ارزانترین ایرلاینها را بشناسیم

بازدیدها: 42

از آنجا که اولویت خیلی از افراد هنگام خرید بلیط هواپیما قیمت آن است، بعضی از شرکت های هواپیمایی با به کارگیری تمهیداتی بلیط هواپیما خود را ارزانتر از بقیه ایرلاین ها می فروشند.

این شرکت های هواپیمایی با نداشتن وعده غذایی و یا اجازه حمل میزان بار کمتر به مسافر، به تناسب آن بلیط ارزان تری نسبت به دیگر شرکت های هواپیمایی دارند.

ما در این مطلب شرکت های هواپیمایی ارزان قیمتی را که از ایران به دیگر کشورها پرواز دارند، به شما معرفی می کنیم تا هنگام خرید بلیط هواپیما، در پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما به مشکل برنخورید.

)

شرکت هواپیمایی ایرآسیا یک ایرلاین مالزیایی مستقر در کوالالامپور است که 23 سال پیش با هدف ارائه خدمات پروازی ارزان قیمت به مردم تأسیس شد.

این شرکت هواپیمایی به دلیل به کارگیری استراتژی ذخیره منظم سوخت برای سه سال آینده و صرفه جویی در هزینه های جاری، بلیط هواپیما خود را ارزانتر از بقیه ایرلاین ها می فروشد.

ایرآسیا به بیشتر کشورهای آسیای شرقی موسوم به «آسه آن» پرواز مستقیم از کوالالامپور دارد و بلیط هایش از طریق صفحه پروازهای خارجی سایت دورونزدیک قابل خریداری است.

با تصمیم مدیران ایرآسیا برای گسترش نفوذ پروازی خود در هند و ژاپن، ایرآسیای هند در سال 2012 و ایرآسیای ژاپن در سال 2011 تأسیس شد.

ایرآسیای تایلند، تایلند ایکس، اندونزی و فیلیپین نیز شرکت ‌های دیگر وابسته به ایرآسیا هستند که در کشورهای مورد نظر با ادغام شرکت ‌های محلی با ایرآسیا تاسیس شده و به ارائه خدمات ارزان قیمت مشغولند.

شرکت هواپیمایی ایرآسیا که امروزه نقش مهمی در جا به‌ جایی مسافران منطقه‌ آسیا- اقیانوسیه دارد، 8 سال به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت در جهان انتخاب شد.

شرکت هواپیمایی انور، بزرگترین شرکت هواپیمایی خصوصی ترکیه است که در سال 1992 تأسیس شد.

انور که جزو شرکت های هواپیمایی ارزان قیمتترکیه به حساب می آید، از سال 2003 توانست خطوط هوایی بین المللی خود را راه اندازی کند و تعداد مقصدهای خود را افزایش دهد. این ایرلاین که نقش قابل توجهی در توسعه صنعت هواپیمایی کشور ترکیه ایفا می کند، به 14 مقصد داخلی در خاک ترکیه و بیش از 120 مقصد بین المللی در جهان پرواز دارد.

قطب شرکت هواپیمایی انور فرودگاه بین المللی آتاتورک است.

شرکت هواپیمایی پگاسوس، ایرلاین ارزان قیمت کشور ترکیه و یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت در قاره اروپا است.

این شرکت هواپیمایی که در سال 1989 با همکاری دو شرکت نت ایر و سیلک ایر تأسیس شد، با خرید دو فروند بوئینگ 737-400، فعالیت خود را به عنوان اپراتور پروازهای چارتر شرکت ایر لینگاس آغاز کرد.

با ادامه سیر توسعه و پیشرفت ایرلاین پگاسوس، این شرکت هواپیمایی در سال 2012 به عنوان دومین هواپیمایی بزرگ ترکیه معرفی شد.

پگاسوس که قطب اصلی آن فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن است، با شرکت های ایر برلین، هواپیمایی آذربایجان، آی زدایز و کی ال ام دارای مقاصد مشترک است.

شرکت پگاسوس در سال ۲۰۰۷ بیشترین مسافر را در مقایسه با دیگر خطوط هواپیمایی خصوصی ترکیه جا به ‌جا کرد و در سال ۲۰۰۸، در مجموع به 4/4 میلیون مسافر خدمات پروازی ارائه کرد.

میزان بار قابل حمل و ارائه غذای گرم در شرکت هواپیمایی پگاسوس بر اساس پکیج های مختلف آن متفاوت است.

شرکت هواپیمایی فلای دبی در سال 2008 توسط دولت مرکزی دبی، به عنوان یک ایرلاین ارزان قیمت راه اندازی شد.

این شرکت هواپیمایی که دفتر مرکزی آن در ترمینال 2 فرودگاه بین المللی دبی قرار دارد، با داشتن 52 فروند هواپیمای مسافربری، به بیش از 90 مقصد در اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه پرواز دارد.

با وجود اینکه فلای دبی از شرکت های هواپیمایی زیر مجموعه شرکت امارات نیست (تنها وجه اشتراک آنها این است که هر دو تحت مالکیت دولت مرکزی دبی هستند)، از پشتیبانی این ایرلاین در سال های نخست راه اندازی خود برخوردار بود. این ایرلاین هیچگاه قصد جذب مشتریان شرکت هواپیمایی امارات را نداشته و همواره سعی کرده بر مقصدهای تازه تمرکز کند تا امکان سفر هوایی ارزان قیمت را برای تمام مردم فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.