آکواريوم سی لايف استانبول

آکواریوم سی لایف استانبول (SEA LiFE Istanbul)، یکی از بزرگترین آکواریوم های اروپاست که در مرکز خرید فروم استانبول در منطقه بایرام پاشا (Bayrampaşa) واقع شده است این آکواریوم که در سال ۲۰۰۹ میلادی افتتاح گردیده است و با رفتن به این آکواریوم زیبا می توانید از یکی از سه شعب فروشگاه ایکیا استانبول واقع در مرکز خرید فروم استانبول در بایرام پاشا نیز دیدن کنید.

طول تونل اقیانوسی این آکواریوم ۸۳ متر است که در نوع خود بلندترین تونل اقیانوسی اروپا محسوب می شود و به هنگام راه رفتن در آن زاویه دیدی ۲۷۰ درجه ای برای تماشای موجودات زیبای دریایی در اختیار خواهید داشت. در آکواریوم سی لایف استانبول هر نوع تفریحی برای هر سن و سال وجود دارد. در آن جا یک جنگل گرمسیری با پوشش گیاهی گرمسیری و درختان مصنوعی قرار داشته که بسیار زیبا و دیدنی است. توریست ها و گردشگران تور استانبول می توانند علاوه بر بازدید از آکواریوم سی لایف استانبول از جنگل گرمسیری آن جا نیز دیدن کنند.

دیدنی های آکواریوم سی لایف استانبول

در این آکواریوم با بیش از ۴۷ مخزن نمایش، ۱۵۰۰۰ موجود دریایی از ۲۱ منطقه نمایش داده می‌شوند. این مجموعه شامل بخش‌های اصلی کوسه‌ها، ستاره‌های دریایی، میگوها و خرچنگ‌ها و دیگر گونه‌های دریایی می‌شود. یکی از ویژگی‌ های مهم آکواریوم سی ‌لایف استانبول که همواره مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد، تونل کوسه‌ ها و نمایش جزییات دقیق زندگی دریایی است.

در سی لایف ۱۵ گونه کوسه زندگی می کنند و تعداد آن ها به ۶۱ عدد می رسد. این کوسه ها شامل گونه های Grey Reef, Sand Tiger, Bowmouth, Nurse, Guitar, Zebra and Blacktip, Hammerhead Sharks می شوند.

در قلمرو کوسه ها مجموعه ای از بزرگترین کوسه هایی که در اروپا زندگی می کنند را مشاهده خواهید کرد. همچنین گیتار ماهی خم‌ دهان، بیل‌ کله، کوسه گری ریف و گورخر ماهی، از جمله آبزیانی هستند که در آکواریوم سی لایف استانبول زندگی می کنند. می توانید در آکواریوم سی لایف استانبول متوجه شوید که لمس یک ستاره دریایی چه احساسی دارد و امکان غواصی و شنا در کنار کوسه ها و غذا دادن به آبزیان را تجربه کنید.

خلاصه ای از دیدنی های مجموعه های آکواریوم سی لایف عبارتند از:

 • بزرگ ترین مجموعه کوسه اروپا 
 • راهروی اقیانوسی و زیر آبی سی لایف
 • تماشای غذادهی به ماهی ها و کوسه ها
 • لمس ستارگان دریایی

بخش تفریح و سرگرمی کودکان در آکواریوم سی لایف

کودکان در این بخش ماهی رویایی و خلاقانه خود را نقاشی و رنگ آمیزی می کنند، سپس با اسکن گرفتن از آن در اسکنر چند رسانه ای، می توانند ماهی را که به صورت انیمیشنی و چد بعدی در آکواریوم دیجیتال به حرکت در می آید را ببینند. در این قسمت کودکان در نقش خالق ماهی ها ظاهر می شوند و نقاشی ماهی های مورد علاقه خود را روی صفحه تعاملی رسم می کنند. پس از رسم ماهی ها، آنها به حرکت در آمده در آکواریومی دیجیتالی جان می گیرند.

بخش عروس های دریایی سی لایف

در بازدید از این آکواریوم زیبا که همانند آکواریوم استانبول یکی از جاهای دیدنی استانبول نیز هست، متوجه خواهید شد هر بخش جذاب تر از قبلی خواهد بود. بخش عروس های دریایی مکانی است که در آن انواع عروس های دریایی نگه داری می شوند، دیدن این موجودات دریایی شگفت انگیز و زندگی آنها همیشه جذاب است.

قیمت بلیط ورودی آکواریوم سی لایف استانبول

اگر قصد سفر به دنیای زیر آب را دارید، سی لایف بهترین گزینه برای این تجربه است. بلیط آکواریوم سی لایف استانبول را هم می توانید به صورت آنلاین و هم می توانید در محل خریداری کنید. در صورت خرید آنلاین بلیط آکواریوم SEA LiFE می توانید از تخفیفات در نظر گرفته شده هم بهره مند شوید.

 • قیمت بلیط برای بزرگسالان (۱۸ سال به بالا) در محل فروش بلیط ۹۹ لیر و قیمت خرید بلیط آنلاین آکواریوم سی لایف ۶۲ لیر است.
 • قیمت بلیط برای کودکان و نوجوانان (۳ تا ۱۷ سال) در محل فروش بلیط ۸۰ لیر و قیمت خرید بلیط آنلاین آکواریوم سی لایف ۵۰ لیر است.
 • قیمت بلیط برای کودکان (تا ۳۶ ماهگی) مجانی است.
 • قیمت بلیط برای دانش آموزان ۱۴ سال به بالا در محل فروش بلیط ۸۰ لیر و قیمت خرید بلیط آنلاین آکواریوم سی لایف ۵۰ لیر است.

آدرس و نحوه دسترسی به آکواریوم سی لایف استانبول

آکواریوم سی لایف در شهرستان بایرام پاشا (Bayrampaşa)، محله گوجاتپه (Kocatepe) و خیابان پاشا (Paşa) واقع شده است.

دسترسی با مترو به SEA LiFE Istanbul

در مترو استانبول سوار خط فرودگاه آتاتورک – آکسارای (Atatürk Havalimanı – Aksaray) شوید و در ایستگاه Kocatepe پیاده شوید.

دسترسی با اتوبوس به SEA LiFE Istanbul

 • ۳۲ Cevatpaşa – Eminönü
 • با استفاده از اتوبوس های خط (۳۲T Cevatpaşa – Mecidiyeköy) میتوانید در ایستگاه (Kartaltepe) پیاده شوید و به آکواریوم سی لایف بروید.

   

 • دسترسی با خط مترو مارمارای به SEA LiFE Istanbul

  در مسیر خط مارمارای، از ایستگاه ینی کاپی (Yenikapı) به خط Yenikapı – Atatürk Havalimanı منتقل شوید.

   

 • دسترسی با متروبوس به SEA LiFE Istanbul

  از ایستگاه متروبوس مرتر (Merter) می توانید به سمت خط Atatürk Havalimanı – Yenikapı از مترو استانبول بروید.

  ۳۲A Cevatpaşa – Beyazıt

بازدیدها: 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *