصله مشهد تا تبریز

شهر تبریز در شمال غرب کشور واقع شده است. و حدود 1520 کیلومتر با مشهد فاصله دارد که با ماشین تقریباً 16 ساعت و 3 دقیقه راه است. اما از طریق خطوط هوایی، از فرودگاه تبریز می توانید در عرض دو ساعت به آنجا برسید.

فاصله مشهد تا اصفهان

با پروازهای فرودگاه بین المللی شهید بهشتی می توانید مسافت بین دو شهر را در مدت 1 ساعت و 30 دقیقه طی کنید. پرواز راحت ترین و سریع ترین راه برای سفر بین این دو شهر است.

فاصله مشهد تا تهران

تهران پایتخت ایران حدود 899 کیلومتر با مشهد فاصله دارد. که اگر با ماشین شخصی سفر کنید تقریباً 10 ساعت راه است. اما اگر بخواهید از فرودگاه مشهد پرواز کنید در عرض 1 ساعت و 15 دقیقه به مقصد می رسید.

فاصله مشهد تا شیراز

فاصله دو شهر حدود 1384 کیلومتر تخمین زده شده است. که معادل 14 ساعت و 50 دقیقه با ماشین است. که اگر با پرواز از فرودگاه مشهد سفر کنید در عرض 1 ساعت و 35 دقیقه به مقصد می رسید.

فاصله مشهد تا اهواز

شهر اهواز در جنوب غربی ایران قرار دارد. و طبق برآوردهای گوگل مپ حدود 1627 کیلومتر با مشهد فاصله دارد. و اگر با ماشین شخصی خود سفر کنید 17 ساعت و 26 دقیقه زمان را طی خواهید کرد. پرواز با هواپیما از فرودگاه بین المللی اهواز تا فرودگاه مشهد یکساعت است.

فاصله مشهد تا یزد

فاصله شهر مشهد تا یزد حدود 906 کیلومتر تخمین زده شده است. که تقریباً 10 ساعت و 10 دقیقه وبا پرواز از فرودگاه بین المللی یزد به مشهد حدود  ساعت و ربع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *