زمستان در آنتالیا

آنتالیا در زمستان

 

 

اگر قصد دارید در زمستان به آنتالیا سفر کنید ما توضیح مختصری راجب اماکن تاریخی به شما میدهیم.

در نگاه اول وقتی به فصل زمستان اشاره می کنید، باران، رعد و برق، رعد و برق و همه پدیده های طبیعی که مشخصه فصل زمستان است به ذهنتان خطور می کند، یعنی فصل نامناسبی برای گردشگری و طبیعت گردی به خصوص در کشورهای ساحلی که بسیاری از آنها وجود دارند. سواحل و اگرچه این یک تفکر طبیعی است، زمستان در ترکیه به طور کلی و آنتالیا به طور خاص زمان بسیار خوبی برای سفر و قدم زدن در زیباترین مکان های گردشگری آنتالیا در زمستان این شهر تاریخی شگفت انگیز است.

زمستان آنتالیا عمدتاً آفتابی است، هفتاد درصد از فصل زمستان عمدتاً بدون باران می گذرد، در حالی که تنها سی درصد از این فصل احتمالاً در طول آن باران می بارد. در مورد دمای هوا در فصل زمستان، میانگین دما بین 14 تا 17 درجه سانتیگراد است.که نشان می دهد زمستان در آنجا خیلی سرد نیست و همانطور که اشاره کردیم اکثر اوقات هوا آفتابی است.

مهم ترین ویژگی که آنتالیا یا ترکیه را به مقصدی توریستی برای شما تبدیل می کند، قیمت پایین سفرها و هزینه ها نسبت به بقیه ایام سال است. و زمستان فصل رونق توریستی نیست که به هنگام گشت و گذار در شهر آسایش و آرامش می بخشد. اما سوالی که مطمئنا به ذهن شما خطور می کند این است که آنتالیا یک شهر ساحلی است که دارای چندین آبشار مشخص می باشد، زیرا رودخانه کوبورچای از میان آن می گذرد، علاوه بر آن مشرف به دریای مدیترانه است و این همه آبشارهای شگفت انگیز وجود نخواهد داشت.

مناسب برای بازدید در زمستان، زیرا آب سرد به ورزش کمک نمی کند. و من به شما پاسخ می دهم که ممکن است نتوانید ورزش های آبی انجام دهید یا حتی نتوانید به دره کوپرولو و قایق رانی در رودخانه یا شنا در ساحل مدیترانه بروید. ولی شما میتوانید از مکان های تاریخی دیدن کنید. در ادامه ما چند مکان تاریخی را به شما معرفی میکنیم.

شما میتوانید برای سفر با تیم ویداگشت در ارتباط باشید و بهترین خدمات را از ما دریافت کنید.

کالیچی

کالیچی (شهر باستانی آنتالیا): شهر میراث آنتالیا به حساب می آید زیرا شهر، تمدن های متعددی مانند تمدن بیزانس و تمدن روم تا تمدن سلجوقی و تمدن عثمانی است. در نگاه اول وقتی به شهر نگاه می کنید متوجه می شوید که داخل یک قلعه هستید. جایی که شهر توسط چندین دیوار احاطه شده است. و ورودی های آن دروازه هایی مانند دروازه هادیان و دروازه کالیکاپیسی است. که توسط بیزانسی ها برای محافظت از شهر در برابر هرگونه تهاجم خارجی ساخته شده است. این شهر با خیابان های باریک با کفی متشکل از سنگ و شن، مسافرخانه های کوچک و بناهای تاریخی پراکنده جز مکان های گردشگری آنتالیا در زمستان مشخص است.

دروازه هادریان کاپیسی

دروازه هادریان کاپیسی: دروازه ای میراثی که در قرن دوم قبل از میلاد در دوران رومیان ساخته شد. دروازه از سه قسمت تشکیل شده است، بنابراین گاهی اوقات به آن دروازه سه گانه می گویند.

بندر قدیمی

 این بندر در قرن دوم قبل از میلاد نیز ساخته شده است، زیرا با تامین لوازم مورد نیاز، این بندر به تازگی مرمت شده است تا با قایق های توریستی فراوان به زیارتگاه باستان شناسی تبدیل شود.

برج هدیرلیک

  یکی از بناهای تمدن روم باستان، گاهی اوقات به آن برج رومی نیز می گویند. این برج علاوه بر یک باغ بزرگ، مشرف به بندر قدیمی است. هنگام غروب خورشید، زمانی که خورشید می گذرد، مملو از بازدیدکنندگان است. و در اعماق دریای مدیترانه فرو می رود.

برج ساعت

برج سنگی شامل سه طبقه و در طبقه دوم ساعت قرار دارد که یکی از خرابه های باستانی شهر قدیمی است.

مناره شکسته

 در زمان رومیان به عنوان معبد ساخته شد، سپس تمدن ها موفق شدند چندین بار آن را از کلیسا به مسجد تغییر دهند. تا در پایان قرنطینه با آتش سوزی در مسجد ختم شود. وضعیت و تنها آن مناره از آن باقی مانده بود.

خیابان چتر

 یکی از مکان های فوق العاده است که با صدها چتر رنگارنگ پوشیده شده است. که منظره ای زیبا را به نمایش می گذارد که می توانید با آن عکس یادگاری بگیرید. این خیابان همچنین دارای کافه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های کوچکی است که می‌توانید از طریق آن‌ها سوغاتی و عتیقه‌جات بخرید.

اگرچه استراحتگاه های ساحلی درزمستان بسته میشوند. اما خیابان چتر مکانی پر جنب و جوش است. که درهای خود را تا ساعات اولیه صبح باز می کند، مکانی که بسیاری از مراکز خرید و سینماهای مدرن در آن قرار دارند .همچنین میتوانید سوار تله کابین سوید و لذت ببرید. 

سلگه

 شهر سلگه یکی از شهرهای باستانی و بهترین مکان برای گردشگری آنتالیا در زمستان است که در قرن پنجم قبل از میلاد یعنی قبل از تمدن روم ساخته شده است. این شهر در دره کوپرولو و بر روی یکی از تپه ها و کوه های شیب دار این دره با ارتفاع 100 متری از سطح زمین قرار گرفته است و همچنین مشرف به دریای مدیترانه است. این شهر و تئاتر روم باستان نیز متمایز است، که تئاتر بزرگی است و می تواند ده هزار تماشاگر را در خود جای دهد. روی این تئاتر نمادهای تمدن روم باستان که نشان دهنده دوئل های مختلف ورزشی و رزمی است و مجسمه هایی از برندگان این دوئل ها که نشان دهنده ورزش های المپیکی است که تمدن روم را مشخص می کند، حک شده است.   

موزه آنتالیا

مکانی فوق‌العاده برای گذراندن یک روز کامل، زیرا موزه شامل سالن‌ها و نمایشگاه‌های بسیاری است. که مهم‌ترین آثار تاریخی و مجسمه‌ها را به شما معرفی می‌کند که سن آنها در طول اعصار متفاوت است، از تمدن‌های ماقبل تاریخ شروع می‌شود. این موزه همه روزه به جز دوشنبه، از ساعت 8:30 صبح تا 7:30 بعد از ظهر درهای خود را باز می کند و در کنیالتی کادسی واقع شده است. موزه آنتالیا آثار موجود در آنجا به ترتیب زمانی نمایش داده شده اند، سالن ها به ترتیب چیده شده اند.

و شما آنها را به شرح زیر خواهید دید

 تالار اول: تالار تاریخ طبیعی و دوران پیش از تاریخ

تالار دوم: اولین سالن آثار کوچک

سالن سوم: تالار خدایان

تالار چهارم: دومین تالار کوچک آثار است

سالن پنجم: تالار امپراتورها

تالار ششم: تالار فرهنگ های قبر

تالار هفتم: تالار ارز

تالار هشتم: تالارهای قوم نگاری

مینی سیتی

مینی سیتی در ساحل کنیالتی روبروی پارک آبی و هتل هیل ساید سو قرار دارد. و یکی از بهترین مکان های گردشگری آنتالیا در زمستان است. این شهر باغی است که به روی بازدیدکنندگان باز است. و ساختمان ها و شهرها را به عنوان مدل های مینیاتوری به نمایش می گذارد. همانطور که در وب سایت آن نشان داده شده است، اجازه ورود به شهر از نه صبح تا یازده شب (9 صبح: 11 شب) شروع می شود. و همچنین هزینه های  ورودی بسیار پایین حدودا 2 پوند است. این شهر کوچک امکان بازدید  را می دهد. که در مراحل تاریخ غواصی کنید و تمام مکان های تاریخی و باستان شناسی ترکیه را ببینید.

گویی با هواپیما در اطراف ترکیه پرواز می کنید و از بالا به آن نگاه می کنید. این شهر یک زیارتگاه فرهنگی و آموزشی برای بزرگسالان و کودکان به حساب می آید. مهم‌ترین این بناها برای مثال، مسجد ایاصوفیه، ایستگاه راه‌آهن حیدرپاشا، کلیسای آکدمیر و کوه نمروت هستند. اگر به آنتالیا سفر کردید، مطمئن شوید که این شگفتی را از دست ندهید.

هرم شیشه ای

هرم شیشه ای یک مجموعه کنفرانس چند منظوره است که در آنتالیا واقع شده است. این ساختمان از دو طبقه متشکل که دارای پنج سالن تشکیل می باشد. که بزرگترین آن شامل 2400 صندلی مجهز به کلیه خدمات و دستگاه گرمایشی در بالاترین سطح می باشد. و فضای باز نمایشگاهی در زمینی به مساحت 15000 متر مربع که در آن نمایشگاه و همایش برگزار می شود. سالن های پیرامید بهرای کنفرانس ها، سمینارها، سخنرانی ها، کنسرت ها و نمایشگاه های مختلف ملی و بین المللی ایده آل هستند.

هرم شیشه ای آنتالیا شهری پر از بناهای تاریخی و مراکز خرید علاوه بر تمامی جاذبه های گردشگری است، به همین دلیل در تابستان مقصد گردشگری است و در زمستان مکان های گردشگری زیادی در آنتالیا وجود دارد.

بازدیدها: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *