آب ها و سواحل صورتی

بازدیدها: 46

سواحل و دریاچه هایی به رنگ صورتی
همیشه دریاچه ها و دریاها برایمان به رنگ آبی تعریف شدند. اما استثناء های نامتعارفی نیز وجود دارند که آدمی را شگفت زده میکند. استثنائی در رنگ بعضی دریاچه ها و سواحل آنها که به جای رنگ آبی و رنگ خاک شن، در آنها  با رنگ صورتی مواجه می شویم.

آب های صورتی

دریاچه لاس سالیناس دِ توربیِخا Las Salinas de Torrevieja در اسپانیا
دریاچه لاس سالیناس دِ توربیِخا علاوه بر رنگ صورتی آب آن، به سبب اینکه محل زندگی هزاران فلامینگو می باشد نیز جذابیت ویژه ای پیدا کرده است. اهالی این منطقه می گویند این دریاچه ویژگی های دریاچه های آب گرم را دارد و درمانیست. به خصوص نمک موجود در آب آن باعث رفع خستگی بدن انسان می شود.
خلیج بالوس Balos Bay در یونان
خلیج بالوس Balos Bay به علت خورد شدن هزاران صدف در آب این خلیج رنگ آن به صورتی تبدیل شده است. اما افسانه های محلی میگوید به علت ریخته شدن خون افراد کشته شده در جنگ است. آب این خلیج گرم و کم عمق است و آرامشی وصف ناپذیر دارد.
دریاچه هیلیر Lake Hillier در استرالیا
دریاچه هیلیر Lake Hillier یکی دیگر از آن مکان هاییست که آب آن به رنگ صورتیست، و علاوه بر آن همانند دریاچه لاس سالیناس اسپانیا خاصیت درمانی دارد. دانشمندان معتقدند علت رنگ صورتی این دریاچه رشد جلبکی به نام “دونالیِلا سالینا” در محیط نمکی آن است. “دونالیِلا سالینا” جلبکی نادر است که برای جذب هرچه بیشتر آفتاب در زیر آب، ماده ای به رنگ صورتی از خود ترشح می کند.
دریاچه پکلمیر  Pekelmeer Lake در بونیر
دریاچه پکلمیر  Pekelmeer Lake به علت وجود فراوان از نوعی میگوی خاص صورتی رنگ به این رنگ تبدیل شده است. زیبایی این دریاچه به سبب احاطه شدن آن توسط کوه های نمک سفید رنگ اطرافش دو چندان شده است.

سواحل صورتی

ساحل صورتی Pink Sand Beach در باربودا
ساحل صورتی Pink Sand Beach گاهی آنقدر صورتی می شود که در سال 2011 به آن نام پرینسس دینا داده اند. علت این رنگ ساحل وجود میلیون ها پوسته فرومینیور است که آب دریا در هنگام امواج های بلند به همراه خود به ساحل می آورد.
ساحل صورتی پانتای مرا Pantai Merah در اندونزی
ساحل صورتی پانتای مرا Pantai Merah به علت وجود موجودات بسیار ریز به نام فورامینیفرا، به رنگ صورتی در آمده است. در اصل این موجودات رنگ قرمزی را به مرجان های داخل دریا می دهند و مرجان ها در هنگام ترکیب رنگ با شن های سفید ساحل ساحل را به رنگ صورتی تبدیل می کنند. این ساحل مربوط به پارک ملی کومودو در اندونزی می باشد که در سازمان میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.
ساحل صورتیPink Sands Beach  در باهاماس
ساحل صورتی  Pink Sands Beach واقع در یکی از جزایر بندر هاربر، به علت وجود مرجان های شکسته حاوی رنگ موجودات فورامینیفرا به رنگ صورتی درآمده است. در هنگام غروب آفتاب و یا جزر کامل آب دریا رنگ این ساحل بیش از اوقات دیگر جذاب و چشم گیر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.