داروهای ممنوعه در سفر به تایلند

 

دارو ها و تجویز دارو در تایلند به شدت کنترل شده و حتی برای به همراه داشتن دارو های خود نیاز به اجازه کتبی دکتر خود دارید.

اگر بیمار هستنید و قصد سفر به تایلند را دارید، پیش از سفر لیست دارو های خود را با سفارت تایلند حتما در میان بگذارید تا دچار درد سر نشوید، بار ها دیده شده که در فرودگاه تایلند مسافری به علت عدم اطلاع از قوانین دارو در تایلند دچار مشکل شده و تا روشن شدن محیات غرص ها ساعت ها در فرودگاه معطل شده است. اگر در نوروز به تایلند سفر می کنید باید بدانند هر دارویی که با خود همراه دارند باید مجوز پزشک را داشته باشد و حتی در بعضی از موارد ارائه ندادن مجوز قانونی، باعث شده تا فرد تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. 
قرص های زیادی در ایران مجاز هستند اما در دیگر کشور ها حمل کردن آنها نوعی جرم محسوب میشود، برای مثال  قرص های خواب آوری که از خانوداه بنزودیازپین باشند در تایلند ممنوع هستند، بنابر این گردشگران  باید قبل از سفر در این مورد تحقیق کنند.

در تایلند هر دارویی که از مواد زیر تشکیل شده باشد غیر مجاز و بسته به اندازه ای مه به همراه فرد باشد 1 سال تا 20 سال زندانی دارد.

با داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند آشنا شوید

هر گونه داروی خواب به هر شکل دارویی که باشد، اجازه ورود به این کشور را ندارد و جزء داروهای غیرمجاز در سفر به تایلند محسوب می‌شود. اگر حتی برای خوابیدن در حین پرواز، قرص خواب آور همراه خود داشته باشید و مسئولین فرودگاه این موضوع را متوجه شوند، قطعا مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگین خواهید بود.

همراه آوردن هر گونه قرصی که حاوی هروئین باشد، به کشور تایلند غیر مجاز است. شاید برخی از داروهایی که مصرف می‌کنید، به میزان کم حاوی هروئین باشند و شما از آن بی اطلاع باشید. به همین خاطر باید حتما در مورد ترکیبات دارویی که مصرف می‌کنید، تحقیق نمایید. زیرا اگر حتی به صورت سهوی دارویی همراه داشته باشید که حاوی مقادیر بسیار کمی از هروئین باشد، شما زندانی خواهید شد.

همراه داشتن داروهای حاوی آمفتامین یکی از جرایم مهم کشور تایلند محسوب می‌شود. به همین خاطر هر گونه دارویی که در ترکیبات آن از آمفتامین استفاده شده باشد، جزء داروهای غیر مجاز در سفر به تابلند به شمار می‌آید. شاید با خودتان بگویید که چرا باید داروهایی حاوی آمفتامین مصرف کنید؟ اما جالب است بدانید که در برخی از داروهای لاغری نیز مقادیر کمی آمفتامین وجود دارد. پس بهتر است به هیچ وجه از این نوع داروها همراه خود نداشته باشید زیرا همانند مورد قبلی، جزای همراه داشتن این نوع دارو، زندان خواهد بود و با پرداخت نقدی قادر به حل کردن موضوع نیستید.

حمل نمودن هر گونه دارویی که حاوی اکستازی باشد نیز جرم بوده و جریمه نقدی سنگینی را باید بابت آن پرداخت نمایید. حتی اگر قرص‌های اکستازی فاقد لیبل و نام باشند، به آزمایشگاه انتقال داده می‌شوند تا اجزای تشکیل دهنده آن مشخص شود.

همراه داشتن هر گونه داروی حاوی کوکائین و LSD نیز مجازات سنگینی برای افراد خاطی در بر خواهد داشت. بر اساس آمار به دست آمده، کسانی که داروهای حاوی کوکائین همراه خود داشته اند، در 90 درصد مواقع، به زندان فرستاده شده‌اند. البته میزان، دوز و دلیل همراه داشتن چنین داروهایی نیز مهم است. اگر مقدار آن بسیار اندک باشد، مجبور به پرداخت جرایم نقدی بسیار سنگین خواهید بود.

هر گونه داروی روان‌گردان نیز جزء داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند محسوب می‌شود و کاملا مشخص است که باید از همراه داشتن آنها اجتناب کنید. اما شاید برخی از داروهای اعصاب، درصد کمی از داروهای روانگردان را همراه خود داشته باشند و برای شما ایجاد مشکل کنند. به همین خاطر اگر قصد سفر به کشور تایلند را دارید و از داروهای اعصاب یا ضد افسردگی استفاده می‌کنید، بهتر است در صورت امکان دارو را همراه خود نبرید و اگر خیلی بر این موضوع اصرار دارید، حتما مراتب را به پزشکان دارو ساز اطلاع دهید تا از بابت ترکیبات آن آسوده خاطر باشید.

لازم به ذکر است که همراه داشتن هر گونه داروی حاوی کدئین و مورفین نیز جزء داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند محسوب می‌شود و مسئولین حکم سنگینی برای افراد خاطی در نظر خواهند گرفت. شاید عجیب باشد اما برای کسانی که داروهای حاوی مورفین و کدئین همراه داشته باشند، بین 3 تا 5 سال زندانی در نظر گرفته خواهد شد. این در حالی است که همه ما می‌توانیم حتی بدون مجوز دکتر، استامینوفن کدئین را از تمامی داروخانه‌های ایران تهیه کنیم.

در نهایت باید این مساله را به شما خاطر نشان کنیم که همراه داشتن تعداد و حجم زیادی از یک یا چند نوع مختلف دارو در سفر به تایلند، غیر مجاز خواهد بود. این یعنی حتی اگر داروی قلب یا فشار خون‌تان را همراه می‌برید، بهتر است بیش از یک برگه آن را در چمدان قرار ندهید. زیرا حکم کالای قاچاق پیدا کرده و شما را دچار دردسر می‌کند.

بازدیدها: 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *