اشتباهات رایج در بستن چمدان

غذا را فراموش می‌ کنید

همه ما می‌دانیم که پایبند بودن به رژیم سالم در سفر کار دشواری محسوب می‌شود. بخشی از این مشکل به خاطر آن است که نمی‌دانید غذا یا اسنک بعدی از کجا می‌رسد پس به هر آن چیزی که سر راهتان قرار می‌گیرد تن می‌دهید. می‌توانید اسنک‌های خاص خودتان مانند پروتئین بارها و مخلوط‌های مقوی‌تان را در چمدان قرار دهید تا همیشه چیزی سالم و مطمئن داشته باشید.

فهرست بسته بندی خود را دور می‌ اندازید

داشتن یک فهرست برای بستن چمدان کمک می‌کند که چیزی از قلم نیفتد اما بعد از آن که کارتان تمام شد آن را دور نیندازید. به جای این کار آن را در یکی از جیب‌های چمدان قرار دهید و با خود ببرید. با داشتن این فهرست موقع بازگشت می‌توانید از روی فهرست تمام وسایل را چک کنید تا چیزی جا نماند.

 

 

مایعات آرایشی و بهداشتی خود را در یک کیسه زیپی قرار نمی‌ دهید

اگر لوازم آرایشی بهداشتی‌ مایع به همراه دارید که ممکن است نشت کند، فرض را بر این بگذارید که این اتفاق می‌افتد و تمام آن‌ها را در یک کلیسه پلاستیکی زیپ دار قرار دهید. البته دقت کنید که اگر می‌خواهید آن‌ها را در کیف دستی خود قرار دهید، این امر کاملاً اجباری بوده و در غیر این صورت جلوی حمل آن‌ها گرفته می‌شود. اقلامی مانند ژل مو، شامپو، دهان شویه، ریمل و اسپری جزو این دسته هستند.

برای سفر لباس جدید می‌ خرید

سعی نکنید در سفر تیپ جدیدی بزنید زیرا لباس‌های جدیدی که قبلاً استفاده نکردید ممکن است به همان اندازه که در اتاق پرو زیبا به نظر می‌رسیدند بعد از خرید به نظرتان جذاب نباشند. توصیه می‌کنیم به گزینه‌های پوشیدنی مطمئنی که از قبل امتحانشان کرده‌اید فکر کنید. به جنس لباس‌ها هم دقت داشته باشید؛ بافتنی و جین برای سفر بسیار مناسب هستند اما کتان و ابریشم به سادگی چروک می‌شوند.

سوغاتی‌ ها را حساب نمی‌ کنید

اگر در خرید کردن زیاده روی کنید، احتمالاً موقع برگشت به خانه چمدانتان بسته نخواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، بد نیست یک ساک خالی که خیلی حجمی ندارد را با خود به همراه ببرید تا به سادگی بعد از خرید سوغاتی یک کیف بیشتر برای حمل آن‌ها داشته باشید.

از فضای داخل کفش‌ ها به خوبی استفاده نمی‌کنید

یکی از بهترین کارها برای استفاده بهینه از فضای داخل چمدان، قرار دادن لوازم کوچک مانند جواهرآلات و جوراب داخل کفش‌ها است. این کار فضای بسیاری را نجات می‌دهد. برای آن‌که کفش‌ها سایر وسایل داخل چمدان را کثیف نکنند می‌توانید آن‌ها را داخل یک کیسه زیپی قرار دهید. یکی از فوت و فن‌های حرفه‌ای سفر، پوشیدن سنگین‌ترین کفش برای سبک شدن چمدان خواهد بود.

لباس‌ هایتان را تا می‌ کنید

لوله‌ کردن لباس‌ها یکی از بهترین روش‌های جاگیری کمتر لباس‌ها به شمار می‌رود. اول باید لباس‌ها را به طول تا کرده و بعد آن‌ها را لوله کنید. برای تعادل بهتر چمدان بهتر است لباس‌های سنگین‌تر را نزدیک چرخ چمدان بگذارید. لباس‌های سبک مانند تی‌شرت و پیژامه‌ها باید رو قرار بگیرند. برای لباس‌هایی که نمی‌خواهید لوله شوند باید یک کاور مناسب تهیه کنید تا چروک نشوند.

آب و هوای مقصد را در نظر نمی‌ گیرید

بد نیست که اپلیکیشن هواشناسی روی گوشیتان را مصرف کنید! با این کار می‌توانید خود را از یخ زدن در سرما و سوختن در گرمای هوا نجات دهید. البته هیچ وقت خیلی هم این پیش‌بینی را جدی نگیرید زیرا آب و هوا به هر حال متغیر است. حرفه‌ای‌ها برای این منظور به شما پیشنهاد می‌دهند که لباس‌هایی را به همراه ببرید که می‌توان آن‌ها را به صورت لایه‌های روی هم پوشید. با این کار می‌توانید در صورت سرد شدن ناگهانی یک جلیقه بافتنی را روی بلوز سبکتان بپوشید.

تا آخرین لحظه بستن چمدان را به تعویق نیندازید

اگر بستن چمدان را به لحظه آخر موکول کنید، احتمالاً به خاطر استرس نمی‌توانید خوب فکر کنید و در نهایت وسایل بیش از حد نیازتان را در چمدان جای می‌دهید. بهترین کار جمع آوری وسایل مورد نیاز از چند روز قبل خواهد بود. می‌توانید از فعالیت‌هایی که پیش رو دارید یک فهرست تهیه کرده و متناسب با آن وسایل لازم را جمع کنید. با این کار می‌توانید به راحتی از بین کفش‌های راحت و صندل، لباس‌های مجلسی و روزمره و غیره اقلام مورد نیاز را جدا کنید.

همراه بردن لباس‌ های بسیار زیاد

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات افراد در سفر، جمع کردن بیش از حد بار است. معمولاً این عده نمی‌دانند که می‌خواهند در سفر چه بپوشند و می‌ترسند که در صورت لزوم لباس مناسب را به همراه نداشته باشند پس تمام آن‌ها را با خود به همراه می‌برند. بهترین راه چاره چیدن تمام لباس‌های مد نظر روی تخت و ست کردن گزینه‌های مناسب با هم خواهد بود. بد نیست چند شلوار با رنگ خنثی یا رنگ‌هایی مانند سفید و آبی را انتخاب کنید. اگر تنالیته رنگی لباس‌ها را محدود به یک یا دو رنگ کنید می‌توانید مطمئن باشید که تمام لباس‌هایتان با هم جور در می‌آیند. توصیه بعدی ما این است که لباس‌های کمتری نسبت به روزهای اقامتتان به همراه ببرید زیرا لباس‌های اولیه را می‌توان چند بار پوشید و کسی متوجه این موضوع نمی‌شود.

بازدیدها: 43

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *