خسیس ترین ایرلاین جهان

بازدیدها: 57

مسافران هواپیمایی فوق العاده کم هزینه اسپریت ایرلاین (Spirit Airlines) که برای کاهش هزینه ها از چمدان های بزرگشان صرف نظر کرده اند و ساک های دستی شان را با خود حمل می کنند، این بار با سورپرایز جدیدی مواجه شده اند. این مسافران اجازه ندارند تمام وسایل شخصی خودشان را ببرند و باید یک چهارم از لوازمشان را کمتر کنند.

اسپریت ایرلاین؛ خسیس ترین ایرلاین دنیا

اسپریت ایرلاین یک شرکت هواپیمایی کم هزینه مستقر در فلوریدا است. اسپریت هشتمین هواپیمایی تجاری در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود که در سرتاسر آمریکا کارائیب، مکزیک، آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی پرواز مستقیم دارد. پایگاه های این ایرلاین در آتلانتیک (Atlantic City)، شیکاگو (Chicago)-اوهر (O’Hare)، دالاس (Dallas)-فورت ورث (Fort Worth)، دیترویت (Detroit)، فورت لادردیل (Fort Lauderdale) و لاس وگاس (Las Vegas) فعالیت می کنند.

در 6 مارس سال 2007 اسپریت به یک حامل کم هزینه تبدیل شد. طرح اولیه آنها با دریافت 10 دلار برای چمدان های چک شده و دو چمدان اول و 5 دلار برای چمدان های فرستاده شده 24 ساعت پیش از پرواز همراه بود.

تا چهارم آوریل با توجه به پایین ترین تعرفه گمرکی در ایرلاین اسپریت، مسافران تنها مجاز به حمل کیف دستی شان در پرواز بودند آن هم تا 42000 سانتی متر مکعب . اما از آن تاریخ به بعد تعرفه گمرکی بازهم تغییر کرد. باتوجه به تعرفه جدید: اندازه وسایل شخصی باید 25 درصد کمتر شوند و بیشتر از 315000 سانتی متر مکعب مجاز نیست.

رایان ایر، یکی از خسیس ترین ایرلاین های دنیا

در مقایسه با اسپریت ایرلاین، تعرفه گمرکی رایان ایر (Ryanair)، یکی از هواپیمایی های ارزان قیمت ایرلندی برای چمدان دستی در حدود 44000 سانتی متر مکعب می باشد. همچنین، مسافران مجاز به حمل یک ساک دستی با اندازه 14000 سانتی متر مکعب هستند. در مقایسه این دو ایرلاین با یکدیگر، رایان ایر واقعا سخاوتمندانه عمل کرده است.

شعار اسپریت ایرلاین

“پول کمتر، سفر بیشتر”… این شعار خسیس ترین ایرلاین دنیا یعنی اسپریت می باشد. این ایرلاین مستقر در فلوریدا که به همه شهرهای آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و کارائیب پروزا دارد، به طور حتم خسیس ترین ایرلاین دنیا محسوب می شود. اسپیریت ایرلاین برای ارائه پایین ترین نرخ پروازهایش پیشنهادات جدیدی دارد: “اگر از ما بلیط بخرید، شما را به همراه کیف دستی تان از مبدا تا مقصد مورد نظرتان صحیح و سالم خواهیم رساند. اما بدون چمدان، بدون هیچ گونه سرگرمی در پرواز، بدون نوشیدنی های رایگان یا رزرو صندلی دلخواه.”

اگر کابین گرم و نرم تری بخواهید، هنگام دریافت کارت پرواز 10 دلار آمریکا باید اضافه تر بپردازید. “ما چند صندلی دیگر به هواپیماها اضافه کرده ایم؛ هرچه با افراد بیشتری پرواز کنیم، هزینه های فردی کاهش می یابند. صندلی هواپیماهای ما ساده هستند و خم نمی شوند. از این رو می توانید مطمئن باشید که سر کسی روی دامن شما نخواهد بود.

اسپریت ایرلاین تنها حامل هوایی در دنیاست که چنین محدودیت های سفت و سختی و برای کاهش نرخ بلیط های خود دارد. “ما معتقدیم شما باید تنها برای خدمات و امکاناتی که دریافت می کنید، پول بپردازید، نه برای آنچه که دریافت نمی کنید.”

نرخ قیمت پایه هواپیمای آمریکایی و ارزان قیمت ویزایر (wizzAir) به شرح زیر است:

ویزایر : 10 تا 18 پوند یا 8 تا 14 یورو  به همراه یک ساک دستی بزرگ و حمل اقلام کوچکتر.

هواپیماهای آمریکایی تا به حال نرخ پایه پروازهای اقتصادی شان را آشکار نساخته اند؛ اما آنها ضامن “پایین ترین نرخ پرواز” برای پروازهای اقتصادی و “کمی گران تر” برای پروازهای معمولی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.