راهنمای خرید کوله پشتی برای مسافرت زنان

افراد زیادی در دنیا که اهل سفر هستند به جای چمدان و کیف دستی و غیره دوست دارند که از کوله پشتی استفاده کنند. اگر کوله پشتی درست و مناسبی را انتخاب کنید و وسایل خود را هوشمندانه در آن قرار دهید مسلماً می‌توان گفت که به راحتی نیز می‌توانید در طول سفر از آن بهره ببرید. خوب چگونه یک کوله پشتی مناسب انتخاب کنیم؟

اندازه:

اگر بدانید و بتوانید ابزارها و لوازم سفر درست و مناسبی را انتخاب کنید آنگاه اندازه کوله پشتی شما نیز بسیار کم خواهد کرد. عموما اندازه کوله پشتیها را به لیتر می گویند. ابتدا شاید به نظرتان کوله پشتی ۷۰ لیتری برای سفرهایتان مناسب باشد. اما اگر اقلام ضروری سفر خود را صحیح انتخاب کرده باشید آنگاه سایز کوله پشتی شما حتی به ۴۰ لیتر هم کاهش یابد. فراموش نکنید که در صورت نیاز به استفاده از هواپیما، قطار و وسایل حمل و نقل متفاوت باید حجم کوله پشتی شما متناسب با استانداردهای آن‌ها باشد تا هزینه‌های اضافی روی بلیت شما محاسبه نگردد.

جنسیت:

شاید باورتان نشود اما جنسیت در انتخاب کوله پشتی مهم است. تفاوت کوله پشتی های زنانه و مردانه صرفاً در زیبایی ظاهری و رنگ آن‌ها نیست. زنان و مردان تفاوتهای فیزیولوژیکی دارند که باعث می‌شود کوله پشتی های طراحی شده برای هر کدام متفاوت از دیگری باشد. بطور مثال مردها شانه های عریضتر داشته و مرکز ثقل کوله پشتی می‌تواند به شانه های آن‌ها نزدیکتر باشد. اما برای خانمها بهتر است با توجه به اینکه استخوان بندی تحتانی بدنشان بزرگ‌تر و قوی‌تر است مرکز ثقل کوله به پایین آن نزدیک باشد.

زیپ های کوله:

برخی کوله ها فقط از بالا باید آن‌ها را باز کرد و وسایل را در آن‌ها گذاشت. این به معنی آن است که وسایلی که ته کوله هستند باید در طول حرکت کمترین احتمال نیاز به آن‌ها وجود داشته باشد. اما امروزه بسیاری از کوله ها زیپ های متعدد داشته و از حتی از جلوی آن‌ها هم امکان دسترسی به محتویات درون آن‌ها میسر است. برخی از کوله ها هم هم از بالا، هم پایین و هم از جلو زیپهایی برای دسترسی به محتویات درونشان را طراحی کرده‌اند.

کوله های جفتی:

برخی از کوله ها دارای بخشی هستند که در طول گردشهای روزانه می‌توانند توسط زیپی از کوله اصلی جدا شده و وسایل کمتر و ضروری گردش روزانه یا چند ساعته شما را در خود جای دهند. شاید خرید این کوله ها انتخاب صحیحی برای گردشگری و سفر شما باشد. اما به هر حال پیشنهاد می‌کنیم که حتماً یک کوله پشتی کوچکتر و کم حجم نیز برای حمل و نقل وسایل مورد نیاز در طول سفر داشته باشید که با آن بتوانید راحتتر به گردش های درون شهری در سفر خود بپردازید.

قیمت:

مسلماً قیمت یکی از مهمترین پارامترهای انتخاب کوله پشتی خواهد بود. اما به نظر ما بهتر است کمی برای خرید کوله پشتی دست و دلباز هم باشید. در صورت خرید یک کوله خوب و مناسب می‌توانید از آن سالیان سال بهره ببرید و آن را همراه خود در همه انواع سفرها داشته باشید. پس ارزشش را دارد که با دقت و صرف زمان و هزینه متناسب برای خود کوله پشتی تهیه کنید که از امکانات و توانایی آن جهت همراهی شما در انواع متفاوت سفرها مطمئن باشید.

بازدیدها: 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *