بهترین ساعت بازدید جاذبه های کیش

جاهایی که باید بین صبح تا بعد از ظهر در کیش بازدید شوند

1-تماشای طلوع آفتاب جزیره در پارک ساحلی سیمرغ و پارک مرجان : بهترین جایی که می توانید در هنگام طلوع خورشید آن جا باشید ، نواحی شرقی جزیره یعنی پارک ساحلی سیمرغ و یا پارک ساحلی مرجان است. عکس خورشید در حال طلوع بر روی آب خیلی جذاب خواهد بود. اما برای آن هایی که خیلی سحرخیز نیستند و خواب دم سحر را با هیچ لذتی در دنیا عوض نمی کنند از این مورد صرف نظر کنند و به سراغ ادامه مطلب بروند.

2- بازدید از پارک ساحلی مرد ماهیگیر : این ساحل ، شهرت زیادی به دلیل مجسمه های شنی دارد زیرا بهترین زمان برای ساخت مجسمه های شنی به دلیل وجود نور طبیعی خورشید ، در طول روز است .

3- بازدید از ساحل مرجان کیش : به دلیل ورزش های آبی در این ساحل پیشنهاد می شود در زمان روشنی هوا از آن بازدید کنید تا لذت ورزش هایی مانند جت اسکی ، بانانا و سایر تفریحات را از دست ندهید. امکان تماشای جانوران آبزی در روشنایی هوا ، دلیل دیگر این امر است.

4- پارک و اسکله میر مهنا : این پارک علاوه بر صبح در شب های جزیره هم دیدنی است. امکان برخورد با بومیان جزیره در زمان صبح بیشتر است و شما می توانید ارتباط بهتری می توانید با ساکنین ایجاد کنید.

5-مجموعه درخت سبز : خنکای هوای اطراف این مجموعه در روز و لذت تماشای درختان مرموز ، دلایلی است که ما بازدید روز را از این محل پیشنهاد می کنیم اما همان طور که پیش از این ذکر شد ، شما هر زمان دیگر هم که بخواهید از این مجموعه بازدید کنید باز هم زمان مناسبی است.

جاهایی که باید غروب ها در کیش بازدید شوند

1-کشتی یونانی : در صدر مکان های دیدنی کیش در غروب ، بالاتفاق معتقدیم که کشتی یونانی قرار دارد. عکس هایی که در غروب هنگام می توانید از این کشتی بگیرید با سایر تصاویر از این کشتی قابل مقایسه نیست. از آنجایی که کشتی یونانی در غرب جزیره قرار دارد ، خورشید به پس آن می رسد و صحنه جذابی را برای شکار دوربین به دستان پدید خواهد آورد.

2-نخلستان باغ بهشت : یکی از بهترین منظره هایی که می توانید از غروب خورشید شکار کنید ، صحنه غروب آفتاب در پشت نخل های قدیمی و افراشته شده جزیره است. اگر عکاسی هستید و یا عکاسی را دوست دارید ، حتما با دوربین به این باغ وارد شوید.

بین غروب تا آخر شب در تور کیش اینجا بروید

1-اسکله میر مهنا : بهتر است تایم بازدید خود را از این اسکله در شب هنگام تنظیم کنید . پارک ساحلی میرمهنا در شب میزبان گروه های موسیقی زنده است و نورپردازی های قشنگ هم در زیبایی شبانه این پارک نقش دارد.

2-باغ راه ایرانی : به دلیل فاصله باغراه ایرانی تا سطح دریا ، ممکن است دمای هوا را کمی بالاتر از سایر مکان ها احساس کنید ، لذا توصیه می شود در شب به این محل سر بزنید تا علاوه بر لذت بردن از دمای متعادل هوا ، شاهد و نظاره گر نورپردازی زیبای بناهای آن باشید. اما برای آن دسته از عزیزانی که قصد عکاسی و یا انتشار در شبکه های مجازی را دارند ، باید گفت که صبح تا ظهر زمان مناسب تری است.

3- پارک شهر کیش : طراحی و نورپردازی پارک شهر در شب بسیار زیباست و از طرفی هم به دلیل دوری از ساحل ، دمای آن بالاتر از سایر نقاط جذاب کیش است. لذا بهتر است در شب که هوا خنک تر از روز است از این محل بازدید کنید. این پارک می تواند استراحتگاه خوبی برای از بین بردن خستگی گشت و گذار شهری باشد.

بازدید از جاذبه های رایگان گردشگری در کیش

آب های نقره ای ساحل

خاک کیش ساخت مرجانی دارد و شما حتی می توانید از فاصله های خیلی دور هم کف دریا را به راحتی مشاهده کنید متخصصان محیط زیست علت این امر را به دلیل وجود مرجان ها می دانند. مرجان ها به صورت کاملا طبیعی سبب تصفیه آب و در نتیجه شفافیت می شود . آبهای سواحل کیش در زمره کم خطر ترین سواحل دنیا محسوب می شوند همچنین در آبهای ساحل هیچ کوسه و یا جانور خطرناکی مشاهده نمی شود، لذا هر زمان که دلتان هوس آب تنی کرد تعارف را کنار بگذارید و خود را به دلتان مدیون نکنید.

این جزیره از نظر جاذبه های گردشگری غنی است و شما به راحتی می توانید حتی هفته ها در این جزیره باشید بدون آن که مجبور به بازدید یک مکان تکراری باشید.

پارک ساحلی مرجان

قیمت ورودی : ورودی پارک برای ایرانیان و غیر ایرانیان رایگان است

تلفن محل : 076 4442 2121

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-وجود پیست و تفریحات آبی مانند جت اسکی ، غواصی ، بانانا، شاتل و پاراسل

– تماشای موجودات ابزی مانند صدف ، حلزون ، مرجان ها ، عروس دریایی ، شقایق دریایی و …

-تماشای طلوع خورشید

ساعت بازدید از مجموعه

مجموعه در تمام ساعت های شبانه روز در حال فعالیت است اما اگر در هنگام طلوع و غروب خورشید به آن سری بزنید استوری های زیباتری خواهید گرفت.

موقعیت جغرافیایی

در مجاورت بازار مرجان قرار دارد. برای رسیدن به پارک ساحل مرجان باید در ابتدا از طریق بزرگراه خلیج فارس به سمت شرق جزیره حرکت کنید. در تقاطع بزرگراه خلیج فارس به خیابان حافظ ، به سمت خیابان حافظ بپیچید. همین خیابان را مستقیم ادامه دهید و در میدان دوم به سمت راست خود ( بلوار نیما ) تغییر جهت دهید. حدود 200 متر پس از میدان پارس کافیست به سمت بریدگی سمت چپ خود تغییر مسیر دهید. پارک ساحلی مرجان مقابل شما خواهد بود.

توضیحات مکان

پارک ساحلی مرجان همانطور که گفته شد در ضلع شرقی جزیره قرار دارد شما می توانید پس از آن که از بازار مرجان خرید کردید به سمت ساحل جزیره کیش و این پارک حرکت کنید تا از تفریحات و امکانات این قسمت از جزیره لذت ببرید بهترین زمان برای بازدید از پارک ساحلی مرجان طلوع و غروب خورشید است تفریحاتی که در این جزیره می توانید انجام دهید شامل ورزش‌هایی مانند جت اسکی ، غواصی و دوچرخه سواری است.

چایخانه ، رستوران و بوفه های اطراف این پارک ساحلی برای بسیاری از گردشگران جذاب است و به گفته آنان از میان تعداد رستوران های اطراف این مکان ، حافظیه و فودلند دارای غذاهای بهتری هستند. ساحل مرجان کیش از استخوانهای سفید رنگ مرجان های مرده تشکیل شده است مرجان ها پس از مرگ به شکل سنگ های اسفنجی و یا سنگ هایی که دارای روزانه های از حباب هستند در می آیند همین امر زیبایی ساحل را چند برابر می‌کند. این ساحل برای طرفداران ورزش های آبی بسیار جالب نظراست ، تفریحات بانانا ، شاتل و پاراسل هم تجربه های منحصر به فردی به شما خواهند بخشید.

به طور کلی جزیره کیش از نظر داشتن سواحل مرجانی بسیار مشهور و غنی است مناطق مرجانی جزیره در چند نقطه مهم متمرکز شده‌اند ، این مناطق شامل زیر هستند:

منطقه مرجان های بزرگ : مقابل پلاژ خارجی و در قسمت پشتی هتل سیمرغ

منطقه ستن کرال : در شمال شرقی جزیره

منطقه وزه : در مقابل هتل داریوش

منطقه دیوار پرتغالی ها : در نواحی اطراف کشتی یونانی

نکاتی که دررابطه با مرجان ها باید در نظر بگیرید

· هرگز به مرجان ها دست نزنید .

· از قایقرانی در قسمت‌هایی که متعلق به این گونه جانوری است خودداری نمایید

· در مناطق مرجانی هرگز ماهیگیری نکنید

· چنانچه قصد غواصی دارید، تجهیزات خود را در مکان های مناسب قرار دهید

· از ریختن زباله به آب جداً پرهیز کنید زیرا مرجان ها به طور کلی نسبت به نوسانات شرایط محیطی و همچنین کیفیت آب به عنوان مثال ، شوری شفافیت اکسیژن محلول در آن و همچنین درجه حرارت بسیار حساس هستند و نسبت به تغییرات شرایط محیطی تحمل کمی دارند. هر گونه آلودگی محیط های دریایی می تواند سریع منجر به تخریب اکوسیستم شود.

نخلستان باغ بهشت

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت نخلستان باغ بهشت :

-غروب افتاب بی نظر نخلستان

-نخل های بلند و بسیار قدیمی

ساعت بازدید از مجموعه : همه روزه و 24 ساعته

موقعیت جغرافیایی

نخلستان باغ بهشت از نظر جغرافیایی در قسمت شمال غربی جزیره واقع شده است برای رسیدن به این منطقه شما باید از بزرگراه خلیج فارس به سمت بلوار جاسک حرکت کنید و در سه راهی به سمت راست خود تغییر مسیر دهید. پس از گذشت حدود ۶۵۰متر دوربرگردان را دور بزنید و بعد در خیابان فرهنگ به سمت راست بپیچید. پس از فرهنگ خیابان معلم و سپس خیابان ناخدا انتهای مسیر شما خواهد بود نخلستان باغ بهشت در مجاورت خیابان ناخدا قرار دارد.

توضیحات مکان

یکی دیگر از جاهای دیدنی که باید شما در تور کیش خود از آن بازدید کنید نخلستان باغ بهشت کیش است این نخلستان همانطور که گفته شد در غرب محله سفین قرار دارد. عکس های زیبایی که می توانید در هنگام غروب خورشید نخلستان ثبت کنید را هیچ جای دیگری از جزیره نخواهید یافت در طی قرن ها شغل اصلی مردمان جزیره کیش فروش خرما بوده است زیرا که خاک مناسب و آب و هوای گرم منطقه محل مناسبی برای رشد و پرورش نخل ایجاد کرده است. هم اکنون وظیفه مراقبت از این نخلستان ها به عهده سازمان توسعه فضای سبز جزیره کیش است و این سازمان خوشبختانه اخیرا شروع به کاشت نخل های بیشتری کرده است.

نکاتی که دررابطه با نخل ها باید در نظر بگیرید

1-جالب است بدانید که درختان نخل آن قدر محترم هستند که برای شمارش، باید آنها را نفر خطاب کنید.

2-مرگ نخل تدریجی ست، یعنی در ابتدا خرما نخواهد داد پس از هم چین و چروک هایی در تنه آن دیده می شود و در نهایت بدنه آن لاغر خواهد و در انتها خواهد مرد. مرگ نخل از غم انگیز ترین اتفاقات نباتی است.

درخت سبز در تور کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-درختان بسیار کهنسال افسانه ای

ساعت بازدید از مجموعه : تمام هفته از ساعت 12 ظهر تا 12 نیمه شب

موقعیت جغرافیایی

از فرودگاه تا این مجموعه بیشتر از 13 دقیقه راهی نیست ، شما باید در خیابان میر مهنا به بلوار المپیک بپیچید و پس از آن همین مسیر را مستقیم ادامه دهید. در میدان حریره به سمت خیابان درخت سبز بچرخید تا مجموعه در مقابل شما قرار گیرد.

توضیحات مکان

در زمان ایلخانان و تیموریان درختان انجیر معابد و جزیره آورده شدند ریشه های این درختان به نحوی رشد می کنند که مانند چتری بر روی زمین سایه می سازد. قدیمی‌ترین این درختان عمری حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال دارد . درخت انجیر معابد به نحوی رشد می کند که شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شود و پس از مدتی در اطراف تنه پیچیده می شود و شما خواهید دید که شاخه های آن به تنه تبدیل می شوند. این پروسه تا زمانی ادامه می یابد که شما یک درخت با چند ساقه در داخل زمین می بینید. تماشای این درخت افسانه ای در زمان تور کیش شما بسیار توصیه می شود . طبیعت اطراف درخت سبز ممکن است که برای گردشگران وسوسه انگیز باشد اما علت اصلی بازدید توریست‌ها شکل افسانه درخت سبز است. زمانی که به دیدار درخت سبز می روید گره های پارچه ای بسته شده بر روی تنه آن مشاهده خواهید کرد. به عقیده برخی از مردم بومی محل ، درخت سبز مقدس است و می‌تواند حاجات آنها را برآورده کند.

اگر به دیدن این درخت رفتید گره زدن به تنه آن را فراموش نکنید ، خاصیت سبزه گره زنی سیزده به در را دارد.

نکاتی که دررابطه با مجموعه درخت سبز باید در نظر بگیرید

· مجموعه درخت سبز به دلیل جذب گردشگر های زیاد برای میزبانی آنان آماده شده است به این صورت که شما می توانید در آنجا آلاچیق های زیبایی را مشاهده کنید و قسمتهای مختلفی هم برای پخت کباب و استراحت گردشگران در نظر گرفته شده است تزیین محل به وسیله چراغ های فانوسی و یا گل های کاغذی رنگارنگ می تواند تصاویر جالبی را در تلفن های همراه تان ذخیره کند.

· نمازخانه ، رستوران فصلی و بوفه از دیگر امکانات این مجموعه به حساب می آید.

بازدید از جاذبه های مصنوعی رایگان گردشگری در کیش

کشتی یونانی

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت کشتی یونانی :

جذابیت تاریخی

-داستان مرموز پهلوگیری آن

– غروب دیدنی کشتی

ساعت بازدید از مجموعه : در تمام ساعات شبانه روز این محل برای بازدید عموم در دسترس است اما بهترین زمان برای تماشای آن لحظه غروب است تا از شکار عکس های هنری و زیبا بی نصیب نمانید.

موقعیت جغرافیایی : از نظر مکانی ، محل استقرار کشتی یونانی ها در غرب جزیره است. برای رسیدن به آن محل شما یا باید تاکسی بگیرید و یا ماشین کرایه کنید ، در کیش حمل و نقل عمومی به همین دو گزینه ختم می شود.

در بزرگراه خلیج فارس به سمت خیابان غروب کیش حر کت کنید ، پس از آن که خیابان غروب کیش را که تا انتها طی نمایید باید در میدان هم مستقیم ادامه دهید تا به میدان بعدی برسید. پس از آن به سمت راست خود پیچید و مسیر خود را تا پارکینگ ها حفظ نمایید.

توضیحات مکان

اگر تا به حال به کیش سفر نکرده اید خود جاذبه زیبای کشتی یونانی می‌تواند بهانه‌ای برای آغاز ماجراجویی شما شود زیرا این جذابیت تاریخی ممکن است در سال های آینده وجود نداشته باشد و به دلیل فرسودگی و استهلاک هر لحظه احتمال غرق شدن آن وجود دارد پس برای بازدید از این پدیده جالب زودتر سفر خود را آغاز کنید.

داستان کشتی یونانی از تاریخ مرداد سال ۴۵ آغاز شد زمانی که این کشتی به گفته برخی از روایات ها به دلیل مه گرفتگی به سمت قسمت کم عمق کیش کشیده شد و حتی تلاش های بی وقفه یدک کش هلندی در 80 روز هم نتوانست این کشتی را از آبهای کم عمق جزیره نجات دهد و سرانجام خدمه مجبور به ترک کشته شدند و بار آن که حامل ذخایر ارزشمند نفتی بود را تخلیه نمودند.

بومیان جزیره بر این باورند که یونانی ها پس از آن که کشتی را تخلیه نمودند آن را آتش زدند و نظاره گر سوختن آن بودند. صحت این روایت تا حد زیادی تایید شده است زیرا که امروزه هیچ ماده غیر فولادی را در بدنه و عرشه کشتی نخواهید دید. هر چند داستان و روایت درباره علت پهلوگیری این کشتی یونانی زیاد است اما آنچه که اهمیت دارد زیبایی این کشتی است که در تمام کشور شهره است.

نکاتی که دررابطه با کشتی یونانی باید در نظر بگیرید:

1- بهترین زمان برای تماشای کشتی غروب آفتاب است لذا زمانبندی تماشای جاذبه‌های کیش را به گونه ای تنظیم کنید که در زمان غروب آفتاب در این محل باشید.

2- عکاسی از کشتی یونانی را فراموش نکنید تفاوتی ندارد که شما عکاس حرفه ای هستید یا تنها یک مسافری که با دوربین ساده تلفن همراه خود می گیرد مهمترین نکته‌ای که وجود دارد این است که این لحظه را به ثبت برسانید.

3- شتر سواری و یا اسب سواری را فراموش نکنید. در نزدیکی کشتی یونانی و در ساحل شتربانانی هستند که به شما در قبال پرداخت هزینه ، اجازه شترسواری می دهند. از تجربه های نو نترسید و از سواری لذت ببرید.

4- از پارک ساحلی کشتی یونانی استفاده کنید. پارک ساحلی کشتی یونانی دارای مساحتی به اندازه ۶۰ هزار متر مربع است و در حال احداث می باشد. قسمت‌هایی از این پارک مانند آمفی تئاتر روباز و محوطه سازی اطراف تکمیل شده است که قابل استفاده هستند اما سایر قسمت های آن همچنان در دست ساخت است. از امکانات این پارک مانند کافه ، رستوران ایرانی و لبنانی و همچنین ایستگاه های کرایه دوچرخه استفاده نمایید.

5- تماشای داخل کشتی یونانی برای شما ممکن نخواهد بود. ممکن است تا کنون تصاویری از غواصی در نزدیکی کشتی یونانی دیده باشید اما در حال حاضر کلوپ های غواصی اجازه این کار را نمی دهند زیرا ممکن است کشتی هر لحظه فرو بریزد و خطر جان شما را تهدید کند . این تصاویر مربوط به گذشته هستند. یعنی زمانی که کشتی در وضعیت استقامتی خوبی قرار داشت.

باغ راه ایرانی

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت باغ راه ایرانی

گرداوری المان های تاریخی مختلف تمام کشور و ساخت آن ها به گونه ای جذاب و با معماری منطبق با اصل آن

-وجود زمین ورزش های ساحلی

– نورپردازی بسیار زیبای محیط

ساعت بازدید از مجموعه : در تمام هفته و به صورت شبانه روزی

موقعیت جغرافیایی

برای رسیدن به میدان باغ راه ایرانی کیش به هیچ عنوان گم نخواهید شد. هیچ بهانه ای برای نرفتن به اینجا وجود ندارد. کافیست پس از بزرگراه خلیج فارس به سمت شمال شهر وارد خیابان امام شوید و پس از میدان به سمت چپ یعنی خیابان میرمهنا بپیچید. باغ راه ایرانی در ضلع جنوبی بلوار میرمهنا قرار دارد.

توضیحات مکان

باغ راه ایرانی در حقیقت یکی از پروژه های کیش برای معرفی فرهنگ های مختلف ایران به تمام گردشگران داخلی و خارجی است که باید در تور کیش خود بازدید از آن را فراموش نکنید. این باغ راه که طولانی ترین باغ راه کشور است طولی به اندازه 400 متر دارد و با 11 ابنما و 9 نقاشی دیوازی تزئین شده است تا هیچ قسمت از مسیر برای شما خسته کننده نباشد.

ورود به باغ ایرانی در حقیقت گذر از تاریخچه تمام مناطق ایران است. ماجراجویی شما با دروازه قرآن شیراز البته در ابعاد کوچکتر آغاز خواهد شد و پس از آن گذاری از دروازه سی و سه پل اصفهان ، دروازه هارونیه مشهد ، دروازه رق آباد کرمان ، پل دختر لرستان ، دروازه ارگ علیشاه تبریز ، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه شمیران خواهید داشت . این سفر کوتاه در میدان هرمز با بنای سردر باغ ملی تهران به پایان خواهد رسید.

در حال حاضر باغ راه ایرانی کیش یکی از جاذبه های مهم جزیره است که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند به حقیقتا هم دیدنی است.

از دیگر امکانات این باغ راه:

باغ راه ایرانی کیش ۱۶ هکتار فضای سبز دارد و شما می توانید حدود ۸۰ بوم نقاشی مجسمه و ۲۰ المان دیواری را در سرتاسر باغ راه مشاهده نمایید. نورپردازی های انجام گرفته در این محل ، پیست ماشینهای آرسی و همچنین زمین ورزش های ساحلی از دیگر بخشهای سورپرایز کننده مسافران است.

اصلا نگران محل پارک خودروی خود نباشید زیرا که این باغ راه در ضلع جنوبی بلوار ولایت دارای پارکینگ تمامی خودرو های شما را ضمانت می کند.

اسکله و پارک تفریحی میرمهنا

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک تفریحی میرمهنا :

-نزدیکی به محله اصلی بومیان جزیره و درگیری مستقیم با زندگی ساده آنان

-ماهیگیری آزاد

-اسکله طویل

ساعت بازدید از مجموعه : تمام ایام و 24 ساعت شبانه روز

موقعیت جغرافیایی

از نظر موقعیت جغرافیایی پارک تفریحی میرمهنا در شمال غربی جزیره واقع است ، جهت رسیدن از فرودگاه به این پارک کافی است از بزرگراه خلیج فارس به سمت خیابان غروب کیش ( در سمت شمال غربی جزیره ) تغییر مسیر بدهید.

این مسیر را تا میدان غدیر ادامه دهید و پس از آن به سمت چپ و خیابان میرمهنا بپیچید. سپس میدان سعدی به سمت بلوار لارک و پس از آن هامون تغییر مسیر دهید. پارک تفریحی میرمهنا در مقابل شما خواهد بود.

توضیحات مکان

پارک ساحلی میرمهنا بزرگترین پارک ساحلی کیش است این پارک را به دلیل نزدیکی و مجاورت با هتلها و بیشتر رستوران های کیش هیچ زمان خالی نخواهید یافت اسکله ۱۳۰متری پارک میرمهنا به شما امکان قدم زدن در عرض دریا را میدهد تا بتوانید به تماشای لاکپشت ها و یا ماهیگیری بپردازید.

نکته جالبی که درباره پارک ساحلی میرمهنا وجود دارد این است که به جز فصل تخم ریزی ماهی ها سایر زمان های سال ماهیگیری در این آب ها آزاد است ، پس قلاب را هم در لیست وسایل سفر بگذارید. آب امن و عمق کم آن محال است که کودکان نیمه عریان را در خشکی آرام نگه دارد. پیشنهاد می کنیم که شما هم در برابر وسوسه های دریا مقاومت نشان ندهید و بگذارید خنکای آب آن روح شما را تازه کند.

امکانات پارک میر مهنا

همانطور که اشاره شد اسکله نسبتاً بزرگ پارک مهمترین امکانات آن است. شما می توانید از یکی از چهار ایستگاه قایق سواری برای سوار شدن به قایق در این اسکله استفاده کنید. اسکله میرمهنا برای تماشای دو نفره دریا لذت بخش است، اگر به ماه عسل می روید و یا قصد تجربه یک سفر رمانتیک را دارید بدانید که غروب اسکله بسیار عاشقانه است. اگر هم که مجرد و خوشحال هستید بازهم تماشای دریای نارنجی و زوج های عاشق لذت بخش خواهد بود!

خبر خوش این است که برای ایرانی های چای خور اینجا مانند بهشت است . در این اسکله چای خانه های بسیار زیادی وجود دارد تا بتوانید از تماشای محیط بیرون از آن لذت ببرید و چای خون خود را بالا افزایش دهید. بیشتر شب ها در اسکله نیز موزیک زنده برگزار می شود تا هیجان لازم سفر را بازیابی کنید. اگر بخواهید از سایر امکانات پارک میرمهنا اطلاع یابید باید به کتابخانه عمومی ، بازار عرب ها ، نمازخانه ساحلی ، پیست دوچرخه سواری و بازار ماهی فروشان اشاره کنیم .

پارک ساحلی سیمرغ

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-مکان مناسب و ایده آل جهت تماشای خورشید در حال طلوع

– وجود امکانات ورزشی مانند زمین های پینگ پنگ و بدمینتون

-وجود مسیر پیاده روی بسیار جذاب

ساعت بازدید از مجموعه : همه روزه 24 ساعت شبانه روز

موقعیت جغرافیایی :

از نظر موقعیت جغرافیایی ، پارک ساحلی سیمرغ ردر سمت جنوب شرقی جزیره قرار دارد. برای رفتن به پارک ساحلی سیمرغ باید در ابتدا از بزرگراه خلیج فارس در میدان به سمت خیابان حافظ بپیچید، خیابان حافظ در اولین میدان ( هتل کوشک را در این میدان خواهید دید) به سمت راست تغییر مسیر دهید. این راه را تاجایی ادامه دهید که به یک سه راهی برخورد کنید. سه راهی را به سمت چپ ( خیابان جهان ) بپیچید. این راه را به صورت مستقیم تا 5 بریدگی ادامه دهید و بریدگی ششم به سمت راست تغییر جهت بدهید . پس از تغییر جهت به سمت راست پارک ساحلی در مقابل شما خواهد بود.

توضیحات مکان

پارک سیمرغ یکی از پارک های ساحلی جزیره کیش است که در امتداد ساحل جنوب شرقی قرار دارد. چشم انداز این پارک برای تماشای طلوع خورشید بسیار مناسب است و بسیاری از افراد را برای تماشای خورشید روی آب صبح کیش به سمت خود می کشاند .

مسیر پیاده روی شنی پارک ساحلی به دلیل وجود گیاهانی مانند کاکتوس ، بنجامین و درختان نخل یکی از زیباترین مسیرها می باشد. از طرف دیگر وجود امکانات ورزشی برای ورزش دوستان این پارک بسیار جذاب کرده است. امکاناتی مانند زمین های پینگ‌پنگ ، بدمینتون و اسکیت که استفاده از تمامی آنها رایگان می باشد. در نزدیکی پارک ساحلی ، پارک دلفین ها و باغ پرندگان قرار دارد که بازدید آن ها از اوجب واجبات سفر است.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-ساحل شنی مناسب برای ساخت هر گونه مجسمه شنی

-نورپردازی زیبا

ساعت بازدید از مجموعه : تمام هفته به صورت شبانه روزی

موقعیت جغرافیایی : کیش ، سواحل شرقی

توضیحات مکان : پارک ساحلی مرد ماهیگیر در ضلع شرقی ساحل جزیره قرار دارد این مجسمه با طول ۱۲ متر بزرگترین مجسمه فیگوراتیو ایران پس از مجسمه صیاد مروارید شهر بندرعباس است که توسط چهار هنرمند مشهدی در اواخر سال ۱۳۹۳ ساخت شد.

این پارک ۵۰۰ مترمربع فضای سبز دارد که با انواع گیاهان بومی جزیره و شرایط اقلیمی آن سازگار است.

پارک شهر کیش

قیمت ورودی : رایگان

تلفن محل : 076 4445 8582

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-نورپردازی بسیار زیبا

-وجود فضای بسیار خوب بازی برای کودکان

ساعت بازدید از مجموعه : در طول هفته 24 ساعت شبانه روز

موقعیت جغرافیایی

این پارک در نیمه شرقی کیش قرار دارد و برای رسیدن به آن باید در بزرگراه خلیج فارس به سمت شهرک صدف منحرف شوید. کافیست پس از بلوار دلیران به سمت بلوار تهران تغییر مسیر دهید و در میدان امیرکبیر سمت راست بپیچید.

توضیحاتی درباره تور کیش : پارک شهر کیش فضای خوبی برای پر کردن اوقات فراغت شما است در این پارک علاوه بر اینکه با فضای سبز و همچنین دریاچه مصنوعی سعی بر مطلوب سازی محیط برای گردشگران شده است وجود پیست دوچرخه و اسکیت و همچنین مناسب سازی محیط برای استفاده معلولان، توجه تعداد زیادی از بازدید کنندگان را جلب خود کرده است. فضای بازی کودکان به نوعی در این پارک طراحی شده است که قابلیت استفاده در فصل گرم تابستان را برای آنان داشته باشد به این گونه که در ایام گرم سال این پارک مسقف خواهد گشت و از ورود مستقیم به گرمای خورشید جلوگیری خواهد شد.

نکته جالبی که درباره این پارک وجود دارد ، دریاچه مصنوعی آن می باشد که بزرگترین دریاچه کیش است و ۲۰ تا ۳۰ قایق پدالو دارد. به شدت توصیه می شود بازدید از این دریاچه را در لیست کارهای تور کیش خود بگذارید.

شهر باستانی حریره در کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-جذابیت تاریخی

-نمایش شکوه افسانه ای کیش در اعصار گذشته

ساعت بازدید از مجموعه :

موقعیت جغرافیایی : شهر باستانی حریره در شمال جزیره قرار دارد . برای رسیدن به آن شما باید بلوار امام را به سمت میدان هرمز ادامه دهید . در میدان راه خود را در بلوار حریره ادامه دهید. در این بلوار به سمت خیابان کرانه بپیچید تا در انتهای مسیر به ورودی شهر باستانی حریره برسید.

توضیحات مکان

تمام جاذبه های گردشگری جزیره را اگر در یک کفه ترازو قرار دهید شهر حریره را می توانید در کفه دیگر قرار داد. اگر در ویرانه های شهر باستانی حریر بگردید کاشی های ستاره ای شکلی را خواهید یافت که برای تزیین بناهای مهم ایلخانی استفاده می شده است.

تعداد این کاشی ها نشان می دهد که قطعاً از خارج از جزیره وارد شده اند در نتیجه می توان فهمید که این عمارت ها متعلق به یکی از ثروتمندان جزیره کیش بوده است .مدارک نشان می دهند که این شهر متعلق به سده 5 تا 10 هجری قمری است و زمانی شهر کیش در رونق بسیاری قرار داشته است که می توان از آن دوره به عنوان دوران طلایی کیش نام برد.

شهر حریره درست در مجاورت دریا ساخته شده است و معماری پیچیده و فضاهای ناشناخته ای در خود دارد. برخی از اجزای موجود در شب مانند کانال های زیرزمینی و چاه‌های متعدد همچنان عملکردشان روشن نیست اما به نظر می رسد که ارتباط نزدیکی با فعالیت های صیادی مانند صید ماهی مروارید و مرجان داشته است و برای دسترسی بهتر به دریا حفر شده‌اند.

قسمت های مختلف شهر حریره را بیشتر بشناسیم :

-خانه اعیانی شهر حریره

سرهایی که چهره اعیانی به خانه های شهر حریره می بخشیدند ویژگی هایی مانند وسعت خانه ، وجود فضاهای مختلف و متنوع ، نوع و حجم کاشیکاری های فضا است.

-حمام شهر حریره

شهر حریره دارای حمام است که صحن های متعددی دارد. در حمام حریره دو خزینه بزرگ و کوچک یک گرمخانه و سربینه میان اجزای آن جا گرفته است.

باستان شناسان معتقدند که این حمان در نوع خود بسیار منحصر به فرد و در زمره ابتدایی ترین حمام های ایران است و به علت وجود امکانات خوب و ظرفیت محدود آن احتمال زیادی وجود دارد که این حمام متعلق به یکی از ساکنین بزرگ کیش بوده است.

-بخش های اطراف شهر حریره

در سمت شرق این مجموعه می توان توده های صدف و گوش ماهی های متفاوتی را مشاهده کرد که مدارک نشان دهنده فعالیت های صیادی ساکنان آن مخصوصا در صید مروارید است.

در مجاورت مجموعه شما میتوانید چند چاه و یک پلکان سنگی مشاهده کنید که گمان میرود با فعالیت های دریایی شهر ارتباطی داشته باشد.

 

 

بازدیدها: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *