ترفندهای بستن چمدان

یکی از نکات سفر که همیشه افراد مختلفی با آن مشکل دارند و از دستش خلاصی نمی یابند، ترفندهای بستن چمدان است. اینکه اصلا چه لباس هایی با خود به همراه ببرند، چه وسایلی نیازشان می شود و چطور آن‌ها را در چمدان قرار دهند، همیشه مسائلی بوده که روزهای قبل از سفر، شما را دچار نگرانی می کرده است. اما به نظر ما این کار بسیار ساده است و ترفندهای بستن چمدان آنقدر راحت هستند که با یک بار درست انجام دادن آن برای همیشه، این نگرانی دست از سر شما بر می دارد. شما باید ابتدا از لوازم مورد نیازتان آگاه شوید و سپس با چند روش ساده آن ها را بسته بندی کنید.

لباس‌ها

قدم اول: تمام لوازم و لباس هایی که نیاز دارید را کنار هم بگذارید.

بعد از جمع کردن آن ها، نصف آن ها را عقب گذاشته و لباس های رنگ هم را کنار هم بگذارید. این مورد بستگی به خودتان دارد اما معمولا برای یک سفر ۵ روزه، شما ۵ تی شرت، دو شلوار و دو مانتو (خانم‌ها) نیاز دارید. معمولا یک چمدان با عرض ۵۰-۶۰ سانتی متر، می تواند دو شلوار برای مثال جین، سه سویتشرت، دو پیراهن و پنج تی شرت را در خود جای دهد.

قدم دوم: گام ۲: لباس های بافتنی، پشمی و نخی را انتخاب کنید.

این پارچه ها در برابر چین و چروک تمایل به مقاومت دارند و بسیار متنوع هستند (برخی از لباس ها می توانند به صورت دو منظوره آورده شوند، مثلا شلوار ورزشی و ساپورت ها به عنوان لباس خواب برداشته شوند).

گام ۳: لباس های نرم را لوله و آن هایی که شق و رق تر هستند را تا کنید.

تی شرت ها، شلوار جین، لباس هایی با پارچه های نخی و بافتنی زمانی که محکم لوله شوند، خراب نمی شوند و معمولا چروک نمی افتند. لباس هایی مانند پیراهن های پنبه ای، ژاکت های چرمی، لباس های رسمی، دامن و … باید به دقت تا شوند.

گام ۴: لباس های لوله شده زیر قرار بگیرند.

از ترفندهای بستن چمدان این است که لباس‌هایی که لوله کرده اید را در قسمت زیرین قرار دهید. به چمدانتان به عنوان یک کیک سه طبقه یا سه لایه نگاه کنید. لباس های لوله شده باید لایه اول این کیک باشند.

گام ۴: لباس های تا شده را روی لوله شده ها قرار دهید.

برای لایه میانی و کرمی کیک‌تان با بلند ترین مواد شروع کنید. منظور از بلند آن هایی است که نباید زیاد از حد تا شوند مانند دامن و شلوارهای پارچه ای که می توانند به اندازه طول چمدان تا شوند. لباسهایتان را روی یکدیگر قرار دهید و سعی کنید کمر لباس در بالا و پایین چمدان قرار گیرد. به این منظور باید برای مثال شلوار را از کمر روی لباس های زیرین قرار دهید و سپس آن قسمت را که از چمدان بیرون زده مجددا به داخل برگردانید و به سمت کمر تا کنید. سپس لباس بعدی را از جهت مخالف آن بگذارید؛ با این روش کمرهای ضخیم لباس ها روی همدیگر قرار نمی گیرند و یک طرف بلندتر از طرف دیگر نمی شود. سپس لباس های کوتاه تر مانند پیراهن های مردانه که یقه دارند را روی بلندترها طوری بگذارید که یقه به سمت دسته یا قفل چمدان باشد. آن ها را نیز روی هم در جهات مخالف هم بگذارید.

گام ۵: لباس‌های یقه‌دار را با کیسه های مخصوص خشکشویی بپوشانید.

این مورد شبیه به بوتاکس است اما برای لباس‌هایتان! از آنجا که سطح لغزنده کیسه، باعث می شود که لباس ها همش در یک جا نمانند، مقاومت آن ها در برابر چروک بیشتر خواهد شد. همچنین این مورد باعث تمیز ماندن نیز می گردد.

 گام ۷: لباس های مورد نیاز روی چمدان قرار گیرند.

یکی از ترفندهای بستن چمدان این است که لباس هایی که زودتر نیاز دارید را در روی بقیه قرار دهید. مثلا اگر فکر می کنید که در اولین جا به لباس راحتی تان احتیاج دارید، آن را رو قرار دهید.

 گام ۸: کمربند چمدان را رو لایه های آخر ببندید.

کفش‌ها

گام اول: از قانون سه استفاده کنید!

برای سفرتان یک جفت کتانی، یک صندل و یک کفش رسمی تر بردارید. کفش ها به خاطر شکلشان بیشتر جا را در چمدان می گیرند، پس آن کفشی که سنگین تر است را بپوشید و دو تای دیگر را بردارید.

گام دوم: پر کردن کفش ها را فراموش نکنید.

کفش هایتان را می توانید با قاب عینکی، شارژر، جوراب و یا هر وسیله کوچک دیگری پر کنید که از فضای داخلی آن ها استفاده کرده باشید.

گام سوم: هر کدام از لنگه های کفش را جدا گانه داخل کیسه مشمایی بگذارید.

کفش ها را بعد از پک کردن در کنار لبه چمدان و در کنار لباس ها در نقاطی که خالی تر هستند بگذارید.

 

لوازم آرایشی

گام اول: مواد آرایشی بهداشتی سایز سفری که چند منظوره هستند، بخرید.

مثلا اگر می خواهید لوازم آرایشی و ضد آفتاب بردارید، یک ضد آفتاب رنگی که در عین حال مرطوب کننده هم هست را انتخاب کنید. اگر در هتل اقامت دارید نیاز نیست با خودتان صابون و شامپو بگذارید که شاید در اتاق‌تان تمام شوند. اگر در هتل این لوازم را تمام کردید از پذیرش بخواهید که برایتان بیاورد. اگر نمی خواهید هزینه کنید و لوازم جدید بخرید، می توانید در قوطی های کوچک خالی، کرم های مورد استفاده تان را بریزید و قوطی اصلی را حمل نکنید.

گام دوم: محصولات شبیه به هم را در یک کیسه محکم بگذارید.

یک کیسه برای لوازم آرایشی، یکی برای لوازم شوینده و … نیاز است. این کیسه را در جیب روی چمدان قرار دهید.

لوازم شکستنی

لوازم شکستنی تان را داخل کیسه ای بگذارید و در داخل لباس محکمی بپیچید. لباس را در وسط چمدان طوری بگذارید که اطراف آن از لباس های دیگری پر شده باشد که مثل یک محافظ عمل کند.

نکته آخر از ترفندهای بستن چمدان این است که به هر مقصدی که رسیدید، لباس هایی که احتمال چروک شدنشان هست را حتما از چمدان در آورده و در کمد هتل آویزان کنید و در صورتی که فکر می کنید شاید از لباسی استفاده نکنید آن را به همان حالت لوله یا تا شده در چمدان نگه دارید.

 

بازدیدها: 43

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *