باغ قرآنی دبی

باغ قرانی دبی

باغ قرآنی یکی از باغ های پیشرو در جهان عرب و در کل جهان است و همانطور که از نامش پیداست باغی است اختصاص یافته به مسلمانان و هرکسی که می خواهد درباره اسلام بیشتر بداند. می تواند به این باغ مراجعه کند. این باغ در امارات دبی قرار دارد و هر ساله هزاران نفر از آن بازدید  می کنند و از ارزش زیبایی شناختی و فرهنگی آن لذت می برند. در این مقاله در مورد این پارک، تاریخ و هزینه های ورودی آن صحبت خواهیم کرد و تمام اطلاعاتی که قبل از بازدید از آن باید بدانید را  برای شما همراهان ویداگشت بیان خواهیم کرد.

اطلاعات کلی در مورد باغ قرآنی دبی

باغ قرآنی  طبیعت متفاوتی دارد،  طراحی بیرونی آن  الهام گرفته از میراث معماری اسلامی است. که با نقوش متمایز مشخص است این باغ در کل یکی از منحصر به فردترین و عجیب ترین باغ های خاورمیانه است این پارک در سال 2019 افتتاح شده است. با اینکه باغ فضای فرهنگی و مذهبی دارد ولی همچنین سرسبز است. که حاوی انواع گیاهان به ویژه گیاهان ذکر شده در قرآن کریم مانند انجیر و زیتون است. این باغ در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع ساخته شده است و دارای امکانات متعددی هست. قصه های قرآنی به شکلی متفاوت و متمایز ارائه شده است، همچنین این باغ بازی کودکان دارد که کودکان را به آشناس فرهنگ اسلام تشویق میکند.

خرمای باغ قرآنی در دبی

 باغ قرآنی دبی در طول هفته پذیرای بازدیدکنندگان است از جمله روز جمعه که درهای آن از ساعت هشت صبح تا ده شب باز می‌شود، اما در جمعه، ساعت افتتاحیه کمی دیر است. ساعت سه بعد از ظهر باز می شود و ساعت نه شب بسته می شود. شایان ذکر است که برخی از امکانات این پارک در ساعات خاصی باز می شوند، از جمله گلخانه که صرف نظر از ساعات افتتاح پارک تنها از ساعت نه صبح تا نه شب پذیرای بازدیدکنندگان است.

قیمت ورودی باغ قرآنی دبی

از آنجایی که هدف اصلی باغ قرآنی مذهبی و فرهنگی است، مدیریت باغ به همه اجازه ورود رایگان و بدون هزینه به آن را داده است، اما ممکن است برای ورود به برخی از امکانات داخل باغ مانند غار پول بپردازید. معجزه هایی که اگر می خواهید وارد آن شوید باید برای هر نفر پنج درهم بپردازید و رستوران و کافه های باغ رایگان نیست و شما با پرداخت مبلغ میتوانید از خدمات رستوران و کافه ها استفاده کنید. و نهایت لذت را در کنار خانواده و دوستان خود ببرید.

فعالیت های پارک قرآنی دبی

چندین فعالیت مفرح و مفید در باغ  دارد که می توانید هنگام بازدید از باغ قرآنی دبی انجام دهید که برجسته ترین آنها به شرح زیر است:

بازدید از مناظر زیبا و فضاهای سر سبز باغ

بازدید از امکانات باغ سرپوشیده که نمایش های مذهبی و داستان های قرآنی را به شیوه ای جالب و مناسب برای بزرگسالان و کودکان ارائه می دهد.
بازدید از گلخانه که همانطور که از نامش پیداست دارای چندین گیاه کمیاب است که برای حفظ ایمنی، زیبایی و درخشندگی آنها توسط متخصصین مراقبت می شود.
از غذاها و نوشیدنی های خوشمزه ارائه شده توسط چندین غرفه که در سراسر پارک پخش شده اند لذت ببرید.
از گوشه حج و عمره دیدن کنید که مناسک را به روشی بدیع، ساده و در عین حال سرگرم کننده توضیح می دهد.

باغ گیاهان باغ قرانی دبی

بخش هایی از باغ قرآن

خانه شیشه ای

خانه شیشه ای یکی از مهم ترین مکان باغ قرآنی  است چرا که در آن گیاهان ذکر شده در قرآن کریم وجود دارد، این خانه ها با طراحی معماری منحصر به فرد با تجسم فرهنگ کهن اسلامی، شامل دوازده باغ است و دارای چهل و پنج نوع درخت میوه است.

غار معجزات

غار عجایب به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا با معجزات هفت گانه پیام ذکر شده در قرآن کریم به شیوه ای تعاملی که بزرگسالان و کودکان را به خود جذب می کند، آشنا شوند، زیرا با استفاده از جدیدترین وسایل و فناوری های صوتی مدرن به زبان  عربی و انگلیسی ارائه می شود.

دریاچه موسی

 فراق دریا در داستان مولای ما موسی علیه السلام شناسایی را نمایش می دهد.

قیمت بلیط باغ قرآنی دبی

ورود به باغ قرآنی کاملا رایگان است اما امکانات موجود در آن با هزینه وارد می‌شود. ورودی خانه شیشه‌ای پنج درهم است و غار معجزه به همین قیمت است.

بازدیدها: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *