سفر زمینی از بندرعباس به کیش

وقتی صحبت سفر به میان می‌آید انتخاب راه سفر یکی از دغدغه‌های مهم پیش روی هر مسافر است. کیش یکی از پربازدیدترین مناطق توریستی کشور است و در سال بیش از یک میلیون نفر مسافر جذب می‌کند. برای همین ما امروز قصد داریم به یکی از پرتکرارترین سوالات کاربران در مورد سفر به این جزیره پاسخ بدهیم. سوال این است: چگونه از بندرعباس تا کیش برویم؟

فاصله بندرعباس تا کیش

از مرکز بندرعباس تا جزیره کیش ۳۱۰ کیلومتر مسافت است، اما برای این سفر این فاصله به کار نخواهد آمد زیرا فاصله بندرعباس به کیش و زمان لازم برای این سفر بستگی به دلایل مختلفی دارد. مثلا اینکه از چه راه و روشی اقدام به سفر کنید، در کدام فصل تصمیم به صفر بگیرید و غیره که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

چگونه از بندرعباس به جزیره کیش برویم؟

برای سفر از بندرعباس به کیش گزینه‌های مختلفی وجود دارد که انتخاب راه مناسب بستگی به عواملی چون بودجه و همینطور سلیقه و زمان شما دارد. این روش‌ها عبارتند از:

سفر از بندرعباس به کیش با هواپیما

می‌توان گفت که سفر هوایی از بندرعباس به جزیره کیش، آسان‌ترین راه‌ است. زیرا فاصله بندرعباس تا جزیره کیش با هواپیما حدود 250 کیلومتر بوده و در مدت کمتر از یک ساعت به کیش می‌رسید. فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به فرودگاه بین‌المللی کیش پرواز مستقیم دارد.

هرچند پروازها در اکثر مواقع با تاخیر روبرو می‌شوند ولی باز هم به‌ طور متوسط، سفر از بندرعباس به کیش کمتر از یک ساعت زمان می‌برد. البته به شرایط آب ‌و هوا و شرکت هواپیمایی نیز بستگی دارد.

 

سفر از بندرعباس به کیش با کشتی

تعداد زیادی از گردشگران نیز به دلیل مسیر زیبای دریا و لذت آن، سفر با کشتی را انتخاب می‌کنند. بهترین راه آبی به جزیره کیش، از بندر چارک بوده و بیشترین تردد کشتی‌ها به کیش نیز از راه این بندر است. تمام مدت روز در بندر چارک کشتی‌هایی جهت جابجایی مسافران وجود دارند.

از بندرعباس تا بندر چارک حدود 200 کیلومتر است. اگر با هواپیما، قطار یا اتوبوس به بندرعباس رسیده‌اید باید با تاکسی یا اتوبوس به بندر چارک بروید. از بندر چارک تا جزیره کیش حدود 30 کیلومتر راه است. این مسیر را می‌توانید با لندینگ‌ کرافت بروید که در شرایط عادی حدودا دو ساعت و نیم طول زمان می‌برد. همچنین می‌توانید با کشتی تندرو یا لنج این مسیر را طی کنید. انتخاب با شماست.

 سفر از بندرعباس به کیش با لنج

سفر با لنج یکی از دیگر راه‌های مناسب برای طی مسافت بندرعباس تا جزیره کیش است و می‌تواند تجربه‌ای متفاوت برای شما باشد. سفر با لنج نیز زمان کمی می‌برد و از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌هاست. همچنین می‌تواند بسیار به صرفه باشد. لنج‌‌ها در اسکله منتظر هستند تا شما را به جزیره کیش برسانند.

فراموش نکنید که در سفر با لنج اگر خودرو شخصی‌ به همراه داشته باشید باید یک هزینه اضافه‌ی دیگر هم برای حمل خودرو بپردازید.

 

سفر از بندرعباس به کیش با ماشین شخصی

با وجود گران شدن قیمت بنزین، باز هم سفر با ماشین شخصی یکی از به صرفه‌ترین راه‌های مسافرت از بندرعباس به جزیره کیش است. همچنین در سفر با خودروی شخصی، کنترل سفر در دست خودتان خواهد بود و آزادی بیشتری برای بازدید از جاذبه‌های اطراف جزیره کیش و اقامت در آن دارید.

اگر قصد دارید که از مسیر لذت ببرید، سفر با خودروی شخصی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. درست است که سفر با خودروی شخصی نسبت به سفر با هواپیما و قطار زمانبرتر است اما ارزش حداقل یکبار امتحان کردن را دارد و می‌توانید تجربه شیرینی را در تعطیلات خود داشته باشید.

در صورت سفر با ماشین شخصی، پس از اینکه به بندرعباس رسیدید برای رفتن به جزیره کیش سه راه دارید. برای رفتن از بندرعباس به کیش باید به بنادر آفتاب، یا بندرلنگه و یا بندر چارک بروید. بندر چارک در تمام فواصل مملو از کشتی‌هایی است که برای حرکت به سمت کیش هستند.

بندرعباس تا بندر چارک حدود 200 کیلومتر فاصله دارد. اگر قصد دارید با خودروی شخصی‌ به کیش بروید می‌توانید با لندینگ‌ کرافت سفر کنید.

بندر آفتاب تا جزیره کیش حدود 20 کیلومتر فاصله دارد و این مسیر با شناور مسافربری حدود نیم ‌ساعت و با شناور حمل خودرو حدود یک ساعت زمانبر است. فاصله بندر چارک تا جزیره کیش نیز حدود 22 کیلومتر است که طی این مسیر با شناور مسافربری حدود یک ساعت و با شناور حمل خودرو حدود دو و نیم ساعت نیاز به زمان دارد. فاصله بندر چارک تا جزیره کیش هم حدود 90 کیلومتر بوده که با شناور مسافربری حدود دو و نیم ساعت و با شناور حمل خودرو حدود چهار ساعت زمان نیاز دارد.

 سفر از بندرعباس به کیش با اتوبوس دریایی

برای جابه‌جایی از بندرعباس به کیش سه بندر لنگه، چارک و آفتاب وجود دارد که امکان رفتن به کیش را با خودرو شخصی نیز فراهم می‌کنند. بندر لنگه تا جزیره کیش ۹۳ کیلومتر فاصله دارد و زمان مورد نیاز برای طی کردن این مسافت با شناور حمل خودرو (لندینگ کرافت) و مسافر ۴ ساعت است، این در حالی است که از بندر چارک تا کیش که فاصله ۳۲ کیلومتری دارند به ۲.۵ ساعت زمان و در نهایت طی کردن فاصله ۱۸ کیلومتری از بندر آفتاب به کیش ۱ ساعت زمان مورد نیاز است.

نکته جالب توجه برای اینکه بدانیم چگونه از بندرعباس به کیش برویم، این است که تمام زمان‌هایی که در بالا ذکر شد حدودا نصف می‌شود در صورتیکه با شناور مسافربری به جزیره کیش سفر کنیم. خوب است در جریان باشیم که با توجه به اینکه شناورهای بندر چارک از ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر، هر دو ساعت سرویس‌دهی می‌کنند و این بندر فاصله معقولی تا جزیره کیش دارد، چه بسا گزینه مناسب‌تری برای این سفر دریایی و جابه‌جایی از بندرعباس تا کیش باشد و با برنامه‌ریزی بشود بدون معطلی از چارک به کیش رفت.

هزینه سفر از بندرعباس به کیش

سوالی که برای اکثر افراد به وجود می‌آید، هزینه سفر از بندرعباس به کیش است. در واقع هزینه این هزینه سفر بستگی به روش انتخابی شما دارد. اینکه از چه کدام روش‌های بالا اقدام به این سفر کنید. اما در این مطلب روش‌های اقتصادی و ارزان قیمت را به طور کامل برای شما شرح دادیم.

نکته‌ی دیگر این است که قیمت‌ها با توجه به فصول و دلایل دیگر متغیر بوده و نمی‌توان قیمت دقیقی برای این مسیر برآورد کرد. شما باید هر زمان که قصد سفر دارید، ابتدا قیمت‌ها را از طریق سایت‌ها چک و سپس اقدام به مسافرت کنید.

سفر دریایی از بندرعباس به کیش چه به همراه ماشین شخصی باشد و چه بدون وسیله نیاز به رعایت چند نکته است که بسیار توصیه می‌شود:

نکاتی که باید در سفر دریایی از بندر عباس به کیش به آن‌ها توجه کنیم

  1. مدارک شناسایی خود را فراموش نکنید و با خود به همراه داشته باشید.
  2. اگر حیوان خانگی‌تان را با خود به سفر برده‌اید، شناسنامه و گواهی سلامتش را فراموش نکنید.
  3. در طول مسیری که روی اب هستید از دویدن و خم شدن به سمت آب بپرهیزید.
  4. برای جلوگیری از دریازدگی قرص ضد حالت تهوع بخورید.
  5. مراقب کودکان خود باشید .
  6. از پهن کردن زیر انداز در کنار ماشین جدا خودداری نمایید.
  7. از داشتن وسایلی چون کپسول گاز جدا خودداری نمایید.
  8. اگر باردار هستید از سوار شدن بپرهیزید مگر با مجورز دکتر.
  9. اگر ناراحتی قلبی و عروقی دارید از سوار شدن به روی کشتی بپرهیزید مگر با تایید و اجازه دکتر.

 

 

بازدیدها: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *